שתף קטע נבחר

הדלעת צמחה למשקל חצי טון: "הכי גדולה במזה"ת"

בחצר ביתו בטירה הצליח אחמד ג'לג'ולי לגדל את הדלעת המפלצתית בעזרת סבלנות, טכניקה והרבה מים ודשן: "בשיא הגדילה היא הוסיפה 20 קילו כל יום"

 

 

הדלעת בחצר. על שטח של 70 מ"ר ()
הדלעת בחצר. על שטח של 70 מ"ר
 

בחצר ביתו של אחמד ג'לג'ולי מטירה, צמחה לה דלעת במשקל של לא פחות מ-510 קילו. לדבריו, מדובר בדלעת הגדולה בישראל ואולי במזרח התיכון כולו. "בשיא הגדילה היא עלתה 20 קילו כל יום", הוא מספר בהתרגשות.

 

ג'לג'ולי, חקלאי חובב, שאב את הרעיון לגדל דלעת ענק מארצות הברית. "מדובר בדלעת אטלנטית", הוא מסביר. "ראיתי את זה בארה"ב בתחרויות שנתיות לגידול דלעת ענק. הוא מסביר. "מה שגרם לדלעת להגיע לממדים כאלה זה שיטת גידול הצמח. ישנן טכניקות לעיצוב וגיזום ענפים, כך שיאפשרו להעצים את מערכת השורשים. בשיטה הזו הצמח נפרס על שטח של כ-70 סמ"ר וגם כך השורשים שלו. בשביל שזה יעבוד צריך לספק השקייה על כל שטח הצמח".

 

הדלעת של ג'לג'ולי עברה טיפול ותצפיות יום יומיות. בשיא צמיחתה הייתה עולה כל יום מעל 20 קילו. "הקושי בגידול דלעת כזו הוא איך לשמור על הצמח בריא וחזק בשל ריבוי מזיקים שתוקפים אותו בלי הרף סביב לשעון. צריך בשביל זה שלושה דברים: הרבה ידע, הרבה דשן והרבה מים".

 

לדבריו, התגובות של האנשים היו מדהימות: "הרבה אנשים הופתעו מאוד. לא האמנו שיש דלעת בגודל זה. אני מקבל הרבה תגובות מעניינות ומרשימות. לדעתי, עשיתי דבר מיוחד ומדהים".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים