שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עקב השפכים מעזה: מקורות סגרה מתקני קידוח
  לשכת הבריאות הורתה לחברת מקורות לסגור מתקנים לשאיבת מי תהום בגבול הרצועה, מחשש שהמים מזוהמים בביוב. "המצב ההומניטרי הקשה ברצועה מחריף, כל המדינה תושפע ממה שקורה מעברו השני של הגבול", מזהיר ראש מועצת חוף אשקלון

   

  הזרמת מי שפכים מרצועת עזה לישראל    (צילום: רועי עידן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  לשכת הבריאות הורתה לחברת מקורות לסגור שני מתקנים לשאיבת מי תהום על גבול רצועת עזה באזור מושב נתיב העשרה, מחשש לזיהום המים בעקבות הזרמת שפכים מעזה לישראל. ל-ynet ול"ידיעות אחרונות" נודע כי שני מתקני השאיבה נסגרו לאחר ביקור של אנשי משרד הבריאות בנקודות הקידוח ובאזור שבו הצטברו שפכים סמוך למעבר ארז.

   

  בשבועיים האחרונים, בעקבות קריסתם של מתקני טיהור המים ברצועת עזה ואי היכולת לתקנם בשל משבר החשמל ברצועה, הפלסנינים בשכונות הצפוניות של רצועת עזה (בית חנון ובית-להיה) החלו להזרים את השפכים לנחל חנון שחוצה את ישראל ונשפך לים. בעקבות הזרמת השפכים הנחל הוצף ונוצר מפגע סביבתי גדול, שבין השאר מזהם את מי התהום (אקוויפר החוף) שממנו חברת מקורות שואבת מים לשתייה.

  יש סכנה שהשפכים יזהמו את מי התהום באקוויפר החוף (צילום: רועי עידן)
  יש סכנה שהשפכים יזהמו את מי התהום באקוויפר החוף(צילום: רועי עידן)

   (צילום: רועי עידן)
  (צילום: רועי עידן)

  משאיות השאיבה לא הצליחו לטפל במפגע בשל הכמויות הגדולות (צילום: רועי עידן)
  משאיות השאיבה לא הצליחו לטפל במפגע בשל הכמויות הגדולות(צילום: רועי עידן)
   

  בימים האחרונים הגבירו הפלסטינים את הזרמת השפכים, דבר אשר חייב את ישראל להקים סכר בנחל חנון, מזרחית למושב נתיב העשרה שעל גבול רצועת עזה. המועצה האזורית חוף אשקלון החלה לשאוב את מי השפכים באמצעות משאיות שאיבה, אך הדבר אינו מועיל עוד בשל הכמות הגדולה של השפכים.

   

  כצעד מונע הורתה לשכת הבריאות של מחוז אשקלון לסגור לאלתר את נקודות הקידוח, מחשש לזיהום מי התהום. מדובר בצעד חריג וחסר תקדים אשר מבליט את המצוקה ההומניטרית ברצועת עזה והשפעתה הישירה על ישראל. בעקבות הצטברות השפכים פועלים אנשי לשכת הבריאות ביתר שאת כדי לבחון את השפעת הזרמת השפכים מהרצועה. יש חשש ממשי כי השפכים יפרצו את הסכר שהוקם בנחל חנון, יזרמו אל עומק הנחל ויזהמו עוד יותר את פני הקרקע ואת מי התהום.

   

  "ממשלת ישראל צריכה להבין שהמצב ההומניטרי הקשה ברצועה מחריף ואת השלכותיו ישובי עוטף עזה סופגים באופן ישיר", אמר ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון. "אם המצב לא ישתנה כל מדינת ישראל תושפע ממה שקורה מעברו השני של הגבול. דרושה כאן התערבות מיידית של הממשלה וגיבוש מדיניות והחלטות כיצד מתמודדים עם תופעות כאלו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "עקב השפכים מעזה: מקורות סגרה מתקני קידוח "
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים