שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לראשונה מאז הירי: אלאור אזריה ישוחרר למעצר בית
  לקראת שחרורו מצה"ל ביום חמישי קבע בית הדין הצבאי כי החייל שהורשע בהריגה ונידון למאסר יכול לשהות בבית הוריו עד סיום הדיון בערעורים. אזריה ישהה במעצר בית מלא ורשאי לצאת רק לתפילות בליווי בני משפחתו. ההכרעה בערעורים תתקבל ב-30 ביולי

   

   

  אזריה בבית הדין הצבאי בקריה    (צילום: שמיר אלבז)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  אזריה והוריו בבית הדין בקריה (צילום: יריב כץ)
  אזריה והוריו בבית הדין בקריה (צילום: יריב כץ)

  בית הדין הצבאי לערעורים בקריה שחרר הבוקר (יום ב') למעצר בית את אלאור אזריה, שהורשע בהריגה ונידון לשנה וחצי מאסר, לראשונה מאז שירה במחבל עבד אל-פתאח א-שריף בחברון במרס 2016. ראש צוות השופטים, סגנית נשיא בית הדין לערעורים תא"ל אורלי מרקמן, קבעה כי אזריה ישהה במעצר בית מלא בבית הוריו ברמלה ויהיה רשאי לצאת אך ורק לתפילות בבית הכנסת, בליווי בני משפחתו.

   

  אזריה ירה למוות במחבל עבד אל-פתאח א-שריף בחברון במרס 2016. הדיון במעצר הבית נערך לקראת שחרורו הצפוי מצה"ל ביום חמישי. הוא ישהה במעצר בית בבית הוריו ברמלה לכל היותר כשבוע או שבועיים, עד להכרעה בערעורים של שני הצדדים. 

   

  דיון בערעורו של אזריה על הכרעת הדין    (צילום: מתן טורקיה)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  עו"ד יורם שפטל שמייצג את אזריה, אמר כי יש לשחררו בערובה עד לפסק הדין בערעור. הוא הביע התנגדות למעצר בית מלא כיוון ש"אין שום טענה למסוכנות מצד אזריה".

   

  התובע, סא"ל במיל' נדב ויסמן, טען: "עד לפסק הדין לא צריך להיות שינוי מהותי בתנאים שבהם היה אזריה עד כה. שחרור למעצר בית הוא הקלה לעומת המעצר הפתוח בבסיס". עוד אמר: "אזריה זכה ליחס מאוד מקל בהחלטות הביניים ואין להקל עמו מעבר לכך. בלתי אפשרי שחייל שהורשע יסתובב חופשי".

   

  אזריה ערער על עצם הכרעת הדין ודרש זיכוי מלא. התביעה, מנגד, ערערה על קלות גזר הדין ודרשה מבית הדין להחמיר את העונש משנת מאסר וחצי לשנתיים מאסר בפועל, כפי שגרסה דעת המיעוט בהרכב השופטים המקורי.

   

  אזריה שהה בשנה האחרונה במעצר פתוח בבסיס אוגדת האם של חטיבת כפיר במחנה נחשונים שליד ראש העין. הוא יצא מעת לעת לחופשות קצרות בביתו וכן לדיונים הרבים במשפטו. במקביל זכה לביקורים תכופים מצד משפחתו בבסיס.  

   

  לגבי הערעור יכריע בית הדין הצבאי לערעורים בקריה ב-30 ביולי. אזריה שהה בשנה האחרונה במעצר פתוח בבסיס אוגדת האם של חטיבת כפיר במחנה נחשונים שליד ראש העין. הוא יצא מעת לעת לחופשות קצרות בביתו וכן לדיונים הרבים במשפטו. במקביל זכה לביקורים תכופים מצד משפחתו בבסיס.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "לראשונה מאז הירי: אלאור אזריה ישוחרר למעצר בית"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים