שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מחזיקי כרטיס אשראי כאל? העמלה על רכישות במט"ח תתייקר
  חברת כרטיסי האשראי כאל תעלה את העמלה על עסקאות במט"ח בשיעור של 12% - מרמה של 2.5% משווי העסקה כיום ל-2.8%. עם זאת, החברה תוזיל את העמלה על משיכת מזומן בחו"ל מ-3.85% ל-3.5%. כאל: שינוי העמלה התבצע בעקבות התייקרות עלויות התפעול

  החל מחודש אוגוסט חברת כרטיסי האשראי כאל תייקר את העמלה על רכישות במט"ח. במסגרת ההתייקרות, העמלה שכיום עומדת על 2.5%, תעלה ב-12% תעמוד על 2.8% משווי העסקה.

   

  בשקלים או בדולרים? כך תחסכו בעמלות בחופשה בחו"ל

   

  בחברת כרטיסי האשראי, המחזיקה גם במותג דיינרס, טוענים כי הסיבה למהלך היא התייקרות בעלויות התפעול השונות. בחברה מציינים כי במקביל תוזל העמלה על משיכות מזומן בחו"ל מ-3.85% כיום ל-3.5%.

   

   (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

  נציין כי העלייה בעמלה על ביצוע עסקאות במט"ח תכלול את כל סוגי הכרטיסים של החברה, ובהם גם הכרטיסים העסקיים בהם קיימת הנחה בעמלה. מדובר בעשרות אלפי כרטיסים עסקיים המונפקים במסגרת הסדר בין מקום העבודה לכאל או במסגרת חברות במועדוני צרכנות מסוימים (למעט מספר מועדונים מצומצם). טווח העמלה באותם כרטיסים מדוברים נע סביב 1.5% (תלוי בהסכם של החברה או הארגון). כעת גם היא תעלה בשיעור זהה ותעמוד על כ-2% (ברוב הכרטיסים).

   

  נזכיר כי על פי תקנות שנכנסו לתוקף לפני כשנתיים, העמלה בה נוקבים חברות כרטיסי האשראי כוללת את כל העלויות בגין רכישה במט"ח (עמלת המרה, עלויות תפעול, תשלום לגורמים פיננסיים בחו"ל וכדומה) והיא נגבית משווי העסקה על פי השער היציג המעודכן.

   

  התעריפים החדשים בכאל:

   

  בכאל מציינים כי במקביל תוענק הטבה למחזיקי הכרטיסים העסקיים באפשרות לדחות את מועד התשלום על משיכות מזומן בחו"ל. נציין כי חיוב חשבון הבנק על משיכת מזומן ממכשיר אוטומטי, בארץ ובחו"ל, נעשה באופן מיידי. כעת החברה תאפשר ללקוחות המושכים מט"ח בחו"ל דחייה בחיוב החשבון ללא עלות, עד למועד החיוב הרגיל.

   

  שינויים במודל ביטוח הנסיעות

  מלבד השינויים הנוגעים לעמלות, החברה הודיעה כי החל מחודש ספטמבר ישתנה מודל ביטוח נסיעות בחינם שמעניק כרטיס האשראי לכלל הלקוחות. בעקבות שינויים שהחיל הפיקוח על הביטוח ויכנסו לתוקף בתחילת ספטמבר, החברה תציע ביטוח (באמצעות המבטחת - חברת הראל) חינם למשך 5 ימים, במקום 55 יום כיום. עם זאת הביטוח ישודרג ויעניק כיסוי נרחב יותר מאשר כיום.

   

  נציין כי כבר לפני מספר שבועות הודיעה לאומי קארד (המבוטחת באמצעות AIG) על מהלך דומה. שתי החברות טרם פרסמו את פרטי הפוליסה והתנאים, והם צפויים להתפרסם לאחר שיקבלו את אישור המפקחת על הביטוח.

   

  מחברת כאל נמסר בתגובה: "עקב התייקרות עלויות התפעול הקשורות לעסקאות חו"ל, ביצענו עדכון של עמלות ההמרה תוך שמירה על מדיניות החברה להציע מחירים תחרותיים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מחזיקי כרטיס אשראי כאל? העמלה על רכישות במט"ח תתייקר"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים