שתף קטע נבחר

הרשות להגנת הצרכן: היזהרו מאתר הכרטיסים ויה גוגו

כפי שכבר פרסמנו ב-ynet מדובר באתר אינטרנט שמציע למכירה כרטיסים לאירועי ספורט ומופעי בידור בכל העולם, לרבות ישראל ובשפה העברית, חלקם בספסרות. לא תמיד הכרטיסים מתקבלים, לעיתים הם שונים ממה שהוזמן, לסכום העסקה מתווספות עמלות וחל קושי להגיע למענה אנושי

אזהרה מפני האתר הבינלאומי ויה גוגו: הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן הודיעה היום (ג') כי היא מבקשת להביא לידיעת הציבור ולהזהיר מפני אתר מכירת הכרטיסים ויה גוגו (via gogo).

 

גם בחו"ל לקוחות רבים מתלוננים, אם כי יש לאתר גם לקוחות מרוצים ()
גם בחו"ל לקוחות רבים מתלוננים, אם כי יש לאתר גם לקוחות מרוצים

 

בהודעת הרשות נמסר: "זהו אתר אינטרנט אשר מציע למכירה כרטיסים לאירועי ספורט ומופעי בידור בכל העולם, לרבות ישראל ובשפה העברית. מפעילת האתר הינה חברה זרה שמקום מושבה הינו בחו"ל, המוכרת בין היתר כרטיסים הן ממוכרים פרטיים והן בספסרות.

 

"במקרים רבים מוצעים למכירה כרטיסים שאינם ברי תוקף ומימוש, בחלק מהמקרים שילמו הרוכשים עבור מושב יקר וקיבלו מושב זול. כמו כן, סכום העסקה המוצע אינו הסכום הכולל ואליו מתווספים חיובי עמלות בשיעור גבוה ומס מקומי. בנוסף לכך, ככל שצרכן מבקש לפנות לשירות לקוחות לצרכי בירור או ביטול העסקה, חל קושי ממשי בקבלת מענה אנושי ובמקרים רבים אף חוסר מענה ויכולת לבצע ביטול עסקה".

 

תלונות על האתר מצרכנים ישראלים ולא ישראלים ומאתרים מתחרים

אתר ויה גוגו הוא אתר בינלאומי ותיק. פלטפורמה למוכרים וקונים של כרטיסים להופעות ולמשחקי ספורט. הוא מאפשר למוכרים למכור כרטיסים יד שנייה, מכירה שמותרת בישראל. יחד עם זאת, אם המוכר מתמחר את הכרטיסים במחיר גבוה ממחיר הכרטיס המקורי - זו ספסרות שאינה חוקית בישראל. רק שהאתר מופעל מחוץ לישראל ואין מול מי להתלונן. ויש לא מעט מתלוננים על האתר, ישראלים ולא ישראלים, למרות שלעיתים קרובות הוא מספק את הכרטיסים בהצלחה ללקוחות.

 

לקוחות התלוננו ל-ynet מספר רב של פעמים על:

כרטיסים שלא סופקו ברגע האחרון

תמחור מופקע של כרטיס יד שנייה (ספסרות)

עמלות מנופחות

תוספת של עמלות שצצו בחיוב אחרי שהתשלום כבר שולם

החזר כספי שלא כולל את העמלות (שחלקן בגדר "ביטוח")

חוסר יכולת להגיע לשירות לקוחות (מספר הטלפון לא מפורסם באתר באופן גלוי וכך גם כתובת מייל לפניות) וכן מענה מאוד בעייתי

 

עוסקים בתחום (מתחרים ישראלים של האתר) סיפרו שהאתר נותן שירות מקרטע במקרים הבאים:

מוכרים מפוקפקים שיכולים למכור את אותו כרטיס יותר מפעם אחת. מוכר שמוכר כרטסי יד שנייה לא תמיד מספק אותם מיידית לקונה. עקב כך, אם מחירם עלה לפני ההופעה/המשחק הוא יכול לבטל את המכירה ולמכור אותם שוב, במחיר גבוה יותר, לצרכן אחר. לעיתים קרובות ההודעה לצרכן המקורי נמסרת רגע לפני ההופעה. לעיתים ויה גוגו מספקת כרטיס חלופי אך לרוב היא מציעה החזר כספי שהוא ראשית: ללא עמלות ושנית לא מה שהצרכן ביקש כשהזמין הופעה באתר.

לעיתים אותם מוכרי כרטיסי יד שנייה הם בכלל מנהלי האתר לכאורה.

  

עוגמת נפש בהופעה של קולדפליי בוורשה ללקוחות ויה גוגו

ב-ynet כתבנו על האתר מספר פעמים. בין היתר, ל-ynet הגיעו תלונות מישראלים שטסו לוורשה כדי לצפות בהופעה של קולדפליי וגילו שאין להם כרטיסים. אן הגיעה לוורשה עם בתה וסיפרה ל-ynet: "קניתי כרטיסים לקולדפליי בנובמבר 2016 דרך ויה גוגו. שילמתי 630 אירו על שני כרטיסים וקיבלתי אותם אחרי דקה. האתר שלח לי מייל לפיו החיוב ירד, הכרטיסים מאושרים ואלה כרטיסים אלקטרוניים. אחר כך התברר לי שבאתר הרשמי, הכרטיסים עולים בכלל 379 זלוטי - שליש מחיר. לא נורא, כבר לא היו כרטיסים להשיג, אז לא הייתה הרבה ברירה וקניתי ביוקר".

הכרטיס נמכר פעמיים. הוא פסול. כרטיס להופעה של קולדפליי בוורשה שנקנה בויה גוגו ()
הכרטיס נמכר פעמיים. הוא פסול. כרטיס להופעה של קולדפליי בוורשה שנקנה בויה גוגו

 

היא הגיעה לקופות עם הכרטיסים והם לא עברו את קורא הברקוד. "העבירו אותנו לתור נפרד, שם התגודדו המוני אנשים מכל העולם שהכרטיסים שלהם בוטלו בלי שהם ידעו על כך. האנשים שמכרו לנו את הכרטיסים בויה גוגו, רכשו כרטיסים מעבר למכסה המותרת, כך אמרו לנו. הם עשו איקס על גבי הכרטיס", סיפרה.

 

"נכנסתי לאתר להבין מה קרה שם. אבל לא ראיתי דבר, שום אינדיקציה. בעמוד הרכישות כתוב שהרכישה הושלמה, מאושרת וקיימת, שום זכר לתקלה או לביטול. חיפשתי בכל הדואר ואין מייל. כולל בספאם". 

 

הכרטיסים לרדיוהד בויה גוגו: יקרים מדי

ל-ynet אף הגיעו פניות מקונים מודאגים שרכשו כרטיסים להופעת להקת רדיוהד בויה גוגו. האתר הופיע כתוצאת החיפוש הראשונה בחיפוש בגוגל (מודעה ממומנת) וצרכנים קנו שם - במחיר מופקע.

 

המחירים ששילמו על כרטיסים, 1,000-600 שקל, גבוהים בהרבה ממחירי חברת איוונטים - המוכר הרשמי - 429 שקל. הכרטיסים שנרכשו עדיין לא הגיעו בעת פרסום אותה כתבה. הקונים אף חששו שכיוון שלכאורה מדובר בכרטיסים יד שנייה - יתכן שהנתונים שמופיעים עליהם לא יהיו תואמים לנתוני הקונה שיגיע לשערי אזור המופע, שכן הכרטיסים למופע מזוהים לפי שם ות"ז והכרטיסים שנמכרו להם - מכורטסים על שם לקוח אחר.

מחירים מופקעים לרדיוהד בויה גוגו (צילום מסך) (צילום מסך)
מחירים מופקעים לרדיוהד בויה גוגו(צילום מסך)

.

 

ההופעה של אדל בטלה אך מבחינת ויה גוגו היא נדחתה

גם במסגרת ביטולי ההופעות של אדל, ויה גוגו עצבן לקוחות ישראלים. עו"ד אלכסנדר דורון סיפר ל-ynet: "אתמול הודיעו לנו מהארץ שההופעה בוטלה. נכנסנו לפייסבוק של אדל וראינו את ההודעה שלה שהיא מאוד מצטערת אך מבטלת את ההופעה מסיבה בריאותית. בצהריים קיבלנו הודעה מוויה גוגו, שההופעה לא בוטלה אלא פשוט נדחתה, לכן לא יחזירו לנו את הכסף. פשוט חצופים. הרי נערכנו לתאריך מסוים. לטענתם, הכרטיסים יהיו טובים למופע עתידי. שנטוס שוב במיוחד? הם לא יכולים לכפות עלינו ללכת להופעה הבאה שלה, שלא ברור אם תהיה ואיפה תיערך.

  

"שנית, אדל לא הודיעה שזה נדחה - כרגע מדובר בביטול, מה שמאפשר השבה אוטומטית של עלות הכרטיסים, שלא נדבר על ההוצאות הנלוות. למרות שהביטול הוא לא של המזמין, הם משאירים את הכסף אצלם. זה לא שהם מעבירים אותו לאדל, אז מה הם אומרים לי לאן לבוא ואיך לבוא? שישאלו אותי אם אני מעוניין בזה. זו חוצפה".

  

לקוחה נוספת שקנתה בוויה גוגו אמרה ל-ynet: "אולי ויה גוגו מארגנים לנו טיול לברצלונה או לארה"ב. ממש לא ייאמן שהם מסרבים להחזיר את הכסף ששילמנו על ההופעה. אדל בעצמה אמרה שיוחזר. כיוון שכבר הוצאנו כסף על טיסות, מבחינתנו ההופעה בוטלה גם אם נדחתה - הרי לא נטוס שוב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צרכנות ויה גוגו כרטיסים לקולדפליי קולדפליי ורשה פולין
מומלצים