שתף קטע נבחר

המורה שתקף מינית שלושה אחים נשלח לשבע שנות מאסר

"הצדק יצא לאור": אהרון שלמה ליסון מביתר עילית נשלח למאסר ממושך לאחר שהורשע בתקיפה מינית של שלושה אחים, כיום בני 15-13. "שום עונש לא יחזיר לילדים את שמחת החיים", אמרה אימם. "מקווה שהלילה הם כבר יוכלו לישון טוב יותר". סנגורו של ליסון: "המתלוננים שקרנים"

  

 

שבע שנות מאסר בפועל ושנתיים על תנאי נגזרו הבוקר (יום ד') על אהרון שלמה ליסון, תושב ביתר עילית בן 34, בגין ביצוע מעשים מגונים בתלמידיו. ליסון היה מורה בתלמוד תורה "אוהלי מנחם" בעיר, והוא הורשע בדצמבר האחרון בתקיפה מינית של שלושה אחים, בני 15-13. אימם של הנערים יצאה מאולם בית המשפט בדמעות ואמרה: "הצדק יצא לאור, אך שום עונש לא יחזיר לילדים שלי את שמחת החיים".

אהרון שלמה ליסון, היום בבית המשפט  ()
אהרון שלמה ליסון, היום בבית המשפט
  

על פי האישום, בשנים 2014-2009 הוא הזמין לביתו את הנערים וביקש שיסייעו לו, ואז ביצע בהם את המעשים. בנוסף לזה הוא תקף את אחד הנערים פעמיים בעת טבילה במקווה. בית המשפט פסק כי ליסון יפצה את האחים בסכומים שונים; המבוגר שבהם יפוצה ב-150 אלף שקלים, השני ב-100 אלף שקלים והצעיר ב-80 אלף שקלים.

 

 

עו"ד יפעת פנחסי-נבו מפרקליטות מחוז ירושלים אמרה: "גזר הדין מבטא את חומרת העבירות שביצע הנאשם כאשר פגע בתלמידיו במשך שנים, בבית הספר, במקווה, בבית הכנסת ובמקומות אחרים. הנאשם - במקום לשמש דוגמה ומופת לתלמידים, לתמוך בהם ולגונן עליהם - ניצל את מעמדו ותפקידו ואת תמימותם של התלמידים וביצע בהם מעשים מגונים מאז שהיו בגיל 13 במשך שנים. אנו מחזקים את ידי המתלוננים אשר באומץ רב חשפו את המעשים הקשים שביצע בהם הנאשם, התלוננו במשטרה והעידו בגבורה נגד המורה שפגע בהם".

 

בריאיון ל-ynet אמרה אימם של הנערים: "אני מודה לבורא עולם ומודה לבית המשפט ולמערכת שהצדק שלנו יצאה לאור והעונש בהתאם. אנחנו ממש מתרגשים ומקווים שזה ייתן לכל ילד אחר כוח לפתוח את הפה ולדעת שיש מי שמגן עליו, מאמין לו ושומע אותו. אנחנו מודים לשופט שהאמין לילדים, ואני מקווה שהיום בלילה הם כבר יוכלו לישון יותר טוב מכל השנים הארוכות שהם עברו".

 

בשלוש השנים שחלפו מאז הגשת האישום נאלצו בני המשפחה לעבור מסכת השפלות, נידויים וחרמות בקהילתם. האם ראתה איך הרבנים בוחרים פעם אחר פעם להגן על המלמד, על חשבון ילדיה. חלקם אפילו ליוו אותו לבית המשפט ואילו ילדיה נותרו לבד. אך נדמה שנחישותה הביאה לכך שגם בחברה החרדית מבינים כיום, לאט-לאט, שאי אפשר להמשיך להשתיק את הנפגעים ולהגן על הפוגעים.

 

"כל עונש שהוא קיבל לא יחזיר לילדים שלי לעולם את שמחת החיים שלהם, את שנות הילדות והנערות האבודות ואת חיי החברה שנקטעו להם", הוסיפה האם. "אני עומדת מאחורי ההחלטה שלנו להתלונן ולצאת למלחמת הצדק הזו גם אם היא לא הייתה פשוטה. השתתפתי ב-59 דיונים לאורך המשפט רק כדי לתת לילדים שלי כוח, שידעו שאימא תמיד מאחוריהם.

 

"תהליך המשפט נגרר ונסחב תקופה ארוכה מאוד ופגע בתהליך הטיפול והשיקום בילדים. במקום להתמקד בטיפול ובריפוי הם יצאו למלחמה על הצדק והאמת שלהם. ליסון המשיך להתעלל בילדים במהלך המשפט, כשניסה לרמוס אותם והכחיש את המעשים שביצע בהם רק כדי לשמור על כבודו האבוד.

 

"לא משנה כמה שנים הוא יישב בפנים, הנזק שהוא עשה לילדים ילווה אותם לנצח גם לאחר שהוא ישוחרר. למרות זאת, חשוב מאוד שאנשים כאלה יישבו בפנים כמה שיותר שנים, שיהיה להם הרבה זמן לחשוב על העבירות שביצעו. אני שמחה עבור ילדים אחרים שנפגעו ממנו שיכולים היום לנשום לרווחה בשל האומץ והגבורה של הילדים שלי. זו הייתה עבורנו מלחמת ציבור כי מדובר על איש חינוך בעל מרות על ילדים. עכשיו אולי נצליח להתחיל לשקם אותם, אבל זה לא יהיה כמו כל ילד בריא, לעולם לא יהיה".

 

עו"ד אריאל עטרי, המייצג את הנאשם, מסר בתגובה להכרעת בית המשפט: "זו ההחלטה של בית משפט, אבל אנחנו חושבים שהיא שגויה. מדובר במשפחה תאוות בצע ופרסום שניהלה את כל ההליך הזה רק כדי לממן את הרחבת הבית שלה. הצגנו אינספור ראיות שמוכיחות שבני המשפחה שיקרו פעם אחר פעם. אין לנו ספק שהערעור שאנחנו מתכוונים להגיש לעליון יתקבל ויקבע כי המתלוננים שקרנים ובסופו של דבר ליסון יזוכה".

 

יו"ר הוועדה לזכויות הילד, ח"כ ד"ר יפעת שאשא ביטון (כולנו), שליוותה את המקרה ואת בני המשפחה אמרה בתגובה לגזר הדין כי: "שוב ילדי ישראל אינם זוכים להגנה הנדרשת, במיוחד לא בבתי המשפט. כמו במקרים רבים אחרים, גם כאן העונש שניתן לנאשם הוא מגוחך ואינו משקף את חומרת המעשים החולניים שביצע. הנאשם היה מורה, שהילדים הללו בטחו והאמינו בו. הגיעה העת שבתי המשפט ימצו את הדין ויטילו עונשים מקסימליים על כל מי שפוגע בילדים ובחסרי ישע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים