שתף קטע נבחר

אינטל ישראל צפויה לגייס 1,500 עובדים עד סוף 2018

בסיור שקיימה ועדת המדע והטכנולוגיה במפעל אינטל בקרית גת ציין מנכ"ל החברה יניב גרטי כי בימים אלה מתבצעת במקום הרצת פס הייצור של דור השבבים החדש בחברה, וכי עד 2018 יחל הייצור תוך גיוס כ-1,500 עובדים חדשים. לפי גרטי תחת אינטל ישראל עובדים כיום 6,900 עובדי פיתוח ו-3,300 עובדי יצור

חברת אינטל תגייס מאות עובדים בקרית גת: במהלך סיור היום (ה') של ועדת המדע והטכנולוגיה במפעל אינטל בקרית גת, ציין מנכ"ל אינטל ישראל, יניב גרטי, כי בימים אלה מתבצעת במקום הרצה של פס הייצור של דור השבבים החדש ביותר של אינטל, וכי הייצור מתוכנן להתחיל עד תחילת 2018 וייתכן שעוד קודם לכן. לצורך כך עד סוף 2018 יגוייסו כ-1,500 עובדים חדשים.

 

העסקה הגדולה בתולדות ההייטק בישראל: אינטל רוכשת את מובילאיי ב-15 מיליארד דולר

 

לשאלת יו"ר הוועדה, ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) בעניין העסקת עובדים מכלל החברה הישראלית והפריפריה, ציין גרטי כי "תחת אינטל ישראל עובדים 6,900 עובדי פיתוח ו-3,300 עובדי יצור". מספר שצפוי להתרחב כאמור.

 

אינטל. "היקף הייצוא עומד על 3.35 מיליארד דולר בשנה" (צילום: אינטל) (צילום: אינטל)
אינטל. "היקף הייצוא עומד על 3.35 מיליארד דולר בשנה"(צילום: אינטל)

 

גרטי הוסיף כי "היקף הייצוא של אינטל ישראל עומד על 3.35 מיליארד דולר בשנה, ומאז כניסתה של החברה לארץ עומד סך כל היקף הייצוא על סך 46 מיליארד".

 

גרטי ציין כי במסגרת רכישת מובילאיי, צפויה החברה לקיים חלק גדול מפעילותה בתחום הרכב האוטונומי בישראל, והעריך כי לישראל סיכויים טובים להיות שנייה רק לארה"ב בתחום הרכב האוטונומי. עוד אמר כי מבחינת אינטל צפוי הרכב האוטונומי להיות אחד התחומים הדומיננטיים ביותר בפעילותה תוך עשור, אם לא הדומיננטי ביותר, בהיקף של עשרות מיליארדים בשנה.

 

ח"כ מקלב ציין  כי "הוועדה רואה במערכות הרכב האוטונומיות ככאלה שיביאו לשינוי התחבורה הציבורית לאין היכר, הציבור צריך את השינוי הזה, התחבורה בישראל חייבת את השינוי הזה. הממשלה מצידה צריכה להסיר חסמים בתחום הבירוקרטי ולצאת מהקיבעון המחשבתי, אנחנו חייבים לייעל את כל המערכות למלחמה בגודש בכבישים והתחום האוטונומי הינו נדבך מרכזי בכך".

 

לפני כשלושה שבועות החליטה הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה דרום להפקיד תוכנית להרחבת פארק התעסוקה בקריית גת, אשר כוללת בתוכה הגדלה של מפעל אינטל בהיקף של כ-75%. כיום משתרע השטח הבנוי של אינטל בקרית גת על 647 אלף מ"ר ועל פי התכנית החברה תוכל להוסיף 487 אלף מ"ר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים