שתף קטע נבחר

דרשה מזונות עבור תאומות בנות 21 – ונדחתה

אישה פנתה להוצל"פ בדרישה לחייב את הגרוש שלה לשלם 53 אלף שקל בהתאם להסכם ביניהם. היא שכחה שהסכם עדכני יותר ביטל את ההתחייבות

לשכת ההוצאה לפועל בכפר סבא דחתה לאחרונה תביעה של אם שדרשה מבעלה לשעבר לשלם 53 אלף שקל מזונות עבור בנותיהם התאומות גם על התקופה שהיו בגילאי 21-18, כפי שהתחייב אחרי הגירושים. הרשמת גילה גדות קיבלה את טענת האב שלפיה הסכם מאוחר יותר שנחתם בין הצדדים מבטל את החיוב.

 

בבקשה שהוגשה בתחילת החודש ללשכת ההוצאה לפועל בכפר סבא טענה האם שבהסכם ממון שנחתם בינה לבין האב ב-1999 סוכם שהוא ישלם לה מזונות של 4,000 שקל עבור שתי בנותיהם עד הגיען לגיל 18 או סיום לימודיהן התיכוניים, לפי המאוחר.

 

עוד סוכם שמגיל 18 ועד גיל 21, או סיום השירות הצבאי, האב ישלם מזונות בהיקף של 40% מסכום זה. לדבריה, כשהבנות חגגו 18, חדל האב לשלם מזונות בניגוד להסכם וחובו הצטבר ל-53 אלף שקל.

 

האב הציג מנגד תמונה שונה לגמרי וסיפר שבאפריל 2003 נחתם הסכם נוסף שבו הופחת שיעור המזונות השוטף ובוטל החיוב במזונות מעל גיל 18. לדבריו, ההסכם המאוחר קיבל תוקף של פסק דין וטענת האם שהצטבר חוב לאחר שהבנות בגרו היא בבחינת "עזות מצח".

 

האם השיבה שבפסק הדין המאוחר "אין כל אזכור לכך שהאב אינו חייב במזונות ילדיו עד היותם בגיל 21, ההיפך הוא הנכון".

 

לדבריה, מאחר שבפסק הדין מ-2003 לא נכתב שהאב חייב לשלם את המזונות רק עד גיל 18, הוא לא ביטל את ההסכם הקודם וסירוב האב לעמוד בהתחייבותו מהווה "חוסר תום לב משווע".

 

אך הרשמת גילה גדות דחתה את טענות האם מכל וכל. היא הסבירה שבהסכם המאוחר אין שום הוראה המחייבת את האב במזונות לתקופה שאחרי גיל 18. לדבריה, באותו הסכם נאמר במפורש שהוא ההסכם היחיד שיחול ביחס למזונות הילדות "בהווה, בעבר ובעתיד".

 

הרשמת הדגישה שבהיעדר החלטה מפורשת המורה על תשלום מזונות ילדים אחרי גיל 18, על האב לשאת במזונות רק עד גיל זה ולא מעבר לכך.

 

בנסיבות אלה קיבלה הרשמת את טענת האב וביטלה את חיובו במזונות עבור התקופה שלאחר הגיע בנותיו לבגרות. היא מתחה ביקורת על התנהלותה של האם, שלא טרחה לעדכן את יתרות החוב בתיק אף שהודתה שהן נמוכות משמעותית.

 

  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • שמות ב"כ הצדדים לא צוינו בהחלטה
  • עו"ד אסף לאור עוסק בהוצאה לפועל
  • הכותב לא ייצג בתיק

פורסם לראשונה 25/07/2017 22:45

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים