שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  טי ג'יי מילר: "לא האמנתי שאוכל צ'יטוס עם סטיבן ספילברג"

  לראיין את הקומיקאי טי ג'יי מילר זה כמו לעלות על רכבת הרים הזויה - "אני משוגע וניהיליסט ברמה הגבוהה ביותר, לכן הגעתי לפסטיבל קאן בגלישת אוויר בטוקסידו צהוב" - הוא אומר, ולוקח את תפקידו החדש ב"אימוג'י - הסרט" צעד אחד רחוק מדי. מי שעד כה היה מוכר מהסדרה "עמק הסיליקון", נותן לפה הגדול שלו חופש מוחלט, ומודה: "אני יכול להשתדל להיות מאופק ואז רגע אחרי זה אני נורא מתרגש מחורים של דונאטס". בסופו של דבר, הייתה שם גם קצת רצינות

   

  חודש מאי האחרון, על המזח של חוף קרלטון בטיילת של קאן, אנשי תקשורת עומדים וממתינים לצניחתו של הקומיקאי האמריקני טי ג'יי מילר, הכוכב המתולתל מהסדרה "עמק הסיליקון" - היישר לתוך סירה שתביא אותו למזח. מדובר באירוע יחצני לקידום "אימוג'י - הסרט", לו תרם מילר את קולו. הוא חמוש בחליפה צהובה, ומחובר למצנח בדמות אימוג'י צהוב. בסופו של דבר הגימיק משתבש - ומילר כמעט מתרסק.

   

  למזח הוא מגיע רטוב כולו. "טוב שאשתי לא כאן", אומר בעודו מנסה להתייבש. אשתו היא השחקנית קייט גורני, שנשארה בביתם בארצות הברית ונחסכו ממנה הבושות שעשה בן זוגה. הוא, מצדו, לא מפסיק לדבר עליה: "קייט ואני סוג של תאומים וחושבים דומה כי נולדנו כמעט באותו יום", הוא מנמק את פשר הקשר.

   

   

  בחליפת אימוג'י בפסטיבל קאן (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
  בחליפת אימוג'י בפסטיבל קאן(צילום: gettyimages)

  "קריסטן סטיוארט, שאיתה עבדתי לאחרונה, אמרה לי: 'טי ג'יי, אתה כבר לא עושה סרטים רק בשביל אמריקה, אתה עושה סרטים בשביל העולם'. לכן אני כאן בקאן, וגם בשביל ליפול מדי פעם מסירה. אני ניהיליסט ברמה הגבוהה ביותר ולכן הגעתי לקאן בגלישת אוויר בטוקסידו צהוב. מה שאוהבים בי זה שאתה מרגיש שלא אכפת לי והכול על הזין שלי. כשהציעו לי את גלישת האוויר אמרתי 'כן, מאד'רפאקר', אני משוגע, אני אבוא לפרימיירות בקאן עם טוקסידו של אימוג'יז. למרות שזה בניגוד לכללים. בניגוד לרוב האנשים בעולם, אני לוקח את עצמי הכי פחות ברצינות".

   

  בעוד מילר משוטט בין העיתונאים וסמלי האימוג'י שמפזזים ומרקדים סביבו, הוא מברר את זהות הנוכחים, ואז מתבדח ואומר: "אה, יופי, אין כאן רוסים". ומתייחס כמובן לשערוריות סביב הנשיא דונלד טראמפ והקשרים שלו עם הקרמלין. כזכור, טראמפ סיבך לאחרונה את מילר עם הרשויות - בדצמבר האחרון מילר נעצר לאחר שתקף נהג אובר איתו נסע וחבט בראשו, בעקבות ויכוח שפרץ ביניהם סביב הנשיא הנבחר טראמפ. לכן לא מפתיע שבאירוע היחצנות בקאן, אנשי "אימוג'י - הסרט" נצמדו למילר, ודאגו שהוא לא יגזים עם הפה הגדול שלו.

   

    

  התרסקות מפוארת בפסטביל קאן (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
  התרסקות מפוארת בפסטביל קאן (צילום: gettyimages)

  הסרט, שייצא בארץ בסוף השבוע הקרוב, מתרחש בעולם הנסתר בתוך הסמארטפונים של "טקסטופוליס", עיר שוקקת חיים שבה שוכנים כל סמלי האימוג'י. בעולם הזה, לכל אימוג'י יש רק הבעת פנים אחת. רק ג'ין, אימוג'י בצורת סמיילי צהוב שנולד חף מפילטר - שופע הבעות ורגשות. ג'ין נחוש בדעתו להיות "נורמלי" כמו כל סמלי האימוג'י האחרים, ומגייס את עזרתם של החברים הכי טובים שלו: כיף ופירצה. יחד, הם יוצאים למסע בין היישומים השונים בטלפון כדי למצוא את הקוד שיתקן את ג'ין.

   

  אחד מכוכבי הסדרה "עמק הסיליקון" ()
  אחד מכוכבי הסדרה "עמק הסיליקון"
  מילר תרם את קולו לדמות של ג'ין, והוא מאוד מזדהה עם הדמות והמסרים של הסרט: "כשהציעו לי לגלם את האימוג'י הזה, לא ידעתי אם זה בדיוק מתאים לסוג הקומדיה בה אני מתעסק", התוודה מילר כשנפגשנו באחת המסעדות על החוף, אחרי שהתייבש ונרגע מההתרסקות. "אבל אז הבנתי שיש בג'ין מנעד שלם של רגשות - הוא עצבני, מתרגש ונבוך, יש בו משהו מאני, אז אמרתי שזה מושלם בשבילי. אני אדם שמוזר לו לנסות להיות מאופק, אני יכול להשתדל ואז רגע אחרי זה אני נורא מתרגש מחורים של דונאטס. הסרט הוא לא רק על ביטוי עצמי, אלא על החופש להיות מי שאתה, לא משנה מי אתה או איזו אישיות יש לך. כשאתה מתבגר אתה חושב שיש רק דרך אחת להיות קול, ואנחנו מנסים להגיד לאנשים - תהיו מי שאתם, אל תנסו להיות רק דבר אחד".

   

  מילר גם אהב את הגישה הפמיניסטית של הסרט: "זה מאוד חשוב לדעתי שלא מכניסים כאן נשים לקטגוריות צרות, שלא מצפים מנשים ומאנשים באופן כללי להיות רק דבר אחד. כשהאימוג'יז יצאו בפעם הראשונה היו רק שתי נשים - נסיכה וכלה, והנה, ב'אימוג'י' אנה פריס משחקת-מדבבת דמות מאוד מורכבת ואני מת עליה. אנה ואני שיחקנו יחד ב'יוגי הדוב', בעיניי זה סרט האנימציה הקומי הכי טוב של כל הזמנים, ואם תגיד לי שאתה חושב ש'טד' הוא הסרט הכי מצחיק, אגיד לך שתלך להזדיין".

   

  אתה מתבונן הרבה בסמארטפון שלך? משתמש באימוג'יז?

  "יותר מדי. אני מסתכל על הסמארטפון שלי יותר מאשר אני לא מביט בו. אני יכול לשבת עם אשתי קייט ונסמס אחד לשני תוך כדי. זה נורא. קייט, אגב, הראתה לי איך משתמשים באימוג'יז, יש לה חברים יפנים שהיא מתקשרת איתם רק באימוג'יז - אימוג'י תודה, אימוג'י מבוכה, אימוג'י של קוף, או שילוב של פיצה ואגרוף כשאתה מתלהב ממשהו. מה שיפה זה שהיום ילדים והורים מסמסים אחד לשני עם אימוג'יז, אז הם יכולים ליהנות מהסרט יחד. זה לא סרט על משהו כמו סנאפצ'ט שההורים לא יבינו. אלא משהו שכולם מבינים וזה חיובי. מבחינתנו בסרט, אין כזה דבר יותר מדי אימוג'יז.

   

  "המצרים העתיקים גם הם השתמשו באימוג'יז, הם עשו הירוגליפיקה. אני אוהב שאפשר לצייר ולהעביר מסרים בין שפות ולאומים שונים. מצד שני, אנחנו מכווצים כל דבר, סובלים מהפרעות קשב וחיים בחברה פוסט-דתית פוסט-משמעות, וזמן הוא הדבר הכי קרוב שיש לנו לאלוהות. כל מה שאנחנו עושים הוא זמני. אפילו עכשיו המילים שלי זמניות. הכל מוביל בסוף למוות, ואתה לא רוצה לדבר על זה במסגרת קידום סרט מצויר לילדים. אני אוהב לסמס, במקום לדבר. אני אוהב לשמור את הקול שלי, כי כבר הבחנת בכך שאני מדבר הרבה".

   

  ואיך היחסים שלך עם הרשתות החברתיות?

  "ברשתות החברתיות לאנשים אכפת ממה שחושבים עליהם. בסרט מדברים על כך שפופולריות זה לא הכל. לג'ין אין חברים אז הוא רוצה רק חבר אחד, ולא אכפת לו מלייקים. זה אחד המסרים החשובים של הסרט. אני עושה הרבה סרטי אנימציה ואנחנו מנסים להנהיג או לתת השראה".

   

  מילר (36) נולד בדנוור, קולורדו. אביו הוא עורך דין ואמו פסיכולוגית קלינית שגדלה במשפחה יהודית. בצעירותו הוא היה ליצן הכיתה, ואת הקריירה שלו החל במועדוני אימפרוביזציות וסטנדאפ בשיקגו (את כישוריו בתחום אפשר לראות במופע שזמין ב-VOD של HOT ו-yes). במקביל פיתח קריירת דיבוב בסרטים ובסדרות אנימציה.

   

  "במהלך הקריירה שלי עשיתי דברים מאוד גסים שמיועדים למבוגרים. אבל למדתי גם שלעבוד בתוך מגבלות דווקא נותן לך יותר חופש. ומה שמעניין בעולם סרטי האנימציה, זה שאפשר לפעמים לרמוז רמיזות גבוליות למבוגרים - האולפנים נותנים לך לאלתר ולנסות הכל".

   

  הפריצה הגדולה שלו הגיעה ב-2014 עם "עמק הסיליקון" תוצרת HBO. הסאטירה השנונה על תעשיית ההייטק והסטארטאפים הקפיצה את מילר לתודעה הרחבה, וזיכתה אותו בפרסים.  בסדרה גילם מילר את ארליך בכמן, בעל החממה שריצ'רד גיבור הסדרה עובד וחי בה. ארליך שופע הביטחון שעשה אקזיט הוא חנון אבל מסוג אחר, יותר דושבג, וונאבי כזה, רוצה להיות סטיב ג'ובס אבל בעצם די טמבל. גבר שמנמן ומתולתל, מעשן גראס בבאנג, מדבר ללא הרף. מעין דובי מגושם עם פרצוף פוקר, ויש הטוענות שהוא גם סקסי בדרכו.

   

  ארליך בעצם יהודי? זה לא תמיד ברור.

  "הוא יהודי, אבל אסור לי לספר, אז אל תגלה. אגב, לא פעם עיתונאים שואלים אותי אם אני בעצמי יהודי או כותבים שאני יהודי. פשוט אמא שלי אומצה בילדותה על ידי משפחה יהודית, אבל לא ברור לגמרי מה המקור שלה".

   

  זמן קצר אחרי שמילר שב מקאן למשכנו בארצות הברית, התבשרנו שהדמות של ארליך לא תשוב ותככב בעונה החמישית של "עמק הסיליקון". "טי. ג’יי הפיח חיים בדמות בלתי נשכחת, והוא יחסר בסדרה", הכריזו אנשי HBO. "אנחנו מעריכים את תרומתו ומצפים לשיתופי פעולה עתידיים". לטענת הקברניטים הפרידה היא פרי החלטה הדדית של מילר ושל ההפקה.

   

  בראיון שערך "הוליווד ריפורטר" לאחרונה עם מילר הוא גילה את הסיבה לפרידה, וקשר אותה ללוחות הזמנים העמוסים שלו, שהיקשו על מפיקי "עמק הסיליקון". "אנשי הרשת באו אלי ואמרו: 'תראה, אנחנו רוצים להציע לך להופיע בשלושה או חמישה מתוך עשרת הפרקים'. אז אמרתי להם: 'או, זה מושלם, התכוונתי לשאול אם תהיו פתוחים לכוונה שלי לעזוב את הסדרה'. ואז פתאום הם אמרו: 'חכה, לא, מה? למה אתה מתכוון?'. הם לא דמיינו שאני אהיה בעמדה של 'אני חושב שזהו, זה נגמר'. הרגשתי כמו בפרידה".


  אבל מילר לא צריך להיות מודאג. יש חיים אחרי "עמק הסיליקון" והוא לא יהיה מחוסר עבודה. לאחרונה הצטלם להמשכון הקומיקס "דדפול 2" ולמותחן המדע הבדיוני "שחקן מספר אחת" של סטיבן ספילברג.

   

  האמנת שתזכה לעבוד פעם עם ספילברג?

  "לא חשבתי שאעבוד איתו, הכרתי אותו בעבר ומשום מה הוא חושב שאני מצחיק. ואז ספילברג, בתור הקיסר של הוליווד, הטיס אותי לאנגליה לפגוש אותו וכתב לי תפקיד. אכלנו ביחד צ'יטוס ואמרנו שאנחנו אחים לצ'יטוס. מעולם לא האמנתי שאוכל צ'יטוס עם סטיבן ספילברג".

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים