שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הסבתא ששרדה את הטבח בחלמיש: "המחבל צחק לי בפנים - והניף את הסכין"
  ממיטתה בבית החולים, פצועה וכואבת מדקירות סכין המרצח, שיחזרה טובה סלומון בדמעות באוזני חברתה הטובה את הפיגוע הרצחני. "המחבל לבש חולצה לבנה והסתובב אליי בחיוך רחב. חשבתי שהוא בא לאירוע לכבוד הולדת הנכד הטרי", סיפרה והבהירה: "לבית הזה אני לא חוזרת"

   

   

  מיכל סלומון משחזרת את רגעי האימה: "כשיצאתי גיליתי את המראות"    (צילום: אסף מגל)

  מיכל סלומון משחזרת את רגעי האימה: "כשיצאתי גיליתי את המראות"    (צילום: אסף מגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  רגע לפני תחילת הלווייתם של שלושת בני משפחת סלומון, שנרצחו בטבח בחלמיש במהלך ארוחת שבת, נכנסה ניידת טיפול נמרץ למתחם ההספדים בבית העלמין במודיעין. ישובה בכיסא גלגלים, כשהיא פצועה עדיין מדקירות המחבל, הורדה ממנה טובה סלומון (68), ממש מול שלוש האלונקות שעליהן שכבו עטופים בתכריכים בעלה יוסף (70) ושני ילדיהם חיה (46) ואלעד (35) ז"ל. הקהל הרב שגדש את בית־העלמין לא עצר בעצמו, וקול בכי תמרורים נשמע במקום.

   

  בתום ההלוויה הוחזרה טובה סלומון לבית החולים שערי צדק בירושלים שבו היא מאושפזת. לבית בחלמיש היא אינה מתכוונת לחזור עוד. "אני לא חוזרת לשם", אמרה אתמול לחברותיה שהגיעו לבקרה בבית החולים. תמי חופי, חברתה הקרובה של טובה ושכנתה בבית הצמוד, סיפרה שסלומון מיררה בבכי ואמרה שהיא כואבת מאוד ושאינה קולטת את גודל האובדן. את אירועי ליל שבת הקשים, שהתרחשו בעיצומה של חגיגה לרגל הולדת נכד נוסף במשפחה, זוכרת סלומון לפרטי פרטים.

   

   

  אביה של מיכל סולומון שהצילה את ילדיה

  אביה של מיכל סולומון שהצילה את ילדיה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  קבריהם של יוסף, חיה ואלעד סלומון ז"ל, אחרי ההלוויה אתמול (צילום: טל שחר) (צילום: טל שחר)
  קבריהם של יוסף, חיה ואלעד סלומון ז"ל, אחרי ההלוויה אתמול(צילום: טל שחר)

  "היה אמור להיות 'שלום זכר' לכבוד הנכד הטרי והדלת לא הייתה נעולה, ולכן כשמישהו דפק בדלת חשבנו שזה אורח", סיפרה לחופי אתמול. "חיה פתחה את הדלת, הוא דקר אותה והיא ברחה מהבית ויצאה בצרחות אל השביל כדי להזעיק אנשים. גם אז לא הבנתי שמדובר במחבל".

   

  "התקרבתי לדלת, המחבל הסתובב אליי בחיוך רחב, הוא לבש חולצה לבנה ומכנסיים כהים וחשבתי שזה אדם שבא ל'שלום זכר' ושאולי אני לא מכירה אותו, אז שאלתי אותו 'מי אתה?' הוא צחק לי בפנים, ואז הוא הניף את הסכין. בשניות האלה הבנתי מה קורה, התכופפתי והפניתי אליו את הגב, כדי שאם הוא ידקור אותי הוא יפגע בגב ולא בצוואר. רצתי למעלה, לאזור של חדרי השינה וישבתי על הספה".

   

  טובה סלומון: "אלעד חסם את המחבל כדי להציל את המשפחה שלו" ()
  טובה סלומון: "אלעד חסם את המחבל כדי להציל את המשפחה שלו"

  טובה המשיכה לתאר את רגעי הזוועה: "ראיתי שהוא רץ לבעלי, יוסי, אבל לא ראיתי בדיוק מה קרה, רק שיוסי נפל ואז המחבל רץ לאלעד, ואלעד נאבק בו דקות ארוכות. זה לא היה כוחות, בא מולו מחבל עם סכין, אבל הוא חסם אותו לדקות קריטיות כדי להציל את המשפחה שלו". 

   

  "באותו רגע לא הבנתי איפה חיה. קיוויתי שהיא ניצלה וחשבתי שאולי היא מתחבאת באמבטיה או בשירותים. חיפשנו אותה בבית עד שהבנו שהיא יצאה החוצה להזעיק עזרה, והיא איננה. התושייה שלה שהיא רצה להזעיק עזרה, ושל אלעד שבגבורתו הציל את אשתו ואת חמשת ילדיהם, היא הדבר היחיד שמנחם אותי בכאב הנוראי הזה".

   

  סלומון סיפרה לחברותיה שלפני שנה, כשנולדו לאלעד התאומים, אושפז בעלה יוסף בדיוק ביום ברית המילה שלהם בשל עניין רפואי קטן והחמיץ את האירוע. "טובה התרגשה לקראת הברית של התינוק החדש וצחקה שהפעם יוסי יהיה בברית", אמרה חופי בכאב.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים