שתף קטע נבחר

יותר זול מיד שנייה: 4 חד' בשרון ב-1.6 מיליון ש'

התייאשתם מהמתנה למחיר למשתכן? שכונת שרונה ההולכת ונבנית בכפר יונה, מציעה דירות במחירים זולים יותר מערים סמוכות, למשל 1.39 מיליון שקל ל-3 חדרים וכ-1.8 מיליון שקל ל-5 חדרים

פרסום ראשון: שכונת מגורים חדשה הנבנית בימים אלו בשרון, מציעה דירות במחירים אטרקטיביים. מדובר בשכונת שרונה בכפר יונה, הכוללת כ-2,000 יחידות דיור בבנייה רוויה וצמודת קרקע. שיווק הדירות כבר החל וחלקן צפויות להתאכלס כבר בשנת 2018. 

 

 

את השכונה החדשה בונות חברות הנדל"ן אפריקה ישראל, שיכון ובינוי, אשדר, לוינשטין ורם אדרת. מנתונים שסיפקו החברות עולה כי המחירים בשכונה עומדים על 1.39 מיליון שקל לדירות 3 חדרים, כ-1.6 מיליון שקל ל-4 חדרים וכ-1.8 מיליון שקל לדירות 5 חדרים.

 

 

 

השכונה החדשה צפויה לאכלס כ-7,000 תושבים. היא מוקמת בדרום-מזרח היישוב, לאחר כ-5 שנים בהן לא הייתה בו בנייה חדשה ומשמעותית. בנוסף לבנייני המגורים צפויה השכונה להכיל מבני ציבור ומסחר, ריאות ירוקות וקאנטרי קלאב. החברות הבונות מבטיחות כי השכונה תהיה מוכנה לאכלוס בעוד כשנה וחצי.

 

 

פרויקט חלומות כפר יונה  (הדמיה: יח"צ) (הדמיה: יח
פרויקט חלומות כפר יונה (הדמיה: יח"צ)

מחירי הדירות בשכונה זולים בהשוואה לערים הסמוכות. כך למשל, מנתוני רשות המסים עולה כי בשכונת קריית השרון בנתניה הנמצאת במרחק של 9 קילומטרים, דירות 4 חדרים יד שנייה נמכרות במחיר ממוצע של כ-1.85 מיליון שקל, פער של כ-250 אלף שקל, ודירות 5 חדרים יד שנייה נמכרות ב-2.2 מיליון שקל, פער של 400 אלף שקל.

 

 

פרויקט סביוני השרון של אפריקה ישראל (הדמיה: יח"צ) (הדמיה: יח
פרויקט סביוני השרון של אפריקה ישראל(הדמיה: יח"צ)

בכפר סבא, מחיר דירת 4 חדרים יד שנייה עומד על 1.9 מיליון שקל בממוצע ומחיר דירת 4 חדרים חדשה חוצה את ה-2 מיליון שקל. בדירות 5 חדרים המחירים נוסקים לכ-2.5 מיליון שקל, מחיר הגבוה בשיעור של כ-40% מזה המוצע בשכונת שרונה. ברעננה, המרוחקת בכ-20 ק"מ, מחירי הדירות מזנקים לפער של יותר ממיליון שקלים בדירות 5 חדרים חדשות.

 

"לא רוצים להמתין לתוכנית למשתכן"

היזמים הבונים בשכונה מסבירים כי המחירים האטרקטיבים הושגו בזכות העבודה כי הם רכשו את הקרקע לפני כשנתיים, כשהמדינה שיווקה אלפי יחידות דיור בבת אחת. שרון בן צבי, סמנכ"לית השיווק בקבוצת לוינשטין המקימה את פרויקט לוינשטין, מציינת כי "המחירים האטרקטיביים של הדירות החדשות בשכונת שרונה נגזרים ממחירי הקרקע שנרכשה מרשות מקרקעי ישראל עוד ב-2014 שלא במסגרת תכנית מחיר למשתכן.

 

פרויקט לוינשטיין  (הדמיה: AA studio) (הדמיה: AA studio)
פרויקט לוינשטיין (הדמיה: AA studio)

 

"חברות הנדל"ן שבונות באזור רכשו את המגרשים במחירים הנעים בין 250 ל- 270 אלף שקל עבור קרקע ליח"ד, לא כולל פיתוח, מה שמאפשר לשווק היום את הדירות לרוכשים במחירים נוחים יחסית לסביבה. מאז שהמינהל הפסיק לשווק קרקעות לשוק החופשי מחירי הקרקעות התייקרו מאוד מה שהביא לעליית מחירים נוספת באזורים אחרים".

 

פרויקט אשדר בכפר יונה (הדמיה: יח"צ) (הדמיה: יח
פרויקט אשדר בכפר יונה(הדמיה: יח"צ)

 

לדברי היזמים, עוד שיעור הזוגות הצעירים שרכשו בשכונה מגיע לכ-70% בקרב כלל הרוכשים. "מחצית מהזוגות הצעירים שרכשו אצלנו בפרויקט לא רצו להמתין עוד לתכנית מחיר למשתכן", מסר חזי שמש, סמנכ"ל שיווק ומכירות בחברת רם אדרת, המקימה 81 יחידות דיור בשכונה. "יש אף זוגות שזכו ומשהם הבינו כי אכלוס פרויקט יימשך כ-5 שנים לפחות, החליטו לבדוק אלטרנטיבות אחרות. רבים מגיעים לא רק מערי השרון הגדולות אלה גם מקדימה, צורן והמושבים הסמוכים כמו בארותיים, עולש ותנובות".


פרויקט אדרת של חברת רם אדרת  (הדמיה: יח"צ) (הדמיה: יח
פרויקט אדרת של חברת רם אדרת (הדמיה: יח"צ)

 

תמיר לולו, מנהל מכירות אזור באפריקה ישראל שמקימה בשכונה את סביוני השרון עם כ-388 יחידות דיור, מציין כי עיקר הרוכשים בשכונה החדשה הם זוגות צעירים למשפחות בחתך סוציו-אקונומי גבוה שגדלו באזור השרון וגוש דן. לדבריו, "חלקם זכאים לתכנית 'מחיר למשתכן' אבל הם לא רוצים להמתין שנים עד לקבלת הדירה החדשה או לזכות בהגרלה בדירות הנמצאות בפריפריה". 

 

דורית סדן, סמנכ"ל השיווק של שיכון ובינוי נדל"ן, המקימה בשכונת שרונה 108 יחידות דיור ב-3 מבנים, מציינת כי השכונה כוללת את כל השירותים הקהילתיים הנדרשים וקרובה לצירי תנועה מרכזיים כמו כביש 4 וכביש 6.

 

כפר יונה הפכה לעיר בשנת 2014 וכיום נמצאת בהכנה תוכנית מתאר כוללנית חדשה לעיר, המתווה את אופייה לשנים הבאות. העיר מוקפת במרחב כפרי וחקלאי והצביון שלה ייחודי, סמי עירוני, בעל סממנים כפריים לצד שירותים עירוניים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: יח"צ
פרויקט חלומות כפר יונה
הדמיה: יח"צ
מומלצים