שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ההתקפלות
  ההחלטות על הצבת המגנומטרים והסרתם חשפו שיקול דעת לקוי, זיגזג וקבינט שמתנהל כמו שכונה

  ממשלת הימין-ימין-ימין שהבטיחה לנו ביטחון וכבוד לאומי ומה לא - התקפלה הלילה בפני הלחץ ברחוב הערבי. להתקפלות קדם תהליך קבלת החלטות מבולבל וכושל בקבינט, שחלקו נחשף בתקשורת במסגרת חילופי האשמות בין שרים וגורמי ביטחון שונים.

   

   

  אותו קבינט שהחליט רק לפני כמה ימים על השארת המגנומטרים (אחרי שראש הממשלה החליט להציבם) הצביע הלילה על הסרתם. אותם שרים שאצו-רצו להיראות גיבורים בתקשורת אחרי ההחלטה להציב את גלאי המתכות נעלמו עכשיו. אבל שיקול הדעת הלקוי שהוביל אותם לקבל שתי החלטות הפוכות בתוך ימים ספורים יהדהד פה עוד זמן רב.

   

  תהליך ההתקפלות היה מדורג. בתחילה סיפרו לנו שבמקום מגנומטרים יתקינו מצלמות חכמות. ואכן התקינו. עכשיו מתברר שגם אותן מסירים.

  פירוק המגנומטרים, הלילה (צילום: AP)
  פירוק המגנומטרים, הלילה(צילום: AP)
   

  אפשר לדון באריכות בשאלת נחיצותם או אי-נחיצותם הביטחונית של גלאי המתכות, אבל מטרידה יותר התנהלותו השכונתית של הקבינט הישראלי. אין שום הסבר שמניח את הדעת לקבלת החלטה דרמטית על המקום הנפיץ בעולם ולביטולה בתוך ימים ספורים.

   

  האירוע בירדן אינו הסיבה לירידה מהעץ, הוא הסולם שאפשר זאת. בלעדיו – היו מחפשים נתניהו והקבינט סולם אחר. הראיה המרכזית לכך היא שהדיבורים על הסרת המגנומטרים והחלפתם במצלמות החלו כבר ביום ראשון, הרבה לפני התקרית הירדנית.

   

  אז מה היה לנו פה? קבינט לא רציני ששולף החלטות מהשרוול ואז נתקף בהלה ומתקפל; הבנה של כל ילד ברחוב הערבי שהלחץ עבד ועובד. ביטחון וכבוד לאומי זה בטח לא.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ההתקפלות"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים