שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  החוויה האתגרית למען ילדים עם מוגבלויות
  איריס גלבשטיין מנוה סביון, הצטרפה למאות מחבריה בפעילות ההתנדבותית במחנה הקיץ הגדול של עמותת 'אתגרים' שהתקיים ביער ציפורי עבור 1,500 ילדים ונוער עם מוגבלויות. בטור אישי היא משתפת

  מי שנסע ללא רדיו בכביש 79 בצפון, יכול היה לשמוע מרחוק קולות צחוק ושמחה של ילדים שהגיעו מכיוון יער ציפורי. שם, בין העצים הגדולים, הסתתר לו מחנה אתגרי ומיוחד, שהצליח להפתיע גם אותי.

   

  המחנה הוקם על ידי עמותת 'אתגרים', הפועלת לשיקום, שילוב והעצמה של אנשים עם מוגבלויות על ידי פעילות ספורט אתגרי בטבע. הפעם, היו הילדים והנוער
  במרכז הפעילות. כשהגענו, ראינו תחנות של הפעלות שונות - צבעוניות ומזמינות, המתאימות ליכולותיהם של הילדים והנערים. מגוון המשימות שנגלה אלינו כלל בין היתר: אומגה, טיפוס על חבלים, משחקי "חפש את המטמון", פעילות על גלגלים ורכיבה על אופניים ביער, בריכה וחידונים.

   

  מלווים על ידי המתנדבים וההורים, עברו הילדים בתחנות השונות כשהם מתאמצים ומתרגשים לסיים כל המשימה. המתנדבים, צמודים אליהם כדי להושיט יד, לעזור ולעודד, כשברקע מתערבבות צהלות השמחה של הילדים וקריאות העידוד של המתנדבים.

   

  שם, בין העצים הגדולים, הסתתר לו מחנה אתגרי ומיוחד, שהצליח להפתיע גם אותי.
  שם, בין העצים הגדולים, הסתתר לו מחנה אתגרי ומיוחד, שהצליח להפתיע גם אותי.

   

  לקראת הצהרים, פסקו ההפעלות והוגשה ארוחה לחניכים ובאי המחנה. ברגע זה, יכולתי להבחין ביופיו של היער. עם עוצמתו של הטבע, נראתה התמונה היפה של מאות המתנדבים שהגיעו מכל קצוות הארץ לסייע ולתמוך בילדים. מדובר בנערים בשנת השירות לפני גיוס ומתנדבי השירות הלאומי, שהם הנוער הנהדר שלנו ותרומתו לחברה אינה מוטלת בספק. היו שם גם חבריי ועמיתי, עובדי בנק לאומי - מנהלי סניפים, ראשי מדור, פקידים ועוד, שמאות מהם עזבו את המשרדים הממוזגים והגיעו להתנדב ולשמח את הילדים.

   

  ההשקעה, המסירות והעבודה הקשה

  התבוננתי בהוריהם של הילדים המיוחדים, שעל אף הקשיים הרבים, ניתן היה להתרשם מכמות ההשקעה, המסירות והעבודה הקשה שהם עושים כדי לשמח ולספק את רצונם של ילדיהם. זוהי כמובן מחויבותו של כל הורה, אך במשפחות בהן ילדים עם צרכים מיוחדים, ניכר כמה משאבים פיזיים ונפשיים צריך בשביל המשימה שאינה פשוטה כלל. את הפירות להשקעה ראיתי בצחוקם של הילדים והנשמה הענקית שיש לכל אחד ואחד מהם.

   

  בדרכי הביתה, חשבתי על החוויה הייחודית, יוצאת דופן והמרגשת מאד שעברתי במסגרת ההתנדבות הזו, שתיארה בצורה מושלמת את הביטוי - "התורמים הם הנתרמים". ההתרגשות, האושר והחיוך על הפנים, לא הופיע רק אצל אותם הילדים במחנה, אלא בעיקר על פניי ושאר חבריי שהשאירו את המטלות היומיות בעבודה ובבית מאחוריהם והתייצבו בבוקר חם בחודש יולי בצפון הארץ, בכדי לתרום מזמנם ומיכולתם לקהילה.

   

  • הכותבת איריס גלבשטיין מנוה סביון, היא אם לשלושה ועובדת מעל לשלושה עשורים בבנק לאומי.

   

  • עמותת אתגרים פועלת מזה 20 שנה במטרה לאפשר לילדים, בני נוער ובוגרים עם מוגבלויות פיזיות, חושיות ונפשיות למצות את הפוטנציאל האישי הגלום בהם, לחזק ולהרחיב את יכולותיהם בכל תחומי החיים ולשלבם בקהילה באמצעות ספורט ופעילות אתגרית בטבע. לפרטים נוספים לחצו כאן

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "החוויה האתגרית למען ילדים עם מוגבלויות"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים