שתף קטע נבחר

השר בן עמי ביקש להדיח את ניצב אליק רון

השר לביטחון פנים ניסה לקצר את תקופת כהונתו של מפקד המחוז הצפוני של המשטרה, אולם מפכ"ל המשטרה סירב. ח"כ דהמאשה טוען שבן עמי אמר לו כי מינה קצין שייטול את סמכויותיו של רון. דוברו של בן עמי ודובר המטה הארצי של המשטרה סירבו להתייחס לעניין ההדחה

השר לביטחון פנים, שלמה בן עמי, ביקש לאחרונה לקצר את תפקידו של רון, האמור לסיים את שירותו בעוד חודשים ספורים, אולם המפכ"ל סירב לכך. בן עמי ביקש להדיח את רון בשל הביקורת שמתח רון, בשיחה עם ynet, על כך שראש הממשלה הביע צער בפני הציבור הערבי, בעקבות מותם של 13 אזרחים ערבים במהומות אוקטובר.
ח"כ עבד אל מלכ דהאמשה אמר אתמול (ב') כי בן עמי אמר לו שניסה כבר בעבר לפטר את רון. "השר אמר לי שהוא ביקש בעבר מהמפכ"ל וילק להדיח את אליק רון מתפקידו ולמנות תחתיו את ניצב יאיר יצחקי, אך מאחר שהמפכ"ל סירב, הוא לא יכול היה לבצע את מבוקשו בגלל שהסמכות להדחתו מצויה בידי המפכ"ל".
דהאמשה טען עוד כי בן עמי אמר לו כי לאחר שלא הצליח להדיח את רון, הוא "מינה מפקד נוסף שיבצע סמכויות זהות לשל רון".
דהאמשה שוחח אתמול עם בן עמי על היערכות המשטרה במגזר הערבי. "בשעות הבוקר לאחר ששמעתי את הפרסומים בכלי התקשורת, כי יש בכוונת המפכ"ל להפעיל מחר עשרת אלפים שוטרים במגזר הערבי, ביקשתי שלא להכניס כוחות לכפרים ולערים הערביות", אמר ח"כ דהאמשה. "כולם יודעים שכוחות משטרה בסדר גודל כזה עלולים להבעיר מחדש את האש שכבתה", ציין.
לטענתו, בעקבות דבריו התקשר אליו השר לביטחון פנים והבטיח לו כי המשטרה תאבטח את המגזר הערבי כפי שהיא מאבטחת את כלל המגזרים במדינה. "השר הבטיח לי כי יורה למשטרה לנהוג באיפוק ולא בכוח", אמר.

"עידכן את דהאמשה"

יועץ התקשורת של השר בן עמי, משה דבי, מסר בתגובה כי "ח"כ דהאמשה פנה לשר בן עמי וביקש ממנו למנוע כניסת משטרה לישובים הערבים ביום הבחירות. בן עמי עדכן את דהאמשה בסיכום של המפכ"ל עם יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט מישאל חשין.
בן עמי אמר לדהאמשה כי התנאים שסוכמו ביניהם מקובלים עליו. השר ביקש ליצור קשר בין דהאמשה לראש המטה המבצעי שליד השר, ניצב דוד צור, לכל תיאום והבהרה נדרשת". הדובר סירב להתייחס לנושא ההדחה של אליק רון.
בתגובה אמר ח"כ דהאמשה כי הדברים בהחלט נאמרו, ולכן תמוה בעיניו מדוע השר מבקש להשתיקם. "אין לי מושג מי הוא המפקד הנוסף שמונה, אך אלו הדברים שנאמרו לי על ידו", אמר דהאמשה.
דובר המטה הארצי של המשטרה מסר בתגובה: "אין תגובה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אהרון
בן עמי. שיחת עדכון בלבד
צילום: חגי אהרון
צילום גלי תיבון
רון. האם השר דרש לפטרו
צילום גלי תיבון
צילום: מאיר פרטוש
אהרונישקי. סירב לבקשה לקצר את השירות?
צילום: מאיר פרטוש
מומלצים