שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הדקות האחרונות של אמיר פרישר גוטמן: "הוא מת לי בידיים"

  מפיקת הטלוויזיה יעל קובי נכנסה למים עם אמיר פרישר גוטמן ז"ל ואחייניתו שחר. שבוע לאחר המקרה הקשה היא חושפת בפוסט בפייסבוק את הדקות האחרונות בחייו: "צעקתי לו שאני במצוקה, והוא ענה לי שגם הוא. הוא איבד את ההכרה על יד ימין שלי"

   

   

   

  "אמיר מת לי בידיים": עדות חדשה שממחישה דקה אחר דקה את אירוע הטביעה הטראגי של אמיר פרישר גוטמן פורסמה הערב (שבת) בפייסבוק. "אני מסתכלת על אמיר, ואני שמה לב שלאט לאט הוא מכחיל, זה קורה לי מול העיניים, השפתיים משנות צבע והופכות לכחולות. הוא איבד את ההכרה על יד ימין שלי. צעקנו בכל כוחותינו 'אמבולנס! אמבולנס'!". כך כתבה יעל קובי, מפיקת טלוויזיה וחברתו של פרישר גוטמן, שנכנסה איתו ועם אחייניתו שחר לים הסוער שגבה את חייו של הזמר לפני כשבוע.

   

  קובי מעידה כי את הסיפור החלה לכתוב זמן קצר אחרי שאירע המקרה. "זהו הסיפור על השעתיים האחרונות בחייו של אמיר פרישר גוטמן כפי שאני זוכרת וכפי שחוויתי אותן מהזווית שלי", כתבה, "לשמחתי ולצערי חלקתי אותן איתו. סיפור שהתחיל ב'הישרדות קוקוצ'י' והסתיים במלחמת הישרדות אמיתית".

   

  כתבות נוספות בנושא:

  הסרטון האחרון של אמיר פרישר גוטמן

  "חוג הסרטן" של אמיר פרישר גוטמן: "ברגעים שבהם רציתי לבכות, הוא גרם לי לחייך"

  המעריצה מספר אחת של אמיר פרישר גוטמן נפרדת: "מרגישה שעקרו לי את הלב"

  "תודה על שחר": אחיו של אמיר פרישר גוטמן נפרד והודה לו שהציל את בתו

  המחלה, הייאוש, החיים החדשים - והטרגדיה: רכבת ההרים של אמיר פרישר גוטמן

   

  הסיפור של קובי ופרישר גוטמן התחיל ב- 11:54. "אמיר ואני יושבים על כיסאות נוח. סיימנו לאכול את השקשוקה שהכנתי שכל כך הייתי גאה בה. ענקית. פיקנטית במידה וכל כך יפה על הרקע של הים", היא כותבת ומתארת שהם הרימו לחיים כדי לחגוג את החיים ומצטטת את פרישר גוטמן. "תראי איך כולם מאושרים, זורמים, נהנים. החבורה ממש מתגבשת".

   

   

  קובי מוסיפה כי החום הכבד גרם לשניים להיכנס למים. "גם אמיר וגם אני היינו מודעים לכך שהים מסוכן. כל הזמן הזהרנו את כולם", היא כותבת. ״לפני שנכנסתי, מרטין (אומנסקי, ר.ב) אמר לי, אל תיכנסי פה, בואי ניכנס שם".

   

  "אמיר נכנס עם שחר הקטנה. הבנתי שלא היינו היחידים במים, לא נכנסנו לעמוקים. היינו איפה שעמדנו והמים לא עברו את קו האגן. ואז, לפני שהספקתי להבין מה קורה, מצאתי את עצמי מאוד רחוקה מהחוף. את אמיר ושחר הקטנה ראיתי לפני, די רחוקים ממני. יותר קרובים לחוף".

    

  קובי מתארת את הרגעים שבהם נסחפה במים. "שוחה בכל הכוח, לא מתקדמת ואפילו מתרחקת. פול גז בניוטרל. התחלתי לבלוע מים, הגלים החלו לתקוף אותי מכל הכיוונים. רואה את החוף רחוק כל כך, ואת אמיר ושחר לפניי. 'אמיר!!!! אמיר!!!!' אני צועקת. הוא לא שומע".

   

   

  אחת התמונות האחרונות ()
  אחת התמונות האחרונות

  "'אמיייייייייייר!!!!' בשלב הזה הבנתי שאני במצוקה אמיתית, אני אשכרה בסכנת טביעה. כמו בסרטים. הסיכויים שאצליח להגיע לחוף הכל כך רחוק בכוחותיי שלי, קלושים. זה לא יכול להיגמר ככה. זה פסיכי".

   

  קובי מוסיפה לתאר את אותן שניות דרמטיות שבהן ניסתה לקרוא לעזרתו של פרישר גוטמן, תוך שהיא לא יודעת שגם הוא נמצא נמצא בסכנה קיומית. "'אמיר!! אמיר!!!' אני צועקת 'אמיר!!!! אני במצוקה'. 'גם אני!!' פתאום הוא שומע וצועק לי חזרה".

   

  "כשהבנתי שגם הוא במצוקה, הבנתי עד כמה חמור המצב. אנחנו ממשיכים להיאבק במים, מנפנפים ידיים, זועקים לעזרה. שומעת גם את שחר הקטנה צועקת יחד איתו. היה נדמה שאיש לא שומע אותנו. אני זוכרת אותו מחזיק את שחר ביד שמאל ומרים לעזרה את יד ימין. חושבת על כמה אני רחוקה ממנו וכמה אין לו ידיים להילחם בגלים".

   

  אחרי מספר צעקות, קובי נזכרת כי הגיעו שני גלשנים לעזרתם. "אחד אל אמיר שלקח את שחר הקטנה. ואחד אליי. 'מאיפה באת אליי? איזה מלאך' אחזתי בגלשן וחתרנו במהרה לכיוון אמיר. פתאום אני רואה לידנו גם את ג׳פרי (ישי, בעלה של מיכל אמדורסקי, ר.ב) . הוא קפץ לים באומץ רב ובלי שום עזרים כדי להציל אותנו. כל כך שמחתי לראות פנים מוכרות, אבל כשהגיע אלינו הוא כבר היה גמור ובאפיסת כוחות וגם בלע לא מעט מים".

   

   

  יום לפני הטביעה. אמיר פרישר גוטמן בחוף (מתוך אינסטגרם) (מתוך אינסטגרם)
  יום לפני הטביעה. אמיר פרישר גוטמן בחוף(מתוך אינסטגרם)

  "אמיר הושיט לי יד, משכתי לו אותה אל הגלשן. שיחזיק. כבר היה לו קשה להחזיק את עצמו. הגולש (דודו) חותר ומנסה להתקדם, ג'פרי ואני מנסים לאחוז באמיר ולשמור עליו מעל המים. דודו בחלק האחורי של הגלשן ושלושתינו בחלק הקידמי, הימני. אמיר נשען עליי. על היד הימנית, על האמה. עם הראש. אני כאילו מחבקת אותו מאחור. ומועכת אותו על הגלשן. כך יכולתי להחזיק את שנינו. ג׳פרי עוזר בכוחות שנשארו לו לתמוך כדי שיהיה מעל המים. כולנו מנסים להתקדם קדימה".

   

  "ואז בא גל ענק ופיזר אותנו. אמיר עף עם הפנים לתוך המים. אספנו מהר את עצמנו לגלשן. וחזרנו לאותה התמונה. אני מחבקת את אמיר מאחור, הוא נשען על יד ימין שלי. המשכנו להילחם בגלים כדי להגיע לחוף".

   

  "בדיעבד, הבנתי שבעצם הוא מת לי בידיים ואני מתחננת אליו שיישאר איתי. הגולש צועק לנו שיהיה בסדר ועוד מעט אנחנו מגיעים לחוף. בשלב הזה עוד האמנתי לו".

   

  קובי נזכרת ברגעים שאחרי החילוץ. "הושיבו אותי על כסא, הביאו לי מגבת ומים. התחלתי לבכות. לתוך המגבת. בכי מהקישקע. הוציאו את אמיר והניחו אותו ממש למרגלותיי. החלו מאמצי ההחייאה".

   

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים