שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  "משחקי הכס": הכול נשאר במשפחה

  המפגש שכולם חיכו לו סוף סוף הגיע, אבל זה לא היה האיחוד המשפחתי המרגש היחידי בפרק. למען האמת הוא גם לא היה כל כך מרגש - אבל לא צריך להיות קטנוניים, יש צרות גדולות יותר להתמודד איתן. למשל סרסיי והמוח שלה. כמה נקודות על הפרק השלישי לעונה - והרבה ספוילרים

   

  מתוך הפרק השלישי    (באדיבות yes)

  מתוך הפרק השלישי    (באדיבות yes)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  דאינריז אנד ג'ון אר נאו פרינדס

  המפגש בין ג'ון סנואו לדאינריז טארגאריין הוא משהו שמעריצי הסדרה המתינו לו תקופה ארוכה, וערימות של Fan Fiction נכתבו על הרגע הזה. בסופו של דבר, אפשר לומר שיוצרי הסדרה שמרו על סוג של חיבור למציאות (ביטוי מוזר בהקשר של הסדרה, אבל בואו נחליק).

   

  שניהם חשדניים לגבי הסיטואציה - ג'ון מזכיר אחר כך את מה שנד סטארק אמר לו בעונה הראשונה – "כל סטארק שירד דרומה איבד את ראשו". אבל אנחנו יודעים שדאני (כנראה) לא תפגע בו. היא פשוט עדיין לא מבינה שהיא צריכה אותו בדיוק כמו שהוא צריך אותה ועסוקה בלהיות זחוחה ומשוכנעת בזה שהיא בלתי מנוצחת (המממ... פחות). כמו כולם בסדרה, גם היא לא מבינה שמעבר לחומה יש כמה חברים לבנבנים שאוטוטו יהפכו את ווסטרוז לערמה של גזרונים של סנפרוסט, בדיוק כמו שג'ון מנסה להסביר לה.  

   

  פרק 1: הצפון זוכר הכול

  פרק 2: מחכים לסערה

   

  זה בטח מתסכל מאוד להיות ג'ון בסיטואציה הזו – אבל ההתרחשויות מובילות אותנו לחשוב שדאני תפנים מהר שהיא צריכה את תמיכת הצפון. הצי שלה הובס על ידי יורון, ובסוף הפרק כל הספינות של הבלתי טמאים עולות באש (בפרומו לפרק 4 אפשר אפילו לראות אותה אומרת את זה מפורשות).

   

  הוא פה בשביל הזכוכית. ג'ון סנואו מגיע לדרגונסטון (צילום: Helen Sloan) (צילום: Helen Sloan)
  הוא פה בשביל הזכוכית. ג'ון סנואו מגיע לדרגונסטון(צילום: Helen Sloan)
   

  בהמשך סצנת המפגש דאני מתקרבת לג'ון, וסוף כל סוף אפשר לראות אותם בפריים אחד. שני קרובי משפחה אבודים שאפילו לא יודעים שהם כאלה. בסצנה הבאה שלהם בהמשך הפרק, דאני מספרת לו שהיא קראה לדרקונים שלה על שם האחים שלה, וייסריז וראיגר (כמה זה היה מגניב לראות את הפרצוף שלו כשהוא ראה את הדרקונים לראשונה? אותו המבט שהיה לו כשראה את מלך הלילה) – בלי שאף אחד מהם יודע שראיגר הוא אביו הביולוגי של ג'ון. בסופו של דבר היא מאפשרת לו לקחת זכוכית דרקון, אבל הוא עוד יצטרך לעבוד קשה כדי להוכיח לה שהמהלכים הלבנים הם אמיתיים ולגרום לה להזיז את עצמה לצפון. אגב, לי יש תחושה שאם דאני הייתה יודעת שג'ון מת וחזר לחיים, יש מצב שהיא הייתה מתייצבת לצדו מיד.

   

  מה עובר על ואריז?

  משהו לא טוב עובר על ואריז בעונה הזו. יש לו מבט של אימוג'י המום – ובתור האיש שבתחילת הסדרה תמיד נמצא צעד אחד לפני כולם, ברור שמשהו קורה שם. אנחנו יודעים שכשהוא היה ילד הבולבול שלו נחתך ונזרק לאש, ואז, כפי שהכוהנת האדומה אניה בוקשטיין סיפרה לנו בעונה 6 – הוא שמע לחישות מתוך הלהבות, אבל אנחנו לא יודעים מה.

   

  בשיחה עם מליסנדרה היא רומזת שהם שווים זה לזו, מה שגורם לתהות אם יש לוואריז תפקיד חשוב יותר מעבר לרכלן השכונתי. יכול להיות שאל האור אמר לו להגן על דאני (בספרים ואריז טוען שהוא זה שהבריח את דאני התינוקת לאסוס, אחרי שאאיגון ציווה עליו לעשות את זה) כי יש לה תפקיד מרכזי בהצלת העולם מפני צבא המתים? ובואו לא נשכח את מה שמלינסדרה סיפרה לדאני על התפקיד שלה במלחמה בפרק הקודם.

   

  לא רק רכילות. ואריז (צילום: Helen Sloan) (צילום: Helen Sloan)
  לא רק רכילות. ואריז(צילום: Helen Sloan)
   

  סרסיי האיומה

  כמו תמיד בסדרה הזו, צריך לזכור שמדובר בפאזל ענק עם המון חלקים שמעופפים כל הזמן באוויר ומוטחים לנו לפרצוף – כמעט בלתי אפשרי להבין את המהלכים בלי להיזכר באירועים מעונות קודמות. כרגע יש תחושה שהעלילה מתקדמת לכיוון שבו, בסופו של דבר ועל פי הנבואה שסרסיי קיבלה כילדה, ג'יימי יצטרך להרוג אותה (הנבואה אמרה שאחיה הצעיר יהרוג אותה, ולכן היא כל כך שונאת את טיריון, אבל טכנית גם ג'יימי אחיה התאום צעיר ממנה בכמה דקות).

   

  היא הולכת ומתגבשת למפלצת כוח איומה (טוב, אחרי איך שהיא קברה את הספט, קלטנו את הכיוון) שאפילו לא מנסה יותר להסתיר את העובדה שהיא שוכבת עם אחיה. ואני לא מתכוונת לעונש שהיא גזרה על אלריה, לראות את הבת שלה גוססת מאותו הרעל שהרג את מרסלה (אכזרי ביותר, אבל ציפיתי לסצנה יותר גרפית). ג'יימי משוכנע שסרסיי תפסיק להיות מפלצת בשנייה שבה המלחמה תיפסק, אבל די ברור שגם זה לא יספק אותה. היא לא מונעת רק מהצורך בניצחון, אלא מהצורך להילחם, להרוג ולהשמיד. ואני אפילו לא רוצה לחשוב מה יקרה אם היא ויורון יתחתנו כפי שהיא הבטיחה לו – כשהמלחמה תסתיים (לפי התיאוריות, ג'יימי מתכנן להרוג את יורון, או שת'יאון יגיח ויציל את היום).

   

  עונש נוסח סרסיי (צילום: Helen Sloan) (צילום: Helen Sloan)
  עונש נוסח סרסיי(צילום: Helen Sloan)
   

   

  למרות שדאינריז משוכנעת שהיא בלתי מנוצחת, סרסיי כרגע מראה לה מאיפה משתינה המלכה המנוסה יותר, וחכם ככל שיהיה טיריון (במיוחד עם הכניסה הסודית לצוק קאסטרלי), סרסיי וג'יימי חכמים יותר, לפחות מבחינת אסטרטגיית לחימה. בסוף הפרק צבא לאניסטר כובש את הייגארדן ומעמיס את הזהב, והסצנה האחרונה של ג'יימי עם אולנה טיירל פחות או יותר מקרבת אותנו בעוד כמה צעדים ענקיים לקראת ההתפכחות של ג'יימי בכל מה שקשור לאחותו. אה, כן, אולנה היא זו שהרגה את ג'ופרי – כבר ידענו את זה. בכל מקרה, דרך מופלאה להיפרד מאחת הדמויות המשובחות של הסדרה.

   

  עם האחים היפים שלי

  סאנסה עושה עבודה מדהימה בתור שליטת הצפון, ורגע האיחוד בינה לבראן היה איפשהו בין מרגש מאוד למשעשע. בזמן שהיא מתחילה לבכות, הוא רק יושב שם ואומר בשיא הקוליות "היי סאנסה". הוא כבר מזמן לא בראן כנראה, אלא רק העורב בעל שלוש העיניים. למקרה שלא שמתם לב, הזמן בעונה הזו רץ מהר יותר – כולם מגיעים לכל היעדים שלהם בצ'יק צ'ק, אז לכו תדעו מה בראן ראה עוד בדרך לווינטרפל. הוא אומר שהוא צריך זמן כדי להשלים פערים – העורב שלפניו היה מחובר לעץ כל כך הרבה זמן בחזיונות, שהשורשים צמחו סביבו - אבל הוא בהחלט יודע ורואה דברים, ומתאר לסאנסה בדיוק מצמרר את ליל החתונה שלה עם רמזי בולטון. ומה עם איזה חיזיון לעונה הזו? אנחנו כבר שלושה פרקים בפנים ועדיין לא היה לנו כזה. עכשיו נחכה לרגע שבו אריה תגיע לווינטרפל.

   

  היי שלום, דמות נפלאה (צילום: Helen Sloan) (צילום: Helen Sloan)
  היי שלום, דמות נפלאה(צילום: Helen Sloan)
   

  ועוד 3 קטנות

  מה נסגר עם הנאום הפרנואידי של בייליש, שמקריפ את סאנסה לגמרי? מה באמת קורה בראש הזה שלו?

   

  במצודה, סאם מצליח לרפא את ג'ורה, שזה די מדהים אך גם מעט צפוי. לא באמת חשבנו שהוא ימות מהקשקשת המוזרה. המלומד העליון מבקש ממנו להעתיק ספרים ישנים ורקובים – סביר להניח שבתוך הטקסטים האלה מסתתר מידע שהוא צריך לדעת (ההימור שלי: זה קשור לג'ון סנואו). צריך לזכור פה את התיאוריה שלפיה סאם הוא המספר של כל הדבר הזה. למה? לא יודעת. צריך לזכור.

   

  ת'יאון ניצל, כלומר יהיה המשך כלשהו. הלוואי שהוא יגיע למעלה מלך ויושיע את יארה – לגמרי מגיע לו רגע של תהילה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים