שתף קטע נבחר

המיילים המזויפים שהביכו את הבית הלבן

בכירים בבית הלבן נפלו במלכודת של תכתובת מיילים מזוייפת עם אזרח בריטי שהתחזה, למשל, לג'ארד קושנר. התרמית חושפת עד כמה פגיעה מערכת המיחשוב הממשלתית בארצות הברית

 

 

עוד לא הספקנו להתאושש מהדרמה שעוררה הדחת מנהל התקשורת של הבית הלבן - אנתוני סקרמוצ'י, עשרה ימים בלבד לאחר מינויו, וכבר נרשמת מבוכה חדשה בבית הנשיא: רשת CNN מדווחת הבוקר על תכתובות מייל מזוייפות שהצליחו להגיע רחוק מדי ברשת המיחשוב של הבית הלבן.

 

על פי הדיווח, אזרח בריטי התחזה לבכירים בממשל האמריקני ושלח בשמם דואר אלקטרוני לבכירים אחרים. כך, במסגרת התכתובת האבסורדית ביותר - הוא הצליח להערים על האחראי על אבטחת סייבר בבית הלבן, כי הוא לא אחר מאשר ג'ארד קושנר, יועצו וחתנו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, ואף ביקש וקיבל את כתובת המייל האישית שלו.

"מבטיח אוכל טוב לפחות כמו זה שאכלנו בעירק" (צילום מסך) (צילום מסך)
"מבטיח אוכל טוב לפחות כמו זה שאכלנו בעירק"(צילום מסך)

 

למזלם של המעורבים, נראה כי הפעם התכתובות המזוייפות נועדו בעיקר כדי לשעשע ולהעיר את תשומת הלב של האחראים על אבטחת מערכות המיחשוב בבית הלבן לפרצות מהסוג הזה. אבל אפשר לדמיין עד כמה קל היה לייצר משברים של ממש באמצעות מיילים מזוייפים, בתוך הממשל ומחוצה לו במסגרות דיפלומטיות כאלה ואחרות.

 

המיילים נשלחו באמצעות שימוש בחשבונות אאוטלוק וג'ימייל, ובין התכתובות ניתן למצוא אחת הממוענת אל טום בוסרט - היועץ לביטחון המולדת בבית הלבן. ההאקר כתב בשמו של קושנר: "טום, אנחנו מארגנים איזה אירוע לקראת סוף חודש אוגוסט. מבטיח אוכל באיכות זהה לזה שאכלנו בעירק! אמור להיות ערב נהדר, ג'ארד". בוסרט לא היסס והשיב: "תודה ג'ארד, עם הבטחה כזו - אני לא באמת יכול לסרב. בנוסף, אם אי פעם תצטרך משהו - זוהי כתובת המייל האישית שלי (וצירף את הכתובת)".

 

דוברת הבית הלבן שרה האקבי סנדרס מסרה ל-CNN כי הם לוקחים ברצינות מירבית כל נושא הקשור לאבטחת מידע בבית הלבן, וכי נעשית חקירה באשר לנסיבות המקרה. "תעלולן המיילים" - כפי שמכנה את עצמו האיש שמאחורי סדרת המתיחות, מעלה אל חשבון הטוויטר שלו צילומי מסך המציגים לראווה את ההישגים שלו. לפני שעה קלה, צייץ: "הבית הלבן, לידיעתכם - אני לא אטריד אתכם יותר. אני בסך הכל בחור עם אייפון. הנקודה הועברה - אתם מוכרחים להדק את האבטחה".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילוסטרציה: Shutterstock
מייל מסוכן
אילוסטרציה: Shutterstock
מומלצים