שתף קטע נבחר

מחשב מסלול נעים מחדש: טיול בירושלים

מחפשים רעיונות בילוי זמינות, מקומיות, שלא יכבידו על הכיס ורצוי עם אחוזי לחות נמוכים ככל האפשר? זה הזמן להציע כמה אתרים ששווה לכם להגיע בירושלים בימי החופש. קבלו מסלול טיול משפחתי במרכז העיר ירושלים

בשיתוף עדן החברה לפיתוח מרכז ירושלים

 

החופש הגדול מגיע אל אמצעו. יולי מסתיים, אוגוסט בפתח. הקייטנות מסתיימות בזו אחר זו ובמקביל מקומות העבודה הולכים ומתרוקנים לטובת חופשות הקיץ השנתיות. משפחות רבות מחפשות רעיונות בילוי זמינות, מקומיות, שלא יכבידו על הכיס ורצוי עם אחוזי לחות נמוכים ככל האפשר.

 

ירושלים, מעבר להיותה בירת ישראל, חוגגת השנה 50 שנות לאיחוד העיר ונדמה שאין יום ללא אירועים ואטרקציות, שמתקיימות ברחבי העיר. בהתחשב באחוזי הלחות הנמוכים בעיר ויופיה הבלתי נגמר, זה הזמן להציע כמה אירועים שמתקיימים בעיר, בימים אלה ובחינם.

 

"יצירת תשתית זמינה לפעולות תרבות, נועדה לצמצם את הפערים הקיימים כיום בין הצורך במשיכת קהלים לבין התקציבים הנדרשים להפקתם. הצלחנו לייצר תשתית חכמה המצריכה מינימום משאבי זמן, ציוד וכוח אדם. עובדה זו מאפשרת שיגרת תרבות קבועה ולאורך זמן, בדיוק מה שנדרש לשינוי תודעתי ולמיתוג מתחם", אומר אלון שפייזר, מנכ"ל "עדן", החברה לפיתוח כלכלי של ירושלים.

 

אם כך, חופש גדול, אחר צהריים פנוי והחלטתם להגיע אל העיר. שימו לב, הכנו עבורכם מסלול קליל, לכל המשפחה, שנע בין אטרקציות חינמיות נהדרות במרכז העיר. מומלץ להקדיש למסלול את אחה"צ, עד הנקודה האחרונה, בה אפשר לבלות גם את הערב. שנתחיל?

 

תחנה ראשונה - על גגות השוק

מה? גגות שוק מחנה יהודה מתחדשים

 

מה תמצאו שם? שוק מחנה יהודה הוא אטרקציה תרבותית וקולינרית בינלאומית, לא פחות. עכשיו אפשר להתאוורר בשוק, השוקק מסעדות, דוכני מזון צבעוניים, בתי קפה והצגה אותנטית של חיים עירוניים תוססים.

לפני מספר שבועות החלה החברה העירונית 'עדן' בביצוע פרויקט שדרוג לגגות השוק המפורסם. קירוי השוק והתשתיות עובר שיפוץ ושדרוג, התאורה משופרת ולרחובות השוק מתווספת מערכת אוורור חדשנית.

העבודות אמנם ימשכו עד סוף השנה אבל כבר עכשיו תוכלו לראות את השינויים בשוק העיראקים, ברחוב האגס וברחובות הסמוכים.

 

מתי? השוק פתוח כל העת וכולם מוזמנים.

 

כל העדכונים על הפעילויות החינמיות, זמינים כאן

שוק  מחנה יהודה  (צילום: גיא גמזו) (צילום: גיא גמזו)
שוק מחנה יהודה (צילום: גיא גמזו)

 

תחנה שניה - מוזיקה מנצחת

מה? קיץ של מנצחים - תזמורת הפלייבק המלכותית

 

מה תמצאו שם? תזמורת אינטראקטיבית ראשונה, שתעזור להגשים חלום להיות נגן תזמורת או אפילו מנצח התזמורת כולה.

 

חברת 'עדן' בשיתוף סטודיו סיטי פלטון והיוצר יונתן גולדשטיין יצרו תזמורת קאמרית בה הקהל ממלא את מקומם של הנגנים המקצועיים.

 

העוברים והשבים ברחוב יכולים להשתלב בתזמורת על ידי שילוב של מוזיקה ומשחק. על בימה ברחוב הוצבו 20 כסאות בצורת ישיבה של תזמורת קאמרית. לכל כיסא מוצמד רמקול נסתר, שיופעל באמצעות חיישן בעת ישיבה על הכיסא ויתחיל לנגן את התפקיד של נגן התזמורת באותו המושב. כל מי שמתיישב על הכיסא ממלא תפקיד של נגן אחר בתזמורת וכאשר כל הכיסאות מתמלאים ביושבים, תזמורת שלמה תנגן. מול הנגנים, ניצבת עמדה למנצח התזמורת ומי שיעמוד בעמדת המנצח יפעיל רמקול עם עיבוד אלקטרוני של היצירה המנוגנת באותה עת.

 (צילום: ניתאי שלום) (צילום: ניתאי שלום)
(צילום: ניתאי שלום)

את המוזיקה המושמעת, שמשלבת בהקלטות מקוריות של נגני תזמורת קאמרית מקצועית, הפיקו במיוחד עבור המיצג האינטראקטיבי והעיבוד האלקטרוני מקורי.

 

מתי? ההשתתפות במיצג חינמית ושעות פעילות התזמורת - בימים א' עד ה', בין השעות 10:00-22:00, בימי ו' עד כניסת השבת ומצאתה.

היכן? רחוב הלל

 

רוצים לראות איך זה עובד בשטח?  

 

תחנה שלישית - רדיו חזק

מה? רדיו ענק בכיכר - ירושלים מצדיעה לשידור הציבורי

 

מה תמצאו שם? בשנה סוערת לשידור הציבורי, הוצב בכיכר רדיו ענקי.

 (צילום: ניתאי שלום) (צילום: ניתאי שלום)
(צילום: ניתאי שלום)

גודלו של הרדיו הדיגיטלי הוא 3 מטרים, פי 15 מגודלו של הרדיו הנוסטלגי, שכולנו מכירים מהעבר, שיוצר במקור על ידי חברת פנסוניק. הרדיו הדיגיטלי מופעל באמצעות אנרגיה סולרית.

 

העוברים והשבים במדרחוב בן יהודה, יכולים לחפש, לכוון ולהאזין באופן עצמאי, בין חמש תחנות רדיו שונות שישדרו להיטי פופ ורוק, מוזיקה קלאסית, מוזיקה ים תיכונית ושירי ארץ ישראל קלאסיים, כולם בעריכת תאגיד השידור הציבורי 'כאן'.

 

 

ההפתעה נמצאת בתחנה החמישית, שמחזירה את המאזינים 50 שנים לאחור, לימים הדרמטיים סביב מלחמת ששת הימים, עם קטעים והקלטות משידורי קול ישראל מהימים המתוחים, לפני ובמהלך המלחמה, מאירועי שחרור העיר המזרחית והחגיגות עם תום הקרבות.

 

מתי? הציבור יוכל לכוון ולהאזין בימים א' עד ה', בין השעות 10:00-22:00, בימי ו' עד כניסת השבת ומצאתה.

 

היכן? מדרחוב בן יהודה-פינת רחוב ההסתדרות

 

תחנה רביעית - שטיח של מטריות

מה? מיצג רחוב המטריות בשיא תפארתו

 

מה תמצאו שם? מכירים את רחוב המטריות הצבעוניות? הוא מחדש פניו בססגוניות שיא עם למעלה מ-1,000 מטריות צבעוניות, שתלויות מעל ראשי העוברים והשבים ברחוב.

 

ברחוב עצמו, תחת חופת המטריות המצלות על העוברים בו, מציגים אומני רחוב שונים את יצירותיהם ויוצגו קטעים מהפקות מוזיקליות מקומיות.

 (צילום: ניתאי שלום) (צילום: ניתאי שלום)
(צילום: ניתאי שלום)

פריסת המטריות ברחובות ערים מקובלת בכל העולם: בפורטוגל, טורקיה, סרביה, גרמניה, קמבודיה ועוד. ב-2015 הוא הוצב לראשונה בירושלים ובעקבות האטרקטיביות של המיצג, ולכבוד חגיגות ה-50, הוא מועלה שוב ובקנה מידה גדול יותר.

 

היכן? רחוב יואל משה סלומון

 

תראו כמה יפה הרחוב

תמונת מטריה

 

תחנה חמישית - קולנוע פתוח, עננים משייטים ובועות סבון

מה? כיכר הירח - ילדים מדמיינים עולם

 

מה תמצאו שם? באמצעות עמותות הסוחרים (B.I.D), מופעל בכיכר מתחם פעילויות. בין השאר ניתן למצוא קולנוע רחוב סולארי מדי ערב, ב-21:00, בו מוקרנים במקום סרטים (פרוט ההקרנות כאן http://bit.ly/2eDQljD)

 

מעל המקום מוצג מיצג עננים, שתלוי לו מעל וכולל 7 ענני ענק חלומיים, שמרחפים מעל הכיכר ומייצרים צל בשעות היום, ובערב מוארים בתאורה מהפנטת וחלומית.

 (צילום: ניתאי שלום) (צילום: ניתאי שלום)
(צילום: ניתאי שלום)

במקום ניצבת גם מזרקת בועות סבון, שהיא מזרקת ענק ,שבקצבי זמן קבועים מפזרת בועות סבון במופע מתוזמר.

 

היכן? הכיכר במוזיאון איטליה ,קצין העיר לשעבר, רחוב הלל 25.

 

  

בשיתוף עדן החברה לפיתוח מרכז ירושלים


פורסם לראשונה 02/08/2017 08:50

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים