שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  עובד או לא עובד: להתאים את הבית לדיירים
  כל בית מתאים לסוג שונה של אנשים, אפשר ללמוד זאת מצורתו, עיצובו ובהקשר למפת הלידה של דייריו. שרונה פומס מסבירה כיצד מקום מסוים יכול להתאים לאדם אחד ופחות לשני ומה חשוב לדעת לפני שרוכשים בית

  המומחים היושבים במזרח לימדו אותנו שיש יין וינג – פנג שואי טוב ופנג שואי רע, ולעיתים רע מאוד או טוב מאוד. התפיסה הזאת תאמה את תודעת הקוטביות הישנה והמוגבלת שהגנה עלינו עידנים. בתפיסה הגבוהה של הפנג שואי אין פנג שואי טוב או רע, יש פנג שואי שעובד או לא עובד עבורנו.

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

  ראיתי בתים רבים מאוד בשנים האחרונות במגוון רחב מאוד של עיצובים יפים להפליא ופחות, אך הדירה אליה הגעתי לאחרונה - בבניין שנבנה בשנות ה-70 והייתה בקומה השלישית - הפתיעה אותי במיוחד. מושלמת, יפיפייה, עיצוב חדש לגמרי, מוקפד וכה איכותי, החל מהפרקט, הרהיטים, הרצוף המיוחד במטבח, ארונות המטבח, גופי התאורה, החלונות, הצבעים, התמונות, העיצוב בחדרי הילדים. התחושה הייתה שונה ונעימה, והמתווכת אישרה, שחלום של כל מתווך לקבל דירה כזאת או לגור בה.

   

  ככל שהתלהבתי הלקוחה ביקשה בצחוק, שאמתן את התלהבותי ליד המתווכת, אך מעולם שום חליפה מפוארת, שמלה נוצצת ותכשיטי יהלומים לא הסיחו את דעתי מהחשוב באמת וזה תקף גם לבית.

   

  נהנית לחבוש כובע מעוצב של מעצבת ולהחליפו בעת הצורך בכובע של מסטרית מקצועית, לא רק כדי לראות את התמונה כולה, בעיקר להתאים את הדירה לבעלת הדירה כי אין חשוב מזה. רבים מהיועצים שוכחים, שבני הבית תחילה ורק אחר כך הבית וכל השאר.

   

  באותו ערב התקשרתי לדיירת, שביקשה מבעוד מועד לקבל את הייעוץ המקצועי ביותר כיון שבכוונתה לקחת הלוואות כדי לממן את הרכישה וכיוון שמעולם לא חוותה יציבות ביתית בחייה היא מבקשת לרכוש בית יציב וטוב לשנים רבות. "אין בית לא טוב," השבתי, "הדירה מעוצבת מדהים, אך היא לא מביאה את היציבות שאת מבקשת."

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)
    

  בחלוקה המבנית האזורים המביאים ליציבות נמצאים בשירותים ובמחסן וכן בדלת הכניסה ובמטבח יש את כוכב 5 מים ובחדר השינה כוכב 5 הר - זהו כוכב הטרנספורמציה והכאוס, מוציא אנשים מאזור הנוחות, גורם להם להיפרד ממה שכבר לא עובד בחיים שלהם ומותאם תפיסתית לכל אחד באופן אישי.

   

  הבית מתאים לאנשים בעלי מוכנות ואומץ לחוות שינויים מהירים ומפתיעים. במפת הלידה של בעלת הבית ניכרה פגיעות רבה שלא תאמה את אופי הבית. כמו שנאמר ניכר שהייתה השקעה גבוהה בעיצוב הייחודי של הדירה, אך לא היה פנג שואי בשיפוץ. אין בזה טוב ורע, אך שנה וחצי לאחר השיפוץ ביקשו בני הבית לעבור למקום אחר.

   

  השאלה היא מה עובד מה לא, מי הם הדיירים, ומתוך נקודת מוצא שהיציבות רבת פנים ורב שכבתית בעולם השינויים - עד כמה, היכן, באיזו רמה כמה הם מבקשים יציבות ועד כמה תודעתם פתוחה לשינוי.

   

  שבוע לאחר מכן הוזמנתי על ידי אותה לקוחה לדירה באותו אזור משופצת להפליא בהשקעה דומה. דירה מסודרת ומעוצבת להפליא וראה זה פלא אותו מערך כוכבים וגם במקרה הזה זמן קצר לאחר השקעה ושיפוץ ביקשו בני הבית לעזוב. אין בזה טוב ורע. זו דרכה של הפנג שואי להסב את שימת הלב לדפוסים של בתים ולדפוסים שאנשים נמשכים אליהם לא במודע.

   

  מספר ימים לאחר מכן ביעוץ פנג שואי מצאתי בניין שאבחונו מאתגר על פי השיטה. החלק המרכזי של הבניין יושב באופן יציב ומשקיף לפארק ירוק ויפה שעה שהדירות פונות לצדדים שולחות כנפיים כמו של פרפר. ניתן היה לראות את מערך הכוכבים של הדירה, כוכב מים 9 בדלת הכניסה וכוכב הר 9 בחדר השינה המביאים הזדמנויות לטווח ארוך, יחסים הרמונים ושמחה רבה ועוד. 

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)
   

  האבחון תאם להפליא את מפת הבית שראיתי ואת המפה האסטרולוגית של דיירי הבית. "אני מניחה שבחרת את הבית בנינוחות כי זה ניכר בהתאמה של הבית אליכם, בזרימת האנרגיה ובהזדמנויות הנפלאות שהבית מביא," שמחתי לומר.

   

  "אני יודעת" השיבה הלקוחה, "רציתי את האישור שלך אבל הרגשתי בזה כי ראיתי הרבה דירות אך כשהגעתי לדירה הזאת ביקשתי לחוש אם אהיה בה מאושרת כשהתשובה הייתה חיובית והלב שלי נפתח מיד רכשתי את הדירה."

   

  שרונה פומס , פנג שואי

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים