שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  היערכות מוגברת למצעד הגאווה בי-ם: "הופקו הלקחים מרצח שירה בנקי"
  סנ"צ דקר אשל, קצין אג"מ במרחב מוריה, מבהיר כי משטרת ירושלים נערכה מזה כמה חודשים למצעד הגאווה שיתקיים היום בבירה: "לוקחים את הנושא במלוא הרצינות המבצעית הנדרשת"

   

   

  סנ"צ אשל על ההיערכות המשטרתית למצעד    (צילום: אבי חי)

  סנ"צ אשל על ההיערכות המשטרתית למצעד    (צילום: אבי חי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "נערכנו לקראת המבצע הזה כבר כמה חודשים, היערכות ארוכה שכללה גורמים נוספים כמו הבית הפתוח ועיריית ירושלים. אנחנו לא מקלים ראש, לוקחים את הנושא הזה במלוא הרצינות המבצעית הנדרשת. נדאג לקיים את הצעדה באופן התקין ביותר שניתן". כך אומר היום (ה') סנ"צ דקר אשל, קצין אג"מ במרחב מוריה במשטרת ירושלים, לקראת מצעד הגאווה שיתקיים בעיר אחר הצהריים.

   

  כחלק מהמאמצים שלכם היו גם מעצרי מנע של גורמים שונים?

  "לא היו לנו מעצרי מנע, ביצענו רק שיחות אזהרה עם אנשים. אנחנו  יודעים לשים את היד על אותם אנשים ויודעים איך להזהיר אותם בשיחות מוקדמות".

   

  מספר האיומים גדל או הצטמצם עם הזמן?

  "מאז האירוע של שירה בנקי המשטרה הפיקה את הלקחים אבל אין שוני משמעותי במספר האנשים שאנחנו צריכים לפקח עליהם. לכל מבצע אתה נערך בשני מעגלים, היערכות מבצעית והיערכות מודיעינית. ההיערכות המבצעית בנויה לתת מענה גם לדברים שאין לנו מודיעין עליהם".

   

  המשטרה מסרה היום כי ההיערכות למצעד הגאווה כוללת פעילות גלויה וסמויה ומתבססת על איסוף מודיעין והערכות מצב. במסגרת זו עצרה המשטרה תושב מרכז הארץ כבן 33 בעקבות פוסט שפרסם בפייסבוק, ממנו עולה חשד לאיומים. החשוד נחקר ביחידה המרכזית ובסיום חקירתו הובא בפני בית המשפט שהרחיק אותו מירושלים עד מחר (יום ו'). 

   

  בידוק גופני לכל משתתף

  מאות שוטרים, לוחמי מג"ב, כוחות תגבור ומתנדבים נפרסו היום החל משעות הצהריים לאורך ציר מצעד הגאווה בירושלים, במקומות הכינוס וברחובות הסמוכים. על פי ההערכה, באירוע ישתתפו כמה אלפי בני אדם.

   

  מסלול המצעד והרחובות שייחסמו ()
  מסלול המצעד והרחובות שייחסמו
   

  המשטרה תערוך בידוק גופני לכל באי המצעד. לא תותר כניסה למתחמי המצעד עם כלי נשק מכל סוג, ועל פי הודעת המשטרה יוצבו שוטרים גלויים וסמויים לאורך המסלול.  

   

  הצועדים יתכנסו בגן הפעמון ובשעה 18:00 ייצאו בצעידה לכיכר פלומר, רחוב קרן היסוד, רחוב קינג ג'ורג', רחוב הילל, רחוב מנשה בן ישראל ועד גן העצמאות. כניסה למסלול תתאפשר אך ורק דרך שטח הכינוס בגן הפעמון וכיכר פריז.

   

  החל מ-16:00 המשטרה תסגור את כל רחובות הצעדה, וכן יסגרו לתנועה גם הרחובות המובילים אליהם, כולל רחוב אגרון, הילל וקינג ג'ורג' מקרן היסוד ועד רחוב בארי. חניה המיועדת לנכים ממוקמת סמוך לגן הפעמון הכניסה מדרך בית לחם.

   

  מהמשטרה נמסר: "בשל העומסים הצפויים, הנהגים מתבקשים לגלות סבלנות, להישמע להוראות השוטרים ולהיות קשובים לדיווחים שיועברו באמצעות התקשורת".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: gettyimages
  מצעד הגאווה בירושלים בשנה שעברה
  צילום: gettyimages
  מומלצים