שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  כשהלב מרגיש: להפוך לאדם המואר
  קשה לעשות שינווי, אנחנו רגילים למוכר ולשגרתי, ואפילו אם לא טוב לנו, אנחנו מסרבים לפתוח את הלב ולתת לדברים חדשים להיכנס, אבל אם רק ניתן לנשמה שלנו להרגיש את הרטט של ההתחדשות, נוכל למצוא דברים חדשים שיגרמו לנו לפרוח

  תוך זמן קצר יחסית שודרגנו מטלוויזיה שחור לבן כבדה, קטנה ומאסיבית לטלוויזיה צבעונית דקה ורחבה, אך עודנו מתעסקים בהתפתחות טכנולוגית כזו או אחרת. מבלי ששמנו לב האנושות החלה לשנות את פניה ולעבור ממבנה של אדם חושב למבנה של אדם מואר.

   

  מדענים המודדים את "פעימות הלב" של כדור הארץ ("התהודה של שומן") גילו שבשנות ה-80 הרטטים עמדו על 8 הרץ , ב-2012 על 12 הרץ ובאפריל 2017 הם האיצו ל-100 הרץ.

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

  הרטטים המאיצים מביאים לשינויים בכל תחום, משפיעים על הגופים: הפיזי, הרגשי, המנטלי והאתרי שלנו ועל התודעה. ככל שהתדרים רוטטים בגלים ובקצב מהר יותר הם דוחפים החוצה דפוסים, שאינם בהתאמה באופן המשפיע על כל אחד ואחת מאתנו, מודעים או לא.

   

  הגוף, בדומה לכלי רכב, מוביל אותנו משינוי מציאות אחת לאחרת ממימד ישן לתודעה חדשה שעה שהוא מציף רגשית ומעלה, למשל: פחד, מבוכה, שנאה, שפוט,

  האשמה, בושה, כאב, דכאון הנדחפים החוצה או נספגים בתת המודע שוב ושוב ויוצרים כאוס כדי ללכת לתמיד ולפנות מקום לרטטים גבוהים ומוארים של הנאה וזרימה, שנדחקו בגוף ברמות שונות ובהיבטים גלובאליים ואישיים.

   

  שעה שהמיינד ינסה להבין, לשפוט ולהוסיף לאחוז בישן, הלב יבקש התייחסות באמצעות סימפטומים שונים ולא יניח עד שנקשיב. הלב שהיה סגור עידנים מתעורר לרטטים הגבוהים של גאיה ומבקש מאתנו להיות בהתאמה עם המקצב של השינויים כדי לחוות קלות רבה יותר.

   

  עצרו לרגע, האם אתם חשים במעברים, היכן וכמה אתם חשים יציבות בגוף, הפיזי, הרגשי והמנטלי שעה שהשינויים מאיצים יותר ויותר?

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)
   

  בזמן שאנו מוסיפים לפסוע בזרם האירועים של חיינו, נדרש לכלים חדשים, לשפה חדשה שלא מגיעה ממחשבות, מילים ורגשות, ובדרך שהכרנו כדי לגלות כמה היינו מוגבלים בפתרון בעיות, ביכולת שלנו לראות את האחר והשונה, ביכולת לראות את התמונה הרחבה וכמה אנרגיה הוצאנו והתרוקנו כשאחזנו בפחד שורשי או בכל רגש אחר ומה שהיה מחוצה לנו.

   

  מלחמות פרצו וקשרים נפרמו בשל תפיסות מוגבלות ולב סגור. המחשבות מאבדות מכוחן ככל שהאור גדל ומאיץ לאנושות מוארת. האם נבחר בשינוי? תלוי את מי שואלים.

   

  כבני אדם הרואים את הדברים מנקודת מבט מוגבלת סביר להניח שלא. המיינד יתנגד לשינוי וללא מוכר שעה שהלב היודע כבר בחר. ככל שהאור גדל והפלנטה מאיצה הגוף יבקש להיות בהתאמה לרטטים המשתנים. הבחירה האנושית היחידה היא האם לבחור במשבר או מאיץ שידחוף להתעורר או בהקשבה לעצמנו, שהזנחו עידנים, להיפתח לשערים חדשים, לתובנות חדשות, לאינטליגנציה אינסופית הנמצאת בתאים שלנו ובדנ"א לגבי בריאות הגוף המשפיעים באופן ישיר על הגוף המתחדש בכל מקרה.

   

  באופן משעשע נראה איך מבוגרים רבים בוחרים להישאר עם טלפון קווי שעה שהצעירים מתחברים לאייפון הבא. אך בתודעה החדשה המעבר מטלפון לטלפון הביא חוסר סיפוק, משום שבסופו של דבר אין באמת שינוי כי טלפון זה טלפון.

   

  כאשר אנחנו מתחברים אל הלב, המרכז של הכל, יגיעו אינסוף רעיונות חדשים, שלא חשבנו ולא יכולנו לדמיין במוחנו הלא באמת פרוע. בלב יש אינטליגנציה אינסופית המחברת אותנו לא רק לחברות טלפון ותקשורות דומות אלא לאין סוף תקשורות שלנו עם עצמנו, עם אחרים.

   

  העניין שפשוט שכחנו מה עוד אפשרי

  שכחנו שאנחנו הרבה יותר

  אנחנו הטכנולוגיה שסביבנו

  אנחנו כל מה שאי פעם חלמנו עבור עצמנו

  כשנניח למיינד להבין ולגופים בתוכנו להתמזג עם התודעה החדשה נחוש בהרמוניה פנימית, שתאפשר לסערה לשכוך,

  להירגע בתוכנו ולשוב לחוף מבטחים.

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)
    

  ועוד משהו קטן לסיום, לפני שנים סיפרתי לידיד שלי, שלא יצא מפתח עירו בשרון, על חו"ל. הוא אמר שאין לו בזה צורך וטוב לו במה שיש. אמרתי לו שברגע שהוא יכיר מקומות חדשים, יש להניח שהוא ירצה עוד. ברבות השנים הוא גילה את הארץ ותר אותה לאורכה ולרוחבה ולא היה מאושר ממנו עד שהוא גילה את חו"ל. מאז הוא העלה פוסטים נרגשים על החוויה המדהימה הוא נוסע שוב ושוב לגלות עולמות חדשים.

   

  עולם של תודעה חדשה לא מתגלה בחוץ, אך כשנאפשר לפרח שזרענו בתוכנו לשוב ולפרוח, נשאל איך יש פריחה מרהיבה כזאת סביבנו ולא שמנו לב - כי עכשיו אפשר.

   

  שרונה פומס , פנג שואי

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  להרגיש מחדש
  צילום: shutterstock
  צילום: נוח שחר
  שרונה פומס
  צילום: נוח שחר
  מומלצים