שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock

לצאת לדייט בבית סוהר, בתפריט: עונש מוות

בקהיר נפתחה מסעדה חדשה שבניגוד לאחרות מושכת תשומת לב רבה בגלל העיצוב הייחודי שלה שנותן ללקוחות תחושה שהם בכלא. בתפאורה: חבלי תלייה, אזיקים ושרשראות. בתפריט: מנות כמו "ערבות" ו"מאסר עולם"

 

 

בתחילת השנה נפתחה בשכונת נאסר סיטי בקהיר מסעדה חדשה - "פשע האכילה" שמה. לכאורה, לא משהו שלא קרה בעבר בבירה המצרית, אולם התושבים התקשו להישאר אדישים למראה המקום החדש שעוצב כמו בית סוהר ומרגיש כמו בית סוהר.  

 

עוד חדשות מעניינות מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

 

התפריט של המסעדה המיוחדת כולל מנות בשם "ערבות", "מרצח החוואושי" (המקבילה המצרית ללחמג'ון), "מאסר עולם" (שישה כריכים), "עונש מוות" (תשעה כריכים), "עבר פלילי של נקניק" ו"התליין" (כריכים עמוסים בבשר).

 

לקוחות במסעדה ועל התקרה חבלי תלייה ()
לקוחות במסעדה ועל התקרה חבלי תלייה

הדמיון של המסעדה לבית סוהר לא נגמר רק באוכל שמוגש בה. היא ממוקמת בקומת קרקע של בניין שמשקיף על הרחוב המרכזי. האוכל מוגש על מגשי מתכת, הלקוחות יושבים על שולחנות עץ ולצדם דליי מתכת שמשמשים כפחי אשפה. מעל דלת היציאה תלוי שלט "שחרור" עבור לקוחות שסיימו את ארוחתם, ובחלל המקום ניתן למצוא שרשראות, אזיקים וחבלי תלייה. על חלק מקירות המסעדה כתובים ציטוטים אירוניים על החיים בכלא - חומר קריאה ל"אסירים" במקום. 

 

"מרגיש כמו בתא מעצר"

אתר החדשות המצרי "סדא אל-בלד" פרסם כתבה על מסעדת "פשע האכילה" שבה סופר בין היתר על פנס שתלוי מעל גרדום וממנו יוצא אור חלש. "אתה שוכח מה שקורה סביבך ומדמיין שאתה בכלא, אבל מסוג אחר", נכתב באתר. על דלת המסעדה עצמה מופיע הכיתוב "גזרי הדין" ומתחת כתוב "בית מעצר". "במבט ראשון אתה מדמה את עצמך בתוך תא מעצר באחת מתחנות המשטרה".

שמה של המסעדה - "פשע האכילה" ()
שמה של המסעדה - "פשע האכילה"


גם העיתון "אל-ערב" דיווח על המסעדה הייחודית ותיאר בפני קוראיו את האווירה המקום. "באי המקום ימצאו בנוסף לצלחות אזיקים מעל שולחנות העץ הארוכים. לא מדובר בשולחנות נפרדים כמו במסעדות רגילות. הם מסודרים בטור אחד בדיוק כפי שקורה בכלא אמיתי", נכתב בעיתון הערבי. בנוסף לציטוטים מחיי הכלא אפשר לראות על קירות המסעדה כתמי דם.

 

חאתם חליפה, אחד מבעלי המסעדה, סיפר לאחר פתיחת המסעדה שבתחילה הלקוחות הרימו גבה מהקונספט של המקום, אבל אז התפעלו מההקפדה על כל הפרטים באופן שנותן להם תחושה אמיתית של כלא. חליפה סיפר שלא היה פשוט למצוא את כל האביזרים, בהם מפתחות של בית סוהר, אזיקים, מספרי אסירים ועוד, אז הוא ועמיתיו ייצרו אותם בעצמם בסיוע נפח.

 

"אחת הסיטואציות המצחיקות שקרו כאן הייתה שלקוח הזמין לאשתו את ארוחת 'עונש מוות' וכשהיא לא הצליחה לסיים אותה הוא אמר לה 'לקחת עונש מוות, אז חייבים לבצע אותו ואי אפשר לערער'".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חבל תלייה במסעדה החדשה בקהיר
מומלצים