שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אני האישה שתיעלם לדייט מבלי לומר מילה
  הן יצאו איתך אבל אם הן ירגישו שזה לא מתאים, הן ינתקו מיד מגע מבלי לומר מילה. למה הן עושות את זה? ארבע נשים מספרות את כל האמת על דייטים בגוף ראשון

   

  למה אנחנו נעלמות?

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  אחרי ההצלחה של הכתבה הקודמת שעסקה ב"גברים הנעלמים" ולאור התגובות הרבות שקיבלתי, כמו גם הדרישה להציג את הצד השני של המתרס, החלטתי לבקש מארבע רווקות בנות 30 פלוס, לשתף אותי בסיבה שבגללה הן מנתקות מגע, מבלי לומר מילה.

   

  "אם הוא היה חצוף או לא התנהג בכבוד"

  שם: מיטל

  גיל: 37

  סטטוס: גרושה

  עיר מגורים: תל אביב

   

  מה גורם לי להתפייד לגבר? אם קיבלתי את המידע שרציתי והחלטתי שזה לא מתאים, ולא מעניין אותי לחשוף בפניו את הסיבות כדי לא לפגוע בו. לא בא לי שהוא ישאל "למה?", ויעמיד אותי במצב לא נוח. יכול להיות שיש לי בכלל מישהו אחר בראש, שעדיין לא יצאתי מהאקס ושאני לא פנויה רגשית. מגיל מסוים יש ממש לחץ להכיר מישהו ולהקים משפחה, אז בהחלט עלולה להיווצר סיטואציה שאצא כל יום לדייט אחר.

  למה הן נעלמות? (צילום: Shutterstock)
  למה הן נעלמות?(צילום: Shutterstock)
   

  לפעמים יש משהו בו שלא בא לי טוב. אולי הוא היה כל כך חצוף עד שהגיע לו שאני אלך ככה ואעלם לו, או שהוא לא התייחס אליי בכבוד, הסתכל על בחורות מסביב, פלרטט עם המלצרית, נעץ בי מבטים יותר מדי חודרניים לאזור החזה ולא הביט לי בעיניים. סיבה אחרת היא אם הבחור הוא סוג של "אנליסט" שתוך כדי שיחה הוא מתחיל לנתח את האישיות שלי - "אה, אז את ככה וככה", וזה מוריד את כל החשק להמשיך את השיחה או הקשר.

   

  נו, לנשים יש קווים אדומים, ואם גבר עובר על הקווים האלה זה מבאס. אז אני מורידה הילוך, עונה בקרירות, ואם הוא ישאל אותי מה המצב, אשלח לו "לייק" בתקווה שיקלוט מהר. יש לי חברה שאם היא מחליטה סופית שזה לא זה, אז נקסט. היא חוסמת אותו בוואטספ, בפייסבוק ובכל האמצעים, כי היא רוצה להתנתק כמה שיותר מהר ולהמשיך הלאה.

   

  מה מוריד לי מגבר? אם הוא לא מבין את מה שאני אומרת או אם הוא רדוד. אם הוא לא נראה כמו בתמונות זה גם מבאס מאד, אבל אני אגיד לעצמי "יאללה, תני צ'אנס". יכול להיות שאפילו איהנה בסוף, אבל שתהיה אסתטיקה בסיסית. פעם יצאתי עם מישהו שהייתי יכולה לראות את כל התפריט שהוא אכל בשיניים שלו. זה לא יתכן! עוד דבר דוחה בעיני זה שימוש בשמות חיבה מיד על ההתחלה: מיטלוש, נשמה, מאמי. הצהרות חסרות בסיס כמו "אני ואת זה כפפה ליד, אנחנו באותו ראש". איכס! אתה לא מכיר אותי בכלל! מבחינתי, זה אדם נואש שלא מעריך את עצמו. דווקא גבר שבא במטרה לבדוק מי אני, יזכה להרבה יותר הערכה ממני, בדיוק כפי שאני באה לבדוק את הצד השני.

  שלא יהיה קמצן, אבל שתהיה לו ראייה כלכלית בריאה (צילום: Shutterstock)
  שלא יהיה קמצן, אבל שתהיה לו ראייה כלכלית בריאה(צילום: Shutterstock)
   

  מה חשוב לי? שתהיה כימיה טובה בינינו. אישה מחפשת בגבר ביטחון, וביטחון זה לא רק שאתה גבוה, יפה, חסון ומפרגן, זה גם ביטחון כלכלי. שלא יהיה קמצן אבל שתהיה לו ראייה כלכלית בריאה, לא אחד שאני אומרת לו "תקנה עגבניות", והוא חוזר עם מכונת כביסה. אני רוצה שהוא יהיה חבר שלי. שתהיה בו גם רצינות וגם חוש הומור. אני אוהבת לצחוק, אז שנצחק ביחד. אין זוגיות ורודה, לכן אני רוצה אדם שלא יהיה ניזון מהאשמות הדדיות, אלא אדם שמוכן לעבור הכול ביחד.

   

  למה רוב הדייטים לא מתפתחים לקשר? זה עצוב, אבל היום זה שוק בשר. יש את כל האפליקציות האלה כמו טינדר ואוקיי-קיופיד. אז גם אם היה לי דייט פצצה, למחרת זה עלול להיות לא רלוונטי כי יתכן מאד שמתוך שעמום, הרגל או התמכרות, אני אכנס לטינדר ואתחיל לעשות ימין ושמאל, ומבלי שאשים לב כול הריגוש שהיה לי בדייט ירד. אולי גם הלוקיישן של הדייטים הוא בעייתי, רובם הרי קורים בפאב. יש אלכוהול, קצת משתכרים, והכול נעשה יותר מדי קליל. גבר ששותה, הראש שלו כבר עובד אחרת. הוא נזרק למחשבות יותר מיניות. מקום שקט יותר יפקס אותך על הבן אדם.   

   

  "כשאני כועסת או נעלבת ממשהו שהוא עשה, אני מתבצרת בתוכי"

  שם: שרית

  גיל: 36

  סטטוס: רווקה

  עיר מגורים: חיפה

   

  מתי אני נעלמת? לפעמים ההיעלמות היא במטרה להעביר את מערכת יחסים לפסים לא רציניים, "אתה סבבה, אבל אני לא לגמרי בקטע". יכול להיות שאופיע עוד שבוע או חודש, ואז שוב אדליק את הגחלת בקטנה. יכול להיות שאני כועסת או נעלבת ממשהו שהוא עשה, אז אני מתבצרת בתוכי ולא רוצה לדבר עם אף אחד. יתכן שהוא בכלל לא מבין שהוא עשה משהו, אבל זה עוד מוקדם מדי לריב על זה או להעיר לו.

   

  בואי נגיד שאם זה גבר שממש מצא חן בעיני, אני לא אעלם לו, אלא אם אני מרגישה חסרת ביטחון לגביו. למשל, שאני לא בליגה שלו, שהוא חתיכוס כזה, פלרטטן מדי, עף על עצמו או בחור שכל אחת היתה מתה להיות איתו. בשבילי זה תיק להיות עם בחור כזה, וכל היום לוודא שהוא עדיין בעניין שלי.

  אם אני מרגישה שאני לא בליגה שלו (צילום: shutterstock)
  אם אני מרגישה שאני לא בליגה שלו(צילום: shutterstock)
   

  מה מוריד לי מגבר? אם זה גבר חוצפן שכבר בדייט הראשון נותן לך תחושה של שתלטנות או בעלות - זה מוריד. גבר שאין על מה לדבר איתו – מוריד לי גם. נורא חשוב לי בקטע של אישה שישלמו עליי בדייט הראשון. זה סופר קריטי. לא אפסול אותו על הסף אם הוא לא ישלם, אבל זה משאיר טעם מר. לרוב גבר כזה יצדיק את עצמו ויגיד שזה בקטע "עקרוני" כביכול, אבל סביר יותר להניח שפשוט נמאס לו לשלם כי הוא יוצא למיליון דייטים, ויכול להיות שדווקא על הדבר הקטן הזה הוא יפספס בחורה שהתאימה לו.

   

  מה אני אוהבת בגברים? אני חולה על גברים שמצחיקים אותי בטירוף. לא "מספרי בדיחות", אלא שמצחיקים באופן טבעי, ראש קליל כזה. אני מניחה שאם נריב בעתיד, גבר כזה כבר ידע איך להעביר את זה לפסים של הומור. אני למשל מסודרת כלכלית, אבל עדיין חשוב לי שהגבר יספק ביטחון כלכלי, שיאהב את מה שהוא עושה, שבתמהיל היומיום שלו יש חיי חברה, ושלא יהיה אדם גלמוד שיושב כל היום על הפייסבוק.

   

  יופי זה דבר נזיל. יש סיכוי שאצא עם מישהו גברי בתכונות שלו דווקא. חיוך יפה הורס אותי. אמינות, להרגיש שאני בטוחה אצלו בידיים כאילו שהוא שומר עליי, אחד שנותן תחושה ש"אצלי את בידיים טובות". מערכת היחסים האחרונה שלי הייתה די מזמן, ואני חושבת שלא המשכתי הרבה פעמים כי פחדתי להתמסר, פחדתי להיפגע, לקבל דחייה. היו לי מחשבות, אולי אני לא מספיק טובה בשבילו? יש מלא בחורות, מלא פיתויים, אז למה שהוא יבחר דווקא בי?

  חוש הומור למשל כן עושה לי את זה (צילום: Shutterstock)
  חוש הומור למשל כן עושה לי את זה(צילום: Shutterstock)
   

  מה לא עובד בדייטים? כשאין אינטימיות וכשהפתיחות לא באה בקלות. בשלבים הראשונים גם גבר וגם אישה מכוסים בהמון מסכות, ואני צריכה מישהו שיעטוף אותי במעטה של ביטחון. שיגיד לי, "סמכי עליי, אני שם". אתם רוצים להיות גברים, אז תהיו גברים עד הסוף. תנו לנו את התחושה הזאת. לאישה לוקח יותר זמן להיפתח מינית ורגשית, ומופעל עלינו מכבש של לחצים. אבל אם אנחנו מושכות יותר מדי, הפחד הוא שהם ייעלמו. גבר צריך לתת לי את התחושה שהנה, אני נותן זמן לדברים לקרות, ולא פוסל אותך על הדייט הראשון.

   

  אישה לא יודעת היום ש"מותר לה" לחכות עם הסקס, ושזה בסדר ולגיטימי, והגבר לא יודע לכבד את האישה ולתת לה זמן לצמוח ולפרוח בקצב שלה. אני לא יכולה להגיע לרמת תקשורת רגשית אחרי שתי פגישות. זה פשוט לא עובד ככה, והבעיה היא שרובם לא מבינים את זה.

   

  "אני מאמינה שאם אתפייד לאט, הוא כבר יבין"

  שם: דפי

  גיל: 38

  סטטוס: רווקה

  מגורים: הוד השרון

   

  מה גורם לי להתפייד? אני הולכת לדייט ואומרת לעצמי, "אוקיי, כבר יצאת מהבית, אז לפחות תיהני מהמומנט". אני זורמת ואני נחמדה, ואנחנו שותים ונהנים, אבל אם אני לא בקטע, הצד השני עדיין עלול להסיק מזה שאני בעניין שלו ולהיכנס להתלהבות יתר או למקום לא אותנטי. לנסות לרצות להרשים אותי יותר מדי למשל, ואני אלרגית לזה. חוסר האיזון הזה מלחיץ אותי. אז יש מצב שאחרי דייט או שניים כאלה אני פשוט איעלם.

   

  זו סיטואציה של התחלה. אין מקום לשיחות יחסינו לאן, כי מאיפה אני יודעת שהוא בכלל בעניין? אני מאמינה שאם אתפייד לאט הוא יבין. מה שכן, כשאני נעלמת והוא לא מוצא אותי אך ממשיך לחפש, זה עושה לי נעים. זה באמת נעים לאגו. כיף להרגיש מחוזרת, וכיף לי להימצא בסיטואציה שבה ידי היא על העליונה. בני אדם אוהבים להרגיש רצויים, מבוקשים. גם אם אני לא רוצה אותו, זה נחמד להשאיר אותו קצת באוויר, ויכול להיות שזה יוביל אפילו לעוד דרינק. מובן שאם החיזור שלו הופך לקריפי, אז לא. אבל יש גם את הרגישים שאת ממש יודעת שפגעת בהם כי היה לו קראש עליך, וכי הוא עדיין חושב עליך, אז את אומרת לעצמך בשביל מה לי להמשיך את הדיבור איתו? זה רק יפגע בו עוד יותר, וישים אותי בסיטואציה לא נוחה.

  אני זורמת ואני נחמדה אבל לא בטוח שזה אומר שאני בקטע (צילום: Shutterstock)
  אני זורמת ואני נחמדה אבל לא בטוח שזה אומר שאני בקטע(צילום: Shutterstock)

  מה חשוב לי בגבר? ביטחון עצמי. סוג של "אני יודע מי אני ואני לא צריך להרשים אף אחד, גם לא אותך". שיהיה ג'נטלמן ונעים ולא קמצן, ולגמרי מפרגן. גבר שגורם לך להרגיש אישה, לא אחד שמתחיל לחשבן לך. ברור שאני גם חושבת האם הוא מתאים להיות האבא של הילדים שלי. הייתי רוצה למצוא בו סוג של עדינות ורגישות והכלה, ואם אני לא מרגישה את זה, זה כנראה לא זה. מה מוריד לי ממנו? כשהוא נשען על סממנים חיצוניים כדי להוכיח מה הוא שווה. דוחה אותי לגמרי אם הוא נותן לי לשלם, למרות שיש בחורות שלא אכפת להן, הן בגישה של "למה לי להרגיש חייבת למישהו משהו?". נו, זה דור חדש.

   

  מה חשוב לי בדייט? אני בוחנת את האמינות והביטחון ואת מה שהוא מעביר בין השורות. אלו הם לגמרי דברים שאני יכולה לקלוט. אני לא אוהבת גברים שמתפזרים אול-אובר ורוצים להיות בכל מקום ובכל זמן. אני סולדת מגבר שאין בו משהו ביתי עמוק. אף פעם לא נמשכתי ל"מגניבים" שמכירים את כולם. מסיבות ועניינים לא עשו לי את זה אף פעם.  

  אני רוצה גבר שיגרום לי להרגיש אישה (צילום: Shutterstock)
  אני רוצה גבר שיגרום לי להרגיש אישה(צילום: Shutterstock)
   

  הגבר יוזם את הדייט ואנחנו רגילות לחשוב שהגבר מוביל גם את הקשר, אבל זה לא נכון. מהרגע הראשון של הדייט ועד הרגע האחרון של הקשר, האישה היא זו שמובילה אותו ברמה הרגשית. אם היא מראה רצון - הוא ישתף פעולה. אם לא, הוא לא ישתף פעולה. דבר אחד שלמדתי במערכות היחסים שהיו לי הוא שגברים מצפים מנשים שיהיו מאוזנות, יציבות, שידעו מה הן רוצות ושיובילו את הקשר למקום טוב.

   

  "לפעמים אין טעם להסביר, כי הוא לא ידע להקשיב"

  שם: מיכל

  גיל: 40

  סטטוס: רווקה

  עיר מגורים: הרצליה

   

  לאיזה גבר אני אעלם? למישהו שהוא לא מספיק רציני, ילדותי, לא מספיק נוכח, נמצא ולא נמצא. גבר שלא יודע להקשיב או שהוא קמצן. אני איעלם גם לגזר הזה שינסה לשלוח ידיים מהר מדי, לפני שבכלל נוצר בינינו משהו אינטימי. בקיצור, אחד שלא יודע לקרוא נכון את המפה. אין גם טעם להסביר, כי הוא לא ידע להקשיב. אז למה להיכנס לפינות האלה? למה עכשיו ניתוח לב פתוח? בסך הכול היו כמה דייטים, בוא.

   

  מה הציפיות שלי מהדייט? להרגיש טוב עם עצמי. שהבחור יראה שהוא מעוניין, שתהיה כימיה טובה בשיח, להרגיש חופשייה לידו ושהוא לא יהיה ביקורתי מדי. גבר שעבר דבר או שניים בחיים, שיש לו עומק, שהוא לא משתייך לתופעת העדר. חשוב לי שתהיה לו חשיבה עצמאית, ושהוא לא יהיה קשור מדי למשפחה ולאימא שלו. חשוב שיהיה לו צד רציני וצד שיודע לצחוק וליהנות מהחיים. למרות הגיל שלי, לא ממש לחוץ לי להקים משפחה כרגע, אכפת לי הרבה יותר מהזוגיות. אני מוכנה לוותר על ילדים בשביל חברות. באופן כללי, אין לי דחף להביא ילד לעולם הנורא הזה, יש לי דחף לחיות ביחד עם מישהו את החיים האלה.

   

  למה רוב הדייטים לא מצליחים? מגיעים שני פלקטים שכל אחד מגונן על עצמו ברמות שאי אפשר לדעת מה יושב מולך. המצב המתוח בין המינים נובע מהיסטוריה של שנים שבהן "דפקנו" אחד את השני. הכול מלא שקרים. אנשים עושים הסכמי ממון אצל עורכי דין מפה ועד להודעה חדשה. כולם מרגישים שהמין השני רק רוצה אותם למילוי איזה צורך, ולא באמת לאהבה וקשר.

   

  מה התרופה? לפתוח מחדש את הלב, להאמין שזה אפשרי למצוא בן זוג שיודע לעבוד יחד, שיודע להודות בחולשות שלו כמו בחוזקות. זו עבודה אינסופית אבל היא גם משתלמת כי בסופו של דבר, יש לך עוד מישהו לחלוק איתו רגעים של אושר ועצב. לחפש את האחד זה סיפור חיינו, לא?

   

  למה גברים נעלמים? כנסו לכאן ותגלו.

   

  שלי פרץ היא תסריטאית, שחקנית ומנהלת תוכן וקריאייטיב ב"קבלה לעם".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "אני האישה שתיעלם לדייט מבלי לומר מילה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים