שתף קטע נבחר

היציע הווירטואלי
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "לא נתתי שידרכו עליי": יוסי בניון בראיון בלעדי
  למרות שעשה קריירה מפוארת באנגליה, בארץ יוסי בניון מושך אש. בראיון ל"ידיעות אחרונות" ו-ynet הוא מדבר על התקופה הקשה בבאר־שבע בגיל 17, החזרה הסוערת למכבי חיפה, התקוות בבית"ר ירושלים והעימותים עם גוטמן בנבחרת

   

  צפו בראיון עם יוסי בניון    (צילום: עוז מועלם)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  יש משהו חידתי ביוסי בניון. מצד אחד כוכב כדורגל ששיחק במועדונים הכי גדולים באנגליה, מצד שני רגע אחרי שהוא חוזר הביתה חוטף קללות מאוהדים ונקלע לעימותים קטנוניים עם אנשים ביציע. מצד אחד הילד שריגש את כולם עם הדמעות ההן בווסרמיל אחרי ירידת הליגה של באר-שבע, מצד שני חוטף שם בוז כשהוא מגיע למשחק גביע הטוטו.

   


   

  אחרי שעתיים של שיחה עימו סימני השאלה לא לגמרי מתפזרים, אבל דומה שאפשר לזהות דבר אחד: מאחורי הטיפוס הצנום, עם המראה הכמעט חנוני, ניצב איש חזק, חריף וחד. בראיון הוא נע בתחכום קר בין טון מנתח בנינוחות, לטון שוצף של הטחת טענות ושיגור עקיצות ממוקדות.

   

  יוסי בניון (צילום: עוז מועלם)
  יוסי בניון(צילום: עוז מועלם)

   

   בסקר "הלגיונר הכי גדול" של ynet זכית במקום הראשון ועדיין אתה כדורגלן שנוי במחלוקת, כזה ששורקים לו בוז בכל מיני מקומות.

  "אני אישית פחות מתעסק במי יותר גדול. היו הרבה שחקנים גדולים, יותר טובים ממני, פחות טובים, ויהיו יותר טובים גם בעתיד, אבל אני שמח שאני בכלל חלק מהרשימה הזאת. אני מסכים איתך שבמקומות מסוימים אני מקבל פחות כבוד, אבל איפה שצריך, שזה בציבור ומהאנשים ברחוב, אני מקבל הרבה כבוד ורק מפרגנים לי. ואלה אוהדים מכל הקבוצות. אתה גם לא יכול להגיד שלא קיבלתי המון פרגון בתקשורת. לצד זה כמובן יש מקומות שקשה להם ויש ביקורת. זה חלק מהעניין".

    

  רק בשבוע שעבר שרקו לך בוז בבאר־שבע.

  "אוהדי באר שבע שורקים לי בוז מהיום הראשון שחזרתי מחו"ל. הם כביכול כועסים שלא חזרתי אליהם אלא לחיפה. הייתי בסך הכל עונה אחת בבוגרים של באר שבע, ואנשים אוהבים לשכוח את הדברים הפחות טובים שהיו אז. הייתה עונה לא נעימה מכל הכיוונים, חודשים מאוד קשים לילד בן 17 ששחקנים בתוך הקבוצה ניסו לדרוך עליו, לרסק אותו ולהעיף אותו. החזקתי מעמד בזכות האופי החזק שלי. בחודשים הראשונים הייתי צריך להכניס את הרכב שלי לתוך האצטדיון כדי לצאת בליווי משטרתי. אתה מבין לאיזה מצב מגיע ילד בן 17, בגלל ששחקנים מסוימים עבדו עם האוהדים והפרעתי להם. תוך כדי משחק היו אומרים לי אתה גונב לנו את כל הקרדיט והתהילה, תעזוב לקבוצה אחרת".

   

  גם בחיפה חטפת קללות ועזבת ברע.

  "זה לא קשור, גם היום הייתי מקבל את אותה החלטה. כשחזרתי לחיפה קיבלתי אהדה והערצה מהאוהדים, כמו שאין הרבה שחקנים אחרים שקיבלו. ולגבי הקללות, אתם לא יכולים להגיד שזה הקהל של חיפה, בסך הכל קומץ של חמישים אנשים שבאו לקלל בלי קשר לתוצאות".

   

  אז למה דווקא בניון?

  "קודם כל זה לא רק בניון. למה טאלב טוואטחה? למה קיללו את אלירן עטר? למה את אייל משומר? אני הייתי עד שקיללו במקרים מסוימים גם את דקל קינן. אולי בגלל שיוסי נותן יותר כותרות, אז כולם דיברו עליי, אבל החמישים האלה ספציפית אלה אנשים שרצו לעשות רע למערכת, רע למכבי חיפה, רע לי. אנשים שנשלחו על ידי אנשים מסוימים שהיו שייכים בעבר למכבי חיפה וכנראה הפריע להם שבאתי ולקחתי את כל התהילה".

   

  השער מול ריאל מדריד בברנבאו. יוסי בניון (צילום: Getty Images)
  השער מול ריאל מדריד בברנבאו. יוסי בניון (צילום: Getty Images)

   

  מי שולח אנשים כדי לפגוע בך, שחקני עבר?

  "לא רוצה לפגוע באנשים כי יש להם משפחות וילדים ואני אוהב לזכור חסד נעורים, זה רק יגרום להם רע ואני מעדיף להתקדם הלאה".

   

  אתה טוען שגם בבאר־שבע היו בעבר שחקנים שהפעילו אוהדים נגדך, וגם בחיפה – נשמע קצת קונספירטיבי.

  "מה לעשות שיש בישראל צרות עין. מקנאים באנשים, לא רק ביוסי בניון. מקנאים בערן זהבי, מקנאים בביבי נתניהו. בכל תחום, ספורט, פוליטיקה, צבא, יש את האנשים שמקנאים בהם. תראה לי מישהו אחד שהצליח ומפרגנים לו בגדול. איל ברקוביץ' הצליח, מפרגנים לו?".

   

  למה אתה מושך אש?

  "אם בחרו אותי ללגיונר הכי גדול, אז אתה מבין למה. למי יתייחסו? לאנשים שהצליחו הכי בגדול, שעשו כותרות. כל פעם שיגידו יוסי בניון, אנשים רוצים לשמוע מה הוא אומר וכל דבר שהוא עושה בוחנים במאה ואחת עיניים".

   

  למה התייחסת בכלל לאוהדים שקיללו בחיפה?

  "בסך הכל העליתי באינסטגרם פוסט שבו אמרתי שאני אמשיך בדרך שלי, שאני יודע מי שולח את האנשים האלה, שמכבי חיפה חשובה לי ובסוף הטובים מנצחים".

   

  "גם בו מקנאים", יוסי בניון. איל ברקוביץ' (צילום: Getty Images)
  "גם בו מקנאים", יוסי בניון. איל ברקוביץ'(צילום: Getty Images)

   

  וגם איימת לתבוע אוהד על פוסט שכתב בחשבון הפייסבוק הפרטי שלו.

  "אם מישהו ירשום שאנסת או רצחת, לא תתבע אותו? זה מה שעשיתי. כתבו שאני סוכן שחקנים ושהבאתי שחקנים למכבי חיפה. מי שאומר דברים לא נכונים עליי, אני אתבע אותו".

   

  אתה חבר טוב של דודו אוואט, אין לך שום קשר לסוכנות השחקנים שלו?

   

  "מה קשור? אוואט חבר טוב שלי, והוא סוכן. יש לי שאלה, אבא של מאור בוזגלו סוכן שחקנים, נכון? אז גם מאור סוכן? מה עם יניב קטן, שדוד שלו סוכן, אז גם הוא? מה עם גווארדיולה, גם הוא סוכן שחקנים? פיני זהבי ביקש ממני פעם להרים טלפון למישהו, זה אומר שאני שותף שלו? בחיים לא ביקשתי כסף. ואליינטה רצה לוותר על החוזה עם מכבי חיפה, ואני הרמתי טלפון כי ביקשו ממני בגלל הספרדית שלי. אז אמרתי לו שזה מועדון טוב וכדאי לך והוא חתם. אז אמרו שאני הסוכן של ואליינטה בגלל השיחה הזו, ואני בחיים לא דיברתי איתו לפני כן".

   

  "נהנה מהאסיפות של מימר"

  והעונה הגעת לאתגר שנקרא בית"ר ירושלים.

  "זה מועדון מיוחד ואני שמח שיש לי את ההזדמנות ללבוש את המדים האלה ולשחק עבורו. העובדה שאלי אוחנה פה כמובן מוסיפה המון, כי זה מישהו שבתור ילד תמיד הערצתי אותו והסתכלתי עליו. בתור ילד בית"ר הייתה הקבוצה שאהדתי, אז יהיה מאוד מיוחד לסגור פה מעגל".

   

  בית"ר יכולה השנה לדגדג את באר־שבע ומכבי תל אביב?

  "אני חושב שאנחנו יכולים להיות קבוצה מאוד חזקה. הקבוצה רוצה להתחזק נקודתית פה ושם, ואם זה יקרה אני מאמין שנתמודד חזק בצמרת".

   

  התחברת לקהל?

  "הקהל מדהים בטירוף, ראיתם כבר מאימון הפתיחה. אתה מרגיש את האהבה שלהם לקבוצה גם ברחוב".

   

  יש מצב שהקהל בבית"ר יתהפך עליך?

  "בכדורגל אי-אפשר לדעת אף פעם. אצלנו בארץ כשתוצאות הולכות פחות טוב, אז הקהל מתחיל לקלל שחקנים מסוימים או שורק בוז. זה חלק מהתרבות. אני מקווה שזה לא יקרה בבית"ר".

   

  "נהנה מהאסיפות שלו". שרון מימר (צילום: ראובן שוורץ)
  "נהנה מהאסיפות שלו". שרון מימר(צילום: ראובן שוורץ)

   

  במשחקים שבהם נכנסת כמחליף קרו דברים טובים. עדיף לך לעלות מהספסל?

  "נכנסתי כמחליף למשחקים האחרונים ותרמתי, אבל זה לא אומר שאם אפתח בהרכב אני אתרום פחות".

   

  איך אתה חי עם זה, להיות שחקן ספסל?

  "אני לא מסתכל על זה ככה. כשהגעתי לווסטהאם אמרו שחקן ספסל, כשהגעתי לליברפול אמרו שחקן ספסל, אבל יש לי 140 משחקים בשלוש עונות בליברפול. אני לא מכיר את המושג שחקן ספסל, אני שחקן שבא להוכיח את עצמו כל יום באימון ובמשחקים".

   

  שיחקת אצל הרבה מאמנים, איך העבודה עם שרון מימר?

  "אני נהנה מהרמה של האימונים, ההבנה והדברים שאתה שומע באסיפות. היו לי מאמנים שהייתי יוצא מאסיפות שלהם ואומר לעצמי 'וואלה, למה הייתה אסיפה?' לא הבנתי ולא תרם כלום. אצל שרון אתה יוצא מהאסיפה כשאתה יודע בדיוק מה לעשות".

   

  והנה נפל לך משחק ראשון בליגה נגד מכבי תל אביב.

  "משחק מאוד גדול לפתוח איתו. תמיד פיקנטי שאתה בא נגד קבוצה ששיחקת בה. יהיה נחמד לראות את החברים שעזבתי לא מזמן".

   

  במדי בית"ר ירושלים. יוסי בניון (צילום: אורן אהרוני)
  במדי בית"ר ירושלים. יוסי בניון (צילום: אורן אהרוני)

   

  נפרדת עם החמצת פנדל, שיכול היה להביא למועדון גביע.

  "לא, הפרידה היא זה שעברתי בין כל השחקנים וחיבקתי אחד-אחד ואחר כך שלחו לי אלף סמסים על זה שהם נהנו להיות איתי בחדר ההלבשה. כמובן שהיה מאכזב לא לזכות בגביע, אבל פנדלים זה פיפטי-פיפטי. מה שמאכזב אותי זה שלא ניצחנו את בני־יהודה ב-120 דקות".

   

  "ידעתי שהנבחרת לא תעלה"

  אחת הטענות נגדך היא שכיכבת בחו"ל, אבל בנבחרת לא נתת תפוקה, לא הובלת.

  "לא נתתי תפוקה? תגיד לי אתה. 24 שערים בנבחרת, מקום שני בהיסטוריית הכובשים, שיאן ההופעות, מה לא נותן? זה שנבחרת ישראל לא עלתה 700 שנה לטורניר גדול, אז אני אשם בזה?".

    

  צפו בבניון מגיב אחרי ההפסד לאלבניה    (צלם-עורך-קרדיט- עוז מועלם)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  אתה היית אמור להיות המנהיג שייקח את השחקנים קדימה.

  "וטל בנין לא היה מנהיג? וברקוביץ' לא היה מנהיג? ערן זהבי הוא לא מנהיג? הנבחרת הרי לא תעלה גם בקמפיין הזה, אז מה, זהבי הוא לא שחקן טוב? לא שווה כלום? זה נבחרת. מה, ניימאר עזב את ברצלונה, אז היא לא שווה כלום? כדורגל זה לא בנאדם אחד, זה משחק קבוצתי".

   

  אתה בונה על עוד זימונים מאלישע?

  "כל עוד אני משחק תמיד ארצה להיות בנבחרת. כבר עשר שנים, מגיל 27 כשאני בשיא שלי, אמרו איפה המחליף של בניון, שיעזוב כבר".

   

  נראה שאתה קצת אובססיבי בעניין ההופעות הבינלאומיות, לשבור שיאים, לצבור כמה שיותר.

  "אני גם ככה שיאן ההופעות, מההופעה ה־94 אני השיאן, אז מה זה משנה 90 או 100 או 200. אני לא מחפש את ה-100 העגול. אם זה תלוי בי, הייתי ב-200 הופעות. איפשהו בדרך נפגעתי מהתנהלות מסוימת של מאמן, אז יש לי פחות הופעות".

   

  התנהלות של מי?

  "התנהלות של אלי גוטמן. התנהלות שבגללה נפגעתי מבחינת ההופעות בזמן שעדיין שיחקתי באנגליה, אבל בגלל כל הדיבורים מסביב, גוטמן בחר בדרך מסוימת והרגשתי שזה גם לחץ של תקשורת. אחר כך היו לי הרבה שיחות איתו וניסינו ללבן את הדברים".

   

  יוסי בניון (צילום: אורן אהרוני)
  יוסי בניון (צילום: אורן אהרוני)

   

  בקמפיין מוקדמות יורו 2016 היה לך מקום בנבחרת?

  " ללא ספק, ברור. אנשים אומרים אתה רוצה להגיע למאה הופעות. אני מבחינתי יכול להגיד שהפסדתי מאה הופעות כי אם הייתי במדינה אחרת אני יכול להבטיח לך שהיו לי הרבה יותר מ-99. כמה אנשים כבר היו 12 שנה בחו"ל ושיחקו בליברפול, בצ'לסי ובארסנל, ומגיל 27 אתם אומרים להם שהגיע הזמן לשנות, הגיע הזמן להצעיר את הנבחרת. אפשר לחשוב, אם היו לנו 200 לגיונרים הייתי יושב בשקט ואומר וואלה יש 200 שחקנים יותר טובים ממני, אבל אין".

   

  נתנו לך להוביל את הנבחרת ולא לקחת אותה לשום מקום.

  "רגע, אם ערן זהבי לא יעלה את הנבחרת, אז אתה מוציא אותו מהנבחרת?".

   

  ועדיין, זו הייתה זכותו של גוטמן להחליט שיש לו אופציות טובות ממך.

  "אם המאמן מחליט אז מצוין, אבל גוטמן לא החליט על סמך יכולת מקצועית, ואת זה אני יודע משיחות שהיו לי איתו. אני אספר לך משהו שאף פעם לא סיפרתי. אני באמת מכבד את גוטמן, אבל הפעם הראשונה שלא זימנו אותי לנבחרת לא הייתה מסיבה מקצועית. אלה המילים ששמעתי מהמאמן. אלי התקשר אליי, אני זוכר שחזרתי מאימון בצ'לסי, אני בדיוק בכניסה לבית, והוא אומר לי 'החלטתי לא לזמן אותך'. אמרתי לו 'אין בעיה, אתה יכול להסביר לי למה?' הוא אמר שהוא רוצה לזמן רק שחקנים שמשחקים קבוע. אמרתי לו 'אבל רק התחילה העונה, שני משחקים, שיחקתי 65 דקות, ונכנסתי במשחק השני חצי שעה ועוד באנגליה'. הוא אומר לי 'ככה החלטתי'. באותם זימונים היו לא רק שחקנים שלא שיחקו, אלא גם כאלה שלא הייתה להם אפילו קבוצה.

   

  "אחרי חודש בערך, אלי התקשר ואמר שהוא רוצה לפתוח דף חדש. אין בעיה, אמרתי לו, אתה יכול להסביר לי למה לא הוזמנתי בפעם הקודמת? ואז הוא אמר לי משפט שיישאר לי בראש לא עד סוף הקריירה, עד סוף החיים: 'אתה התנהלת הכי נכון, היית הכי גבר. אבל אחרי ה-4:0 נגד רוסיה הסתכלתי במראה ואמרתי, אני את יוסי בניון לא מזמן יותר לנבחרת. נמאס לי שכל התקשורת מדברת על בניון. אני רוצה שידברו על אלי גוטמן ועל הנבחרת שלו'. אמרתי לו 'אלי, תודה רבה. לפחות אני יודע שאני לא עשיתי שום בעיה חברתית. שמקצועית אני מספיק טוב'. מאז התנהלו בינינו שיחות, פעם זומנתי, פעם לא, וסיימנו בצורה די טובה. שברתי את שיא ההופעות במשחקי ידידות נגד מקסיקו והונדורס".

   

  אבל תכלס, כשהיה כסף על השולחן והנבחרת צברה שלושה ניצחונות משלושה משחקים, הוא לא זימן אותך.

  "גם אחרי השלוש משלוש, עדיין היה ברור לי שישראל לא תעלה. אתה יכול לשאול את כל השחקנים שהיו איתי אז במכבי חיפה, אחרי ה-0:3 על בוסניה אמרתי להם שאני מתערב שנבחרת ישראל מסיימת מקום רביעי בבית. זה מה שאנחנו שווים. אנחנו לא מספיק טובים להתמודד על המקומות האלה. לפחות כרגע".

   

  "הכי נחמד בחדר ההלבשה"

  בוא נדבר על מאמנים. את ג'ורדי קרויף הגדיר לא מזמן סלובודן דראפיץ' "חתול רחוב", מסכים להגדרה?

  "כן, זה הטיפוס, אי־אפשר לעבוד עליו. יש לג'ורדי את החצי הישראלי והחצי האירופאי. הסתדרתי איתו מצוין וזה הסוג שאני יכול להסתדר איתו כל השנים".

   

  עם רוני לוי פחות.

  "אני ורוני לוי ביחסים מצוינים, חוץ מהחודשיים הראשונים בחיפה, אז הייתה אי-הבנה. לא רבתי איתו או התווכחתי, אבל הבנתי שאנשים לחשו ובחשו לו 'תיזהר מיוסי', 'הוא ככה וככה בחדר הלבשה', והוא אמר לי 'יוסי, לא קראתי את המפה כמו שצריך'. מאז אנחנו ביחסים מצוינים, היה מתייעץ איתי, וסיימנו בצורה הכי טובה שיש".

   

  למה באמת אנשים לוחשים "תיזהר מיוסי". אולי מאחורי הבחור הצנום עם המראה הכמעט חנוני, יש בן אדם מאוד חזק ולפעמים כוחני?

  "לאורך כל הדרך לא נתתי לאנשים לדרוך עליי. דבר אחרון שאתה יכול להגיד עליי זה צבוע או מזויף. תשאל את כל השחקנים שהיו איתי בקריירה, תראה ראיונות שהיו בליברפול, השחקנים אמרו שאני השחקן הכי נחמד בחדר ההלבשה. אז מה, עבדתי עליהם? אם הצלחתי לעבוד על כולם, אז אני אשף".

   

  בתקופה הקשה בחיפה הרגשת מאוים?

  "לא הרגשתי מאוים, אני לא מפחד מאף אחד, גם אם שלחו לי הודעה כזו או אחרת. יש לי עד היום בטלפון הודעה קולית של אחד האוהדים שאמר שם למישהו, ולא ידע שאני על הקו, 'אני לא אעצור עד שיוסי בניון עוזב את מכבי חיפה. אני אדאג בטלפון אחד שהרגליים של יוסי בניון לא ידרכו בסמי עופר'. אני לא מפחד מהאנשים האלה. אני יודע מי הם והראיתי להם בהתנהלות שלי שאני לא מפחד מאף אחד".

   

  רוני לוי (צילום: אורן אהרוני)
  רוני לוי (צילום: אורן אהרוני)

   

  איך זה שמרגע המעבר למכבי ת"א פתאום היה שקט סביבך?

  "אז איפה הבעיה, במכבי ת"א או במכבי חיפה? שנה שלמה שמעת על בעיה? משהו? כלום, זו התנהלות אחרת. האמת שג'ורדי ניקה את הדברים שנים אחורה, והגעתי למערכת בריאה. היה לי כאב גדול כשעזבתי את חיפה, ות"א הפכה את הכאב לקטן יותר".

   

  מה לא עובד כבר שנים בחיפה? הניהול של מכבי ת"א טוב יותר?

  "ההתנהלות בחיפה הייתה קצת מוזרה, היו יותר מדי יועצי אחיתופל ליענקל'ה וחבל שזה ככה. למרות שהשנה אתה מרגיש שיש איזה שינוי והם מנסים לעשות את הדברים אחרת. לא יכול להצביע על כל הבעיות, אני יכול להגיד שספציפית לזמן שבו הייתי שם היו דברים שהתנהלו לא נכון".

   

  למה שחקנים מצוינים לא מפיקים מעצמם את המקסימום שם?

  "לוקחים החלטות לא נכונות, שופטים שחקנים מהר מדי, נגיד זר לא טוב שניים-שלושה משחקים אז מוותרים עליו. במכבי ת"א יש יותר סבלנות. ובתחילת השנה היה גם העניין של חדר ההלבשה, שמחולק לשניים, ככה היו שחקנים שיושבים בחדר אחד וחלק בחדר שני".

   

  יעקב שחר עם בניון (צילום: ראובן כהן)
  יעקב שחר עם בניון(צילום: ראובן כהן)

   

  תבחר את הרגע הכי משמח והכי מאכזב מאז שחזרת לישראל.

  "היו כמה רגעים מאושרים, כמו להניף את הגביע יחד עם דקל קינן. הרגע הכי מאכזב היה כשקראו לי לשיחה ויעקב שחר אמר לי 'תשמע, יש איזושהי בעיה בינך לבין רוני לוי', למרות שלא היה שום דבר. הוא אמר לי 'אני לא יכול לפטר את רוני, אז אתה צריך לוותר על הכסף ולחפש קבוצה'. זה משהו שיישאר איתי וילך איתי עד היום האחרון שלי, עד הקבר".

   

  התאכזבת מיעקב שחר בסיטואציה הזו?

  "ברור, כי הוא יודע מי אני והוא הכיר אותי, עובדה שאחר כך הם ניסו לשנות את ההחלטה. ישבנו והם ביקשו סליחה ולשנות הכל. יצאתי מהשיחה הזו ודברים התהפכו, אמרתי שאם רוני יגיד שעשיתי בעיה אחת חברתית, שאני לא מתאים מקצועית אני קם עכשיו, חותם ויתור על כל הכסף והולך. אחר כך רוני אמר שאני הכי גבר שיש לצאת איתו למלחמה והיחיד שמלכד את חדר ההלבשה, זה מילים שלהם, לא שלי".

   

  מי החבר הכי קרוב שלך מעולם הכדורגל?

  "שוקי נגר, דודו אוואט, אבי נמני. גם אברם גרנט, גולסה, אלירן עטר. יש הרבה חברים טובים, לא רוצה לפספס שמות".

   

  הצהרת שזו כנראה תהיה העונה האחרונה שלך כשחקן, איך אתה מדמיין את משחק הפרישה?

  "החלום שלי זה להניף גביע עם בית"ר ירושלים ולפרוש באותו רגע".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה ""לא נתתי שידרכו עליי": יוסי בניון בראיון בלעדי"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים