שתף קטע נבחר

המלכה מתכננת: צ'רלס יירש את הכס עוד לפני מותה

בחודש אפריל חגגה המלכה אליזבת' 91 אביבים. ה"דיילי מייל" מדווח מפי גורמים בארמון המלוכה הבריטי כי אחרי פרישת בעלה, המלכה אמרה למעגל הקרוב שלה שתוותר על הכתר אם תגיע לגיל 95 עבור בנה צ'רלס

 

תעניק את הכתר עוד לפני מותה? אליזבת' וצ'רלס (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
תעניק את הכתר עוד לפני מותה? אליזבת' וצ'רלס(צילום: gettyimages)
חושבת על שינוי: ה"דיילי מייל" הבריטי פרסם אמש (שבת) כי המלכה אליזבת' מתכננת להעביר את הכתר לבנה, יורש העצר הנסיך צ'רלס, אם תגיע לגיל 95. המלכה הבריטית, שחגגה לפני ארבעה חודשים 91 אביבים, הודיעה על החלטתה למעגל הקרוב בארמון המלוכה.

 

לפי הדיווח, המלכה אמרה כי תפעל לבקש את שינוי חוק יורש העצר הבריטי כדי להעניק את הסמכויות לידי בנה גם אם היא עדיין תהיה בחיים.

 

"המלכה מודעת לגילה המתקדם והיא רוצה להיות בטוחה שהמעבר יהיה טוב ומשמעותי. היא השקיעה מחשבות רבות בנושא, והיא שוקלת את המהלך ברצינות", אמר גורם בארמון המלוכה הבריטי ל"דיילי מייל". כתב העיתון ציין כי כל הגורמים הבכירים שעמם שוחח אישרו לו את הפרטים.

 (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
(צילום: gettyimages)

 (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
(צילום: gettyimages)

 

בבית קלרנס, מעונו של הנסיך צ'רלס, סירבו להגיב לידיעה. בעיתון הבריטי ציינו גם כי אנשי התקשורת של הארמון קיבלו הוראה ללמוד היטב את כל מה שניתן על חוק יורש העצר משנת 1937, שמעניק את הסמכויות ליורש במקרה של מחלת המלך או המלכה שמחזיקים בסמכויות.

 

החלטתה של מלכת בריטניה באה על רקע החלטת בעלה, פיליפ בן ה-96, לפרוש מהחיים הציבוריים. בתקופה האחרונה עובר ארמון המלוכה טלטלה גדולה בפרישת אנשי צוות. מזכיר העיתונות הראשי של המלכה, סר כריסטופר גיידט, התפטר מתפקידו רק לפני שבועיים. בנוסף, דווח כי בעלי תפקידים בכירים נוספים שהיו מקורבים למזכיר העיתונות המתפטר מתכננים גם הם להתפטר.

 

המלכה אליזבת היא בת המלוכה הבריטית שהגיעה לגיל הרם ביותר וגם מכהנת הכי הרבה זמן בראש הממלכה – מאז שהושבעה לתפקיד ב-6 בפברואר, 1952.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים