שתף קטע נבחר

רוצים לעבוד בארה"ב? תוכיחו שתתרמו לכלכלה

מתכננים רילוקיישן לארה"ב? תתחילו לחשוב איך תטיבו עם האינטרסים האמריקאים. תקנות חדשות הקושרות בין החלטת הקונסול לבין צו הנשיא טראמפ - "לקנות אמריקאי" יקשו על קבלת ויזת עבודה

כולנו מודעים לקריאתו של משרד הכלכלה הישראלי לקנות מוצרים כחול לבן. בארה"ב, ממשל טראמפ החליט לשדרג את הקריאה המקבילה – Buy American - למדרגה חדשה: מהיום, קונסולים אמריקאים יהיו חייבים לטפל בבקשות לוויזות עבודה ברוח הקריאה הפטריוטית.

 

 (המחשה: ShutterStock) (המחשה: ShutterStock)
(המחשה: ShutterStock)

 

השינוי בגישה חל עקב תוספת חדשה לתקנות הוויזות. התוספת קושרת בין החלטת הקונסול לאשר ויזת עבודה לבין צו של הנשיא טראמפ שכותרתו "לקנות אמריקאי, להעסיק אמריקאים."

 

בהקשר של ויזת עבודה מסוג L1 - הוויזה הנפוצה ביותר לרילוקיישן של ישראלים לארה"ב – מטרת התוספת לגונן על האינטרסים של עובדים אמריקאים ביישום חוקי ההגירה - ומעתה יש לקבל החלטות האם לאשר בקשות לויזת L1 בהתאם לאמירה הזאת. הנחייה חדשה דומה הוספה גם לתקנות של ויזות עבודה אחרות כמו E1 ,O1 ,H1B.

 

כתוצאה מכך, בקשות לוויזות עבודה, שלדעתו הבלעדית של הקונסול אינן מטיבות עם האינטרסים של עובדים אמריקאים, עלולות להיות מסורבות. לדוגמא, מעכשיו הקונסול יכול לסרב לבקשה של ישראלי האמור לעבוד בארה"ב בכדי לייבא מישראל מוצרים במחיר זול יותר ממוצרים דומים מתוצרת אמריקאית ובכך עלולים לפגוע ביכולתו של היצרן האמריקני להמשיך ולהעסיק עובדים מקומיים. זהו גם הדין ביחס לבקשתו של ישראלי לעבוד כמומחה זר בתחום ההייטק, כאשר לדעת הקונסול לא נעשה די לאתר עובדים אמריקנים לאותו תפקיד.

 

לדברי עו"ד ליעם שוורץ, מומחה לוויזות עבודה לארה"ב: "הצו הנשיאותי Buy American כבר אינה סיסמה פופוליסטית אלה חוק המחייב את הקונסולים הדנים בבקשות לוויזות עבודה. במקרים רבים, ראיון לוויזת עבודה בשגרירות יהפוך משיחת נימוסים קצרה לדיון כלכלי נוקב. מומלץ מאוד לחברות ישראליות להכין את העובדים לפני הראיון עם הקונסול, לנמק כיצד הרילוקיישן יעזור להמריץ את הכלכלה בארה"ב וכן להדגיש אלמנטים כמו השקעות חדשות, יצירת מקומות עבודה חדשים, והכשרת עובדים מקומיים בטכנולוגיות חדשניות."

 

הידיעה פורסמה הבוקר במוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים