שתף קטע נבחר

הילדה לא סידרה את החדר, האם מצאה פתרון יצירתי

כשעדי בת ב-11 אמרה לאימה שאין לה כוח לסדר את החדר, האם הציעה לה לצלם סרטון, להעלות אותו לפייסבוק ולראות אילו תגובות יגיעו. מתברר שקיפול בגדים וטאטוא הרצפה שווים הרבה לייקים. ומה הלאה? "היא תסדר בכל מקרה, ללא קשר לתגמול"

כמעט כל הורה מכיר את זה - אתם מבקשים מהילדים לסדר את החדר, לפעמים כועסים ואפילו מאיימים, ולא מבינים איך הם מצליחים לחיות בבלגן הזה. בת-אל אללי, אימא לשלושה ילדים (11, 8 ושנה) ממושב נחלה, מכירה את זה היטב. הפעם החליטה להציע לבתה עדי לצלם סרטון שלה ושל חברתה מאיה כשהן מסדרות ומנקות את החדר - והבטיחה שתעלה את הסרטון לקבוצת "סופר מאמא". מתברר שהרעיון עבד הרבה מעבר לציפיות - הבנות השקיעו במיוחד וקיבלו מעל 4,500 לייקים ותגובות רבות.

 

 

"החופש הזה גרם לי להבין כמה הילדים מכורים לטלפונים וכמה זה דבר גרוע, והודעתי להם שבתקופת הלימודים זה לא יהיה ככה", אומרת אללי. "אני גדלתי אחרת, יצאנו החוצה עם חברים וגילינו את עצמנו. הרעיון עלה כשהבנתי שצריך לקשר בין הטכנולוגיה לדברים נוספים".

 

עד כמה סידור החדר הוא עניין אצלכם בבית?

"עדי לא מתלהבת לסדר את החדר. ניסיתי בעבר להעיר לה על כך וראיתי שזה לא עובד. אחר כך החלטנו ששלוש פעמים בשבוע היא צריכה לסדר את החדר מבלי שאבקש. באותו יום הייתה אצלה חברה והיא אמרה שאין לה כוח לסדר. אמרתי לה שגם ככה הן מתעסקות כל הזמן בסרטונים אז שיצלמו סרטון איך הן מסדרות את החדר. לא דמיינתי שהן יסדרו וישקיעו כל כך.

 

"אמרתי להן שיש קבוצת אימהות מדהימות בפייסבוק ושאני אעלה את הסרטון לקבוצה כי אני לא מרשה לה כרגע עמוד פייסבוק משלה. ברגע שדיברתי על לייקים זה נתן להן מוטיבציה. בינתיים הייתי עם בתי הקטנה וראיתי שהן לוקחות מטאטא ומגב, ואז הילדה הגיעה ואמרה שהן סיימו לסדר ותכף הן יערכו את הסרטון וישלחו לי. כשראיתי את הסרטון הייתי בהלם ומאוד התלהבתי, אבל לא ציפיתי שיהיו כל כך הרבה תגובות מצד נשים שלא מכירות אותנו. הרבה התלהבו מהיוזמה ואמרו שהן יציעו גם לילדים שלהן".

 

מסדרות, מנקות ומצלמות ( ) ( )
מסדרות, מנקות ומצלמות

 

קראו עוד:

- ציוד לביה"ס: כשהילדים מתחננים למותגים

- הגיע הרגע: כך תחזירו את הילדים לשגרה

- המילים שלא נאמרות אצלנו בבית

 

מה הלאה? יש תכנון לסרטון נוסף?

"עדי הציעה לעשות את חוברת האנגלית לחופש בתוך שעתיים ולצלם איך היא עונה על כל השאלות. אם זה מה שעוזר לה, שתצלם את עצמה. הורים צריכים להגיע לילדים דרך העולם שלהם. אני כמובן לא מסכימה שזה יהיה רק סרטונים וטלפונים, אבל בחופש אני יותר זורמת עם הילדים. אני מקפידה לבדוק את הטלפון שלה כל הזמן ולוודא שאין שום דבר בעייתי, אבל מאפשרת לה לצלם סרטונים".

 

את לא חוששת שעכשיו יהיה קשה יותר לבקש ממנה דברים בלי תגמול?

"אין לי בעיה שהילדים שלי יתאכזבו אם הם לא יקבלו דברים. כשביקשתי ממנה לסדר את החדר ולא היה לה כוח, החלטתי לדרבן אותה ברוח טובה. אבל בלי קשר היא הייתה בסוף מסדרת את החדר כי היא יודעת שזה מה שצריך לעשות וזה מאוד ברור לה".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"גם ככה היא הייתה בסוף מסדרת את החדר"
מומלצים