שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שוחד ומרמה: ראש העיר ר"ג יועמד לדין בכפוף לשימוע
  כמעט שנה וחצי לאחר המלצת המשטרה, הפרקליטות הודיעה לישראל זינגר כי הוא יועמד לדין בכפוף לשימוע בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים. זינגר חשוד כי הבטיח מינויים לגורמים שונים תמורת קידום בחירתו לראשות העיר בבחירות בשנת 2013. סנגוריו: "לא נפל פגם בהתנהלותו"

  עוד ראש עיר של רמת גן לדין: פרקליטות מיסוי וכלכלה הודיעה היום (ד') לראש העיר רמת גן ישראל זינגר כי הוא יועמד לדין בכפוף לשימוע בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים. ההחלטה התקבלה על דעתו של פרקליט המדינה שי ניצן. המשטרה המליצה להעמיד לדין את זינגר בחודש אפריל אשתקד.

   

  זינגר חשוד כי במסגרת מערכת הבחירות לעירייה לפני ארבע שנים, הוא פנה לגורמים שונים והבטיח להם משרות שונות בעירייה תמורת קידום בחירתו לראש העיר. בנוסף, הודיעה הפרקליטות לעו"ד אריאל למפל, ששימש כיועצו של זינגר לבחירות, כי גם הוא יועמד לדין בכפוף לשימוע בגין עבירה של מתן שוחד. יש לציין כי קודמו של זינגר בתפקיד, צבי בר, החל לרצות שלוש שנות מאסר בחודש פברואר בגין הרשעתו בעבירות שוחד והלבנת הון.

  מחכה לשימוע. ראש העיר זינגר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  מחכה לשימוע. ראש העיר זינגר(צילום: מוטי קמחי)

  עורכי דינו של זינגר ינון סרטל וציון סהראי מסרו בתגובה: "לאחר כמעט 4 שנות חקירה, התקבל היום מכתב המזמן אותנו להשמיע את טענותינו בפני הפרקליטות. אנו מברכים על ההזדמנות שתינתן לנו סוף סוף להעמיד את העובדות על דיוקן ולהראות, הלכה למעשה, כי לא נפל פגם כלשהו בהתנהלות ראש העיר. הוא מתכוון להמשיך בפעילותו לקידום העיר רמת גן ורווחת תושביה אשר בחרו בו למשימה זו. לאחר שנפרט את עמדתנו בשימוע, אנו מאמינים כי הפרקליטות תגיע למסקנה שיש להורות על סגירת התיק".

   

  ח"כ לשעבר כרמל שאמה הכהן שהתמודד נגד זינגר בבחירות וטען למעשי שחיתות, אמר: "אין בי שמחה בנפילת זינגר ועל כך שיורע לו, אבל יש בי שמחה גדולה שהאמת והצדק יוצאים לאור ושנראה אור בקצה המנהרה לגבי עתיד העיר ר"ג, שמושחתים מתעללים בה ובתושביה כבר שנים ארוכות".

   

  ביוני 2013 פנה זינגר ללמפל וביקש ממנו להצטרף למערכת הבחירות כיועץ ללא שכר. זינגר, לפי החשד, הבטיח ללמפל כי אם ייבחר, יפעל למינויו לתפקיד של יועץ לראש העיר בשכר. במהלך מערכת הבחירות קיבל זינגר, לכאורה, שוחד מלמפל בסכום של לפחות 70 אלף שקלים.

   

  לאחר שנבחר פעל זינגר לכאורה למצוא משרה לעורך הדין, אך למפל סירב להצעותיו. בהמשך השיב זינגר ללמפל סכום של 70 אלף שקלים בתוך מעטפה שהכילה כסף מזומן, תוך שביקש לשמור את העברת הכסף בסודיות.

  עורכי דינו של זינגר, ציון סהראי וינון סרטל (צילום: דן אנד ברדסטריט) (צילום: דן אנד ברדסטריט)
  עורכי דינו של זינגר, ציון סהראי וינון סרטל(צילום: דן אנד ברדסטריט)

  זינגר חשוד גם כי הגיע לביתה של פעילת ליכוד ברמת גן והבטיח לה כי אם תצטרף כפעילה מטעמו במערכת הבחירות, הוא יידאג למינויה לתפקיד עוזרת בעירייה. עוד הבטיח זינגר כי יסדר לבתה עבודה כעורכת דין עצמאית בתיקי העירייה. בעקבות הבטחותיו החלה הפעילה לפעול ללא שכר לקידום מערכת הבחירות מטעמו. לאחר שנבחר החל זינגר לפעול על מנת לקיים את הבטחותיו, שבסופו של יום לא קוימו, מסיבות שונות.

   

  במקרה אחר, לפי הפרקליטות, עלה חשד שזינגר הציע לפעיל כי יסייע לו לקבל תפקיד בעירייה תמורת קידום בחירתו כראש העיר. מיד לאחר שנבחר שילב זינגר את אותו פעיל בעבודה בעירייה, ובהמשך אף הורה לאחד הנציגים שישבו בוועדת המכרזים בעניינו להצביע בעדו לתפקיד. זינגר אף פנה לעובד בכיר בעירייה והציע לו לעבוד במערכת הבחירות, תוך שהבטיח שיקדמו בעירייה אם ייבחר.

   

  לאחר שנבחר לראשות העיר, עמד זינגר על הבטחתו ופעל לקידומו של העובד ולהעלאת שכרו. בשני מקרים נוספים הבטיח זינגר לשתי נשים שעמן הייתה לו מערכת יחסים קרובה כי ידאג למינוי שלהן לתפקידים שונים, פעל לטובת קידום מינויים אלו, והן אכן זכו במכרזים באותם תפקידים.

  עו"ד משה סוחמי (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  עו"ד משה סוחמי(צילום: מוטי קמחי)

  בשנת 2015 פורסמה ב-ynet הקלטה, שבה נשמע דודי שרעבי, שהיה במקום ה-13 ברשימה של זינגר ולא נכנס למועצה. הוא ציפה לקבל ג'וב בעירייה, כפי שהובטח לו. במשך חודשים מאז מועד הבחירות הוא הלך וחזר מהעירייה, שמע הבטחות עד שנמאס לו והוא החל לפתוח את הפה.

   

  "אמרתי להם זהו, נגמר הסיפור שלכם", נשמע שרעבי בקלטת. "אם אני לא מתחיל לעבוד בתפקיד, מה שמגיע לי, אני מנתק איתכם מגע. השבוע איימתי עליהם, הלכתי לשם ואמרתי להם: אני מפה לא הולך. נקבל תשובה כן כן, לא לא, ואחרי זה אתם תעשו את החשבון שלכם. מה שיקרה לכם, אני כבר לא אהיה אחראי. אני מנתק מגע איתכם. כולם נכנסו לפרנויה".

   

  עורך הדין משה סוחמי המייצג את למפל מסר: "פעולותיו בבחירות בעיר מגוריו נעשתה מטעמים אלטרואיסטיים מתוך אמונה בחזונו ודרכו של מר זינגר. יובהר כי מעולם לא ביקש ולא קיבל שום טובת הנאה כספית או אחרת בגין פעולותיו. ההודעה על השימוע לפני כתב אישום מתבססת על ההנחה הצינית שבמדינת ישראל אין אנשים הפועלים לקידום עמדה פוליטית מטעמים אלטוראיסטיים טהורים".

   

  חבר המועצה עורך הדין רועי ברזילי: "החלטת הפרקליטות לא הפתיעה אותי. היחידים שהתבררו כמופתעים הם זינגר וחבריו לקואליציה. מדובר באחת הקדנציות המושחתות שהיו כאן. זו תהיה הפעם השנייה בחמש השנים האחרונות שאותם חבריי קואליציה וסגני ראש עיר נמצאים בדילמה מוסרית וערכית ביחס לשותפות שלהם עם ראש עיר. גם הפעם לדעתי השיקול שיכריע יהיה השכר והתנאים ולא האינטרס הציבורי של החלפת הפגום ועקירת השחיתות מהשורש".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים