שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

אשטרום זכתה במכרז "דירה להשכיר" בירושלים; נשות הדסה זועמות על המחיר

התוכנית בבשכונת קריית היובל כוללת הקמת 450 יחידות דיור ב-4 מגדלים, מתוכן 338 יחידות דיור לשכירות ארוכת טווח. בארגון נשות הדסה טוענים: שווי הקרקע גבוה בהרבה מהכסף שהמדינה העבירה תמורתה לבית החולים. עוד בצנרת התכנון: תמ"א 38 בהרצליה וקניון רחוב חדש בתל אביב

חברת אשטרום זכתה במכרז "דירה להשכיר בהדסה הקטנה" במתחם הדסה בירושלים, תמורת 176.6 מיליון שקל. כך הודיעו היום (ה') ועדת המכרזים של חברת דירה להשכיר ומשרד האוצר. הפרויקט ממוקם בשכונת קריית היובל בירושלים, בין הרחובות הנרייטה סאלד, יעקב טהון וצ'ילה, ובסמוך ל"גן המפלצת" (גן רבינוביץ').

 

התוכנית כוללת הקמת 450 יחידות דיור ב-4 מגדלים של 18 קומות, מתוכן 338 יחידות דיור מיועדות לשכירות ארוכת טווח ו-112 מיועדות למכירה. לפי תנאי המכרז, הדירות צריכות להמסר תוך 48 חודשים לכל המאוחר. התוכנית מקצה גם 6,000 מ"ר למסחר ותעסוקה. בפרויקט זה, היזם יהיה רשאי למכור את שטחי המסחר והתעסוקה כנכס מניב בתום תקופת ההקמה ולאחר אכלוס.

 

בארגון נשות הדסה כעס היום עם הוודע תוצאות המכרז, שחל על קרקע שהארגון העביר למדינה, במסגרת הסכם ההבראה לבית החולים הדסה. בארגון טוענים כי שווי הקרקעות הללו גבוה בהרבה מהכסף שהמדינה העבירה תמורתן לבית החולים וכי ההסכם קובע ביצוע הערכת שווי של הקרקעות והנכסים שעברו למדינה, אך המדינה מתמהמהת כבר שנים בביצוע ההערכה.
דירה להשכיר בירושלים ()
דירה להשכיר בירושלים
  

כעת טוענים בארגון, כי תוצאות המכרז בקרית היובל מוכיחות את טענותיהם, שכן המדינה העריכה את הנכס בקרית יובל ב-16.4 מיליון שקל בלבד. בארגון פנו זה מכבר לבית המשפט המחוזי בירושלים בדרישה לחייב את המדינה להעביר סכומים נוספים בגין הקרקעות.

 

"שוויים של הנכסים וקרקעות שנשות הדסה העבירו למדינה גבוה בעשרות מונים מהסכום עליו הצהירה המדינה", מסרו היום בארגון. "המדינה פעלה בשעתו בניגוד להסכם ההבראה שנחתם בין ארגון נשות הדסה, המדינה ובית החולים, אשר קבע מפורשות, כי הערכת שווי הקרקעות והנכסים שעברו למדינה על ידי ארגון נשות הדסה תבוצע גם בהתאם לפוטנציאל העתידי של הקרקעות".

 

עוד ציינו כי "בין הנכסים שהועברו למדינה בשנת 2014 נמצא גם פרויקט הדסה הקטנה בקרית יובל אשר תוכנן על ידי נשות הדסה והגיע לשלבי אישור תב"ע סופיים. המדינה העריכה נכס זה בסכום פעוט של כ- 16.4 מיליון שקלים בלבד, כאשר שוויה של קרקע זו, כפי שגם מתברר כעת, גבוה משמעותית ועומד אף מעבר לסכום ששולם בגינה במכרז הנוכחי".

 

ממשרד האוצר לא נמסרה תגובה לטענות ארגון הדסה.

 

דירה להשכיר – החברה הממשלתית לדיור ולהשכרה בע"מ, היא חברה ממשלתית בבעלות של מדינת ישראל שהחלה בפעילותה בשלהי שנת 2014, לצורך קידום נושא הדיור ופתרון משבר הדיור. החברה מהווה זרוע הביצוע של הממשלה לצורך תכנון, ביצוע וקידום פרויקטים לדיור במסגרת הפרויקט הלאומי לדיור שמוביל משרד האוצר.

 

החברה פועלת להגדלת היצע פתרונות הדיור והורדת מחירי הדיור בישראל, הן במכר דירות והן בהשכרה של דירות, זאת, בין היתר, באמצעות תכנון שכונות מגורים חדשות, שיווק קרקעות בבעלות המדינה לשם הקמת אלפי יחידות דיור להשכרה ארוכת טווח ופיקוח על הביצוע, ההקמה וההפעלה של הפרויקטים אותם היא יוזמת. במסגרת זו פועלת החברה גם לפיתוח שוק מוסדי להשכרה לטווח ארוך ועידוד השקעה של קרנות נדל"ן (REIT) בפרויקטים להשכרה ארוכת טווח. 

 

הרצליה: 2.3 מיליון שקל ל-4 חדרים

פרויקט תמ"א 38 נוסף יוצא לדרך במרכז בהרצליה: תמ"א 38/1 ברחוב הבעש"ט קיבל היתר בנייה, במסגרתו יבוצע חיזוק וחידוש המבנה הקיים. מדובר בבניין בן 4 קומות עם 6 יחידות דיור, להן יתווספו עוד 3 קומות ו-6 יחידות דיור חדשות. לדירות הקיימות יתווספו ממ"ד ומרפסת שמש בשטח של 12 מ"ר. תמהיל הדירות החדשות כולל 4, 4.5 ו-5 חדרים, פנטהאוז ודירות גן.

פרויקט תמא 38 בהרצליה ( ) ( )
פרויקט תמא 38 בהרצליה( )
 

מחירים: דירות 4 חדרים בשטח של 126 מ"ר ו-12 מ"ר מרפסת החל מ-2.3 מיליון שקל, דירות 4.5 חדרים בשטח של 133 מ"ר ו-12 מ"ר מרפסת החל מ-2.35 מיליון שקל, דירת גן 5 חדרים בשטח של 135 מ"ר ו-75 מ"ר גינה החל מ-2.99 מיליון שקל, ופנטהאוז 5 חדרים בשטח של 132 מ"ר ו-144 מ"ר בשתי מרפסות החל מ-3.4 מיליון שקל.

 

הפרויקט מתבצע על ידי חברת אורבן נדל"ן ועל התכנון אמון משרד האדריכלים קו אחד. העבודות מתחילות בימים אלו ואכלוס הדירות צפוי בעוד כשנתיים.

 

בדרך: קניון רחוב בתל אביב

קבוצת חג'ג', בשליטת האחים צחי ועידו חג'ג', השלימה השבוע רכישה של מגרש שישי במספר ברחוב איינשטיין בתל אביב, מתוך 8 מגרשים בסך הכל. זאת במטרה להקים את פרויקט הדגל שלה, קניון הרחוב "איינשטיין בולווארד" בחלק המערבי של הרחוב. הפרויקט כולל שדרה רחבה בין שני נתיבי התנועה ובה שבילי הליכה ואופניים, מדרכות, מסעדות, בתי קפה, בארים ועסקי קמעונאות.

 

מדובר בקרקע של 4 דונם, בחלק הצפוני של פינת הרחובות איינשטיין-לוי אשכול (איינשטיין 36 א'), בה החזיקה קבוצת חג'ג' עד כה כ-4%. במסגרת תביעה לפירוק שיתוף שהגישה חג'ג' לבית המשפט, הקרקע הועברה לכונס נכסים, שהוציא אותה למכרז, בו זכתה הקבוצה.

 

קניון הרחוב (הדמייה)  ( ) ( )
קניון הרחוב (הדמייה) ( )

הבוקר אישר בית המשפט את זכייתה של חג'ג' במכרז להשלמת רכישה של 82% מהקרקע תמורת 31 מיליון שקלים, בתוספת מע"מ, על פי שווי קרקע של כ-70 מיליון שקלים. ביתר 18% מחזיקות שתי קבוצות של בעלי קרקע שונים, ולחג'ג' יש איתם הסכם לשיתוף פעולה להקמת פרויקט של מסחר ומגורים במתחם.

 

כיום כוללת הקרקע זכויות להקמת מרכז מסחרי בן שתי קומות, בשטח של 3,400 מ"ר ברוטו, ובהם שטח עיקרי בן 2,452 מ"ר, וכן 2,452 מ"ר שטחי מרתף, הצמודים למסחר, וחניות. בכוונת חג'ג' ושותפיה לפעול לשינוי התב"ע על הקרקע, במטרה להקים דירות מגורים מעל שטחי המסחר.

 

עד כה הקימה ומסרה קבוצת חג'ג' שלושה בנייני מגורים ושטחי מסחר ברחוב איינשטיין 36 ב', ונכון להיום היא מצויה בבנייה מתקדמת של מתחם מגורים ומסחר גם באיינשטיין 33 ב'. הקבוצה גם זכתה במגרש 35, הסמוך ל-36 ב', וכן בקרקע באינשטיין 33 א'. מספר עסקים החלו כבר לפעול בחלק הבנוי של קניון הרחוב.

 

פריסייל ברעננה

עיריית רעננה העניקה היתר בנייה לפרויקט ever green של חברת מעוז דניאל בשכונת נווה זמר בעיר. הפרויקט תוכנן כמתחם סגור הכולל 7 בנייני בוטיק בגובה 7 קומות ובסך הכל ב-99 יחידות דיור, שתיים עד שלוש בקומה. 

פרויקט ever freen ( ) ( )
פרויקט ever freen( )
 

תמהיל הדירות כולל דירות 4-5 חדרים, דירות גן, דופלקסים ופנטהאוזים ודירות מיני פנטהאוז של 4 ו-5 חדרים. לכל הדירות יש חנייה ומחסן. הפרויקט כולל גם חניון תת קרקעי וגינה גדולה במרכזו. עלות ההשקעה הצפויה היא 127 מיליון ועל התכנון האדריכלי הופקד האדריכל יגאל שמיע.

 

החברה החלה לשווק 3 בניינים הכוללים 41 יחידות דיור ולרגל ההשקה יוצאת במחירי פריסייל מיוחדים, למשל דירות 4 חדרים בשטח של כ-92 מ"ר ומרפסת של כ-14 מ"ר החל מ-2.3 מיליון שקל, דירות גן בשטח של כ-121-129 מ"ר וחצר של כ-60 מ"ר מ-3.03 מיליון שקלים, ודירות מיני פנטהאוז עם 4 חדרים בשטח של כ-92 מ"ר ומרפסת של כ-51 מ"ר החל מ-2.83 מיליון שקלים.

 

שכונת נווה זמר, שאכלוסה החל לאחרונה, תכלול 3,500 דירות בצפיפות של 11 יחידות דיור בלבד לדונם. השכונה נבנית בסגנון כפרי, בבניה נמוכה ואחידה, בסמוך לשטחים פתוחים המיועדים לפיתוח אזורי ואזור נופש מטרופוליני. רחל מלכה, מנכ"ל ובעלים משותפים בחברת מעוז דניאל, מסרה כי השכונה מושכת בעיקר משפרי דיור מאזור השרון.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמייה של קניון הרחוב ברחוב אינשטיין
מומלצים