שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock

טור דה חג'. רכבו באופניים מלונדון למֶכָּה

מאמינים מוסלמים מבריטניה החליטו לקיים את מצוות העלייה לרגל לסעודיה באופן לא שגרתי - ברכיבה באופניים. אחרי שעברו יותר מ-3,000 ק"מ דרך צרפת, גרמניה, אוסטריה, ליכטנשטיין, שווייץ, איטליה, יוון ומצרים, הם הגיעו לאל-מדינה והתקבלו בחגיגיות על ידי הרשויות הסעודיות

 

 

רק על המאמץ מגיעה להם החולצה הצהובה: תשעה מוסלמים רכבו על אופניים במשך חמישה שבועות ועשו את הדרך הארוכה מהמסגד שלהם במזרח לונדון לסעודיה כדי לקיים את מצוות העלייה לרגל למכה (חג').

 

עוד חדשות מעניינות מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ 

 

המאמינים המוסלמים מבריטניה רכבו באופניהם יותר מ-3,000 קילומטרים ועברו בדרך בצרפת, גרמניה, אוסטריה, ליכטנשטיין, שווייץ, איטליה, יוון ומצרים עד שהגיעו לעיר אל-מדינה שליד מכה.

 

ערוץ הספורט של הטלוויזיה הסעודית זיהה את הסיפור הצבעוני והפיקנטי של "רוכבי החג'", ופרסומו נועד כמובן לשמש תעמולה חיובית לחג' בסעודיה. "השבח לאללה, הגענו לכאן", אמר אחד הרוכבים בריאיון באנגלית לטלוויזיה הסעודית לאחר שהוא וחבריו התקבלו בטקס חגיגי על ידי הגוף הציבורי של ענף הספורט בסעודיה וגורמים רשמיים מהעיר אל-מדינה וממשרד החג'.

 

רצו לשחזר את שיירות החג' העתיקות

"המסע באופניים בין המדינות נועד להפיץ תמונה יפה של דת האיסלאם מתוקף היותה דת השלום והסובלנות", אמר עבד אל-וואחד דון ווייט, הקפטן של קבוצת רוכבי האופניים, שצוטט בסוכנות הידיעות הרשמית הסעודית. לדבריו, הרעיון היה לשחזר את שיירות החג' למכה מהעבר הרחוק.

 

רוכב אחד הודה בריאיון לסעודיה על האירוח שלה ועל הסיוע שהיא מעניקה לעולי הרגל. כשנשאל איזה מסר הוא יעביר עם שובו לבריטניה ממסעו הארוך, השיב: "אם אתה רוצה להשיג משהו ואתה שם את מבטחך באללה, אתה תשיג אותו".

 

ביום שישי הגיעו שמונה רוכבים לעיר ג'דה ולאחר מנוחה בת יום אחד המשיכו בדיווש לעבר אל-מדינה, שם התקבלו בשירים וריקודים ובמטר של עלי כותרת ומי זמזם מהבאר הקדושה במכה.

 

"רכבנו בגשם, בשמש, בסופות חול ודרך האלפים השווייצרים", אמר טאהר אכתר, תושב העיר מיידנהד שבמחוז ברקשייר, שעם הגעתו לאל-מדינה ירד מאופניו והחל לבכות משמחה. "היינו בגובה של יותר משלושה קילומטרים וסבלנו מאצבעות ואפים קפואים, אבל משום שאללה איתנו, הוא הפך את זה לקל. כולנו בורכנו".

 

עמיתו לדרך של אכתר, סייפוללה נאסר, אימאם מהעיר נורת'המפטון, סיפר ש"אנשים מרוסיה וסין רכבו בעבר באופניים לחג'. כולנו אוהבים לרכוב באופניים, אבל אף אחד מאיתנו איננו ספורטאי מקצועי", הוא אמר. "זה לא קשה ללכת לחג'. עשיתי זאת בעבר, אבל כדי להעריך את רגעי השיא צריך להעריך את רגעי השפל. היו כמה כאלה, אבל הודות לחסדו של אללה עשינו זאת בקלות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרוכבים מבריטניה בתום המסע הארוך
מומלצים