שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מוכשר של אמא: הסלבס שהם ציירים מבוזבזים

  אנתוני הופקינס מוציא את חניבעל לקטר שבתוכו, ג'ורג' בוש הנציח את הכלב המשפחתי, ג'וני דפ מצייר את אלה שנתנו לו השראה ואמה ווטסון ניסתה לשמור את היצירות שלה בסוד. ומי הכוכבת הישראלית הבינלאומית שמפליאה לצייר? הכישרון החבוי של הסלבס

  בחיים כמו בחיים - אין שוויון. כך יצא שכשאלוהים חילק את הכישרון, היו כמה שעמדו ראשונים בתור ונהנו ממנה גדושה במיוחד. ואולי זה לא מפתיע, שכן נטייה יצירתית פעמים רבות לא מתבטאת רק בתחום אחד - ולמה לבחור כשאפשר גם וגם. ידוענים רבים - שחקנים, זמרים ומנהיגים, התפרסמו בזכות כישרונם בתחום מסוים, אך מה שלא עמד באור הזרקורים הוא כישרון הציור שלהם.

   

  ג'ים קארי, האיש בעל אלף הפרצופים, נחשף לאחרונה במיני-סרט דוקומנטרי בשם "I Needed Color", שסיפק הצצה למלאכת הציור שבה הוא עוסק מאז שהיה ילד. הכוכב בן ה-55 דיבר על כך לראשונה בתוכניתו של דיוויד לטרמן ב-2014, אז אמר כי הוא נוהג ליצור באסם אי שם בקנדה. קארי מרבה לצייר פורטרטים של נשים, דיוקנאות עצמיים וכן דימויים של כוכבי פופ כמו ג'יימס דין. הוא אף מפסל, ובין השאר יצר פסל של חברו ל"טיפשים ללא הפסקה" ג'ף דניאלס.

   

  יצירותיו של קארי מוצגות באופן קבוע בגלריה בהוואי, אך כעת מספק הסרט הצצה עמוקה יותר אל עולמו. "אני אוהב את העצמאות והחופש שבציור", אמר השחקן בטריילר. "אף אחד לא אומר לך מה לעשות, רוב הזמן".

   

  יציאתו הפומבית של קארי מהארון האומנותי לא עברה בשקט בקרב מבקרי אומנות, וחלקם קטל בחריפות את יצירותיו. "צייר ופסל גרוע", "המאמצים שלו להיות אומנותי מכאיבים לצפייה" - אלו רק חלק מהאמירות שנכתבו בהקשר הזה. באותה נשימה, החלו המבקרים דיון מלא אמוציות על סלבריטאים שחוטאים במלאכת הציור כעיסוק משני. בין השאר נטען כי ברוב המקרים הם יעשו עבודה גרועה ואף מביכה.

  ישו כפי שצייר אותו ג'ים קארי (instagram) (instagram)
  ישו כפי שצייר אותו ג'ים קארי(instagram)

  אבל גם מבקר האומנות הנחרץ ביותר לא יצליח לכבות את אש היצירה, ומתברר שקארי רחוק מלהיות לבד במערכה. ידוענים רבים – משחקנים ועד מנהיגים – מוצאים נחמה בזריקות צבע על דף. חלקם אפילו מאוד טובים בזה:

   

  אנתוני הופקינס

  לא זאת בלבד שהוא גילם את פיקאסו באחד מתפקידיו, אנתוני הופקינס, מתברר, גם מושפע בעבודותיו מהצייר הידוע. עם זאת, ביצירותיו של הופקינס קיימת אפלוליות מטרידה במקצת, אולי לא מפתיע, בכל זאת – מדובר בחניבעל לקטר בכבודו ובעצמו.

   

  "Circus Magic" - יצירתו של אנתוני הופקינס (facebook) (facebook)
  "Circus Magic" - יצירתו של אנתוני הופקינס(facebook)

  זכר לחניבעל לקטר? יצירה של הופקינס (instagram) (instagram)
  זכר לחניבעל לקטר? יצירה של הופקינס(instagram)

  בוב דילן

  כיאה לנפש של משורר, גם בציוריו של בוב דילן ניכר הסגנון החופשי, כמו גם השפעתו של הצייר מאטיס. מאז 1994 פרסם דילן שלושה ספרים עם יצירות האומנות שלו. הוא מרבה להשתמש בצבעי מים ולצייר רישומים. באחד הראיונות בעבר אמר כי ההשראה שלו לציורים הם החיים האמיתיים, בעיקר "אנשים, רחובות, סצנות מאחורי הקלעים, ציורים, צילומים, תרחישים מאחורי הקלעים – כל מה שצריך בשביל לגרום לזה לעבוד".

   

  בוב דילן מצייר נופים מרחבי אמריקה

   

  הנסיך צ'ארלס

  גם לנסיך הכתר יש ידיים טובות, והוא מרבה לצייר נופים, בעיקר כפריים, מרחבי בריטניה. ב-2013 צ'ארלס יצר תערוכה מקוונת עם יצירותיו בשם "החיים בתמונות".

   

   

  ג'ורג' בוש

  מאז שעזב את הבית הלבן החל הנשיא לשעבר להקדיש זמן לציורי שמן. בין השאר צייר בוש דיוקן של הכלב הנשיאותי בארני, שליווה את בוש בבית הלבן ומת ב-2013, כמו גם פורטרטים של פוטין ושל ג'ורג' בוש האב. ב-2014 געש הדיון סביב יצירותיו של בוש, כשהאקרים פרצו לחשבון האימייל של אחותו וחשפו תמונות שצייר בוש, בהן הוא נראה כשהוא מתקלח. במרץ האחרון פתח בוש תערוכה עם ציוריו – "פורטרטים של אומץ" שמה, בה הוצגו 66 מציוריו – דיוקנאות של חיילים אמריקנים משולבים בסיפורי הגבורה שלהם.

   

  הכלב בארני שצייר בוש (Reuters, Sergio Perez, Salon) (Reuters, Sergio Perez, Salon)
  הכלב בארני שצייר בוש(Reuters, Sergio Perez, Salon)

  פוטין - גרסת בוש ()
  פוטין - גרסת בוש

  ג'וני דפ

  יצירות האומנות של דפ נוטות להתחבב על מבקרי האומנות. השחקן מרבה לצייר דיוקנאות, כולל אלה של בני משפחתו וכן של ידוענים כמו מיק ג'אגר ומרלון ברנדו. על האחרון אמר דפ כי צייר אותו כדי לכבד את זכרו של השחקן, שהיה עבורו מנטור וחבר.

   

  יצירה של ג'וני דפ ()
  יצירה של ג'וני דפ

  אמה ווטסון

  על פי הסיפורים, בביתה של ווטסון תלוי פורטרט עצמי מעשה ידיה, כשהיא מחזיקה מצלמה אל מול מבטו של הצופה, ממש כאילו הייתה אקדח. ווטסון נוטה לשמור על פרטיות בכל הנוגע לתחביב, אבל הודתה באחד הראיונות שהיא אוהבת אותו מאוד.

   

  לוסי לו

  כוכבת "להרוג את ביל" ואחת המלאכיות של צ'רלי, מרבה לצייר אומנות אבסטרקטית. במשך שנים היא ציירה תחת השם הבדוי יו לינג, ולאחרונה התחילה להציג בגלריות ולקבל את הקרדיט המגיע לה.

   

  לוסי לו על רקע יצירותיה (צילום: Getty Images) (צילום: Getty Images)
  לוסי לו על רקע יצירותיה(צילום: Getty Images)

  ג'יימס פרנקו

  עוד כשהיה בתיכון גילה פרנקו את התשוקה לציור. ב-2015 הוא חשף אוסף יצירות שלו, בהן נראים בעלי חיים שמנים. ההסבר של פרנקו לבחירה היה "אף אחד אף פעם לא מצייר בעלי חיים שמנים, רק חמודים". עם השנים החל לחקור גם את תחומי הווידאו, הפרפורמנס והצילום. עבודותיו הוצגו במוזיאון הטייט בלונדון, ב-MoMA בניו יורק ובביאנלה בוונציה.

   

  עבודה של פרנקו (instagram) (instagram)
  עבודה של פרנקו(instagram)

  ג'וני מיטשל

  אם תשאלו את הזמרת ג'וני מיטשל – היא קודם כל ציירת ורק לאחר מכן מוזיקאית. ציוריה אף מעטרים רבים מעטיפות האלבומים שלה.

   

  עטיפת אלבומה של מיטשל "Both Sides Now" - אותה ציירה ()
  עטיפת אלבומה של מיטשל "Both Sides Now" - אותה ציירה

  סילבסטר סטאלון

  לא רבים יודעים, אבל סילבסטר סטאלון מצייר זה שנים רבות. עבודותיו מאופיינות בצבעוניות ואבסטרקטיות.

  יצירותיו של סטאלון בהשראת דמותו של רוקי (צילום: Getty Images) (צילום: Getty Images)
  יצירותיו של סטאלון בהשראת דמותו של רוקי(צילום: Getty Images)

   (צילום: Getty Images) (צילום: Getty Images)
  (צילום: Getty Images)

  איילת זורר

  הכוכבת הישראלית התברכה לא רק בכישרון משחק, אלא גם ביכולת ציור מרשימה, והיא זו שאחראית לאיורים הסוריאליסטיים בספר רב המכר "באדולינה".

  מתוך "באדולינה" (איור: איילת זורר) (איור: איילת זורר)
  מתוך "באדולינה"(איור: איילת זורר)

  מתוך "באדולינה" (איור: איילת זורר) (איור: איילת זורר)
  מתוך "באדולינה"(איור: איילת זורר)

  דיוויד בואי

  לפני שהפך לאגדת רוק, דיוויד בואי בכלל למד אומנות ועיצוב. מאז הוא צייר, בעיקר בסגנון סוריאליסטי. מלבד האהבה לציור, בואי היה ידוע גם כאספן אומנות, ובביתו היה מקבץ עשיר של ציורים ופסלים. כ-350 הועמדו למכירה פומבית לאחר מותו.

   

  עטיפת אלבומו של בואי "Outside", שצייר בעצמו ()
  עטיפת אלבומו של בואי "Outside", שצייר בעצמו

  ג'ניס ג'ופלין

  כשהיוצרת מתה בגיל צעיר היא השאירה מאחוריה לא רק מוזיקה משובחת, אלא גם תיק עבודות עם ציורים רבים.

   

  ג'ניס ג'ופלין ציירה את אחותה לאורה (Photo by Ron Baker) (Photo by Ron Baker)
  ג'ניס ג'ופלין ציירה את אחותה לאורה(Photo by Ron Baker)

  מרילין מונרו

  מי שהיוותה השראה לעבודות אומנות רבות ונודעה בעיקר כמוזה של אנדי וורהול, חטאה בעצמה בציור מדי פעם. את אחת מעבודותיה, ורד המצויר בצבעי מים, העניקה מונרו לנשיא קנדי.

   

   

  הוורד של מרילין מונרו ()
  הוורד של מרילין מונרו

  מייקל ג'קסון

  עוד כשהיה ילד, התבלט ג'קסון בכישרון הציור שלו. בין השאר, כשהיה בן 9 בלבד, הוא צייר דיוקן של צ'רלי צ'פלין, שהיווה עבורו השראה גדולה.

   

  ציוריו של מייקל ג'קסון

   

  לאונרד כהן

  "העתקתי מאות דיוקנאות עצמיים. האוצר קרא לתערוכה הזו 'עבודת האומנות של לאונרד כהן'. אני קורה לעבודה שלי 'קישוטים שמתקבלים על הדעת'" - כך כתב כהן בשיר שעסק באומנות שלו. מחפצים, דרך דמויות ועד פורטרטים עצמיים – כולם נמצאים באוסף המצויר של מי שנודע בעיקר בזכות היותו אומן מילים, אך טיפח גם אוסף ציורים פרי מכחולו.

   

  דיוקן עצמי של לאונרד כהן (Pinterest) (Pinterest)
  דיוקן עצמי של לאונרד כהן(Pinterest)

  סטיבן טיילר

  גם סולן אירוסמית' חוטא בציור בין הופעה להופעה. טיילר מרבה לצייר גולגולות אנושיות, הנחשבות בתרבויות מסוימות סימן למזל טוב ואלמותיות, וחותם רבות מיצירותיו בעיטור של עלים.

   

  פירס ברוסנן

  לג'יימס בונד יש גם צד רך – ברוסנן מצייר בצבעי שמן ואקריליק, ומעדיף דמויות ונופים. לפני קריירת המשחק שלו ברוסנן בכלל החל כאומן המתעסק בשיווק ובפרסומות, והציור הוא חלק בלתי נפרד מחייו זה שנים רבות.

   

  עבודה של ברוסנן ((pinterest)) ((pinterest))
  עבודה של ברוסנן

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הסבת מקצוע? סילבסטר סטאלון ואמה ווטסון
  לאתר ההטבות
  מומלצים