שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הגדול בדורו: מייוות'ר ניצח את מגרגור ב"קרב המאה"

  מי שנחשב למתאגרף הגדול בדורנו פתח רע את הקרב המדובר, אבל העביר הילוך ושייט לניצחון צפוי עם נוק-אאוט טכני בסיבוב ה-10. מגרגור, אליל אמנויות לחימה משולבות, שהשיג כמעט הכל ב-UFC, פשוט לא יכל למייוות'ר, שנפרד מהזירה עם מאזן מדהים של 0:50

  המכה שהיממה את מגרגור (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  המכה שהיממה את מגרגור(צילום: AFP)

   

  באמתם חשבתם שזה יסתיים אחרת? אין תיאור מפוצץ שלא הוצמד לקרב הזה, "הקרב הגדול בתולדות ענפי הלחימה", "קרב המאה", "קרב הכסף" ו-"מלחמת העולמות", אבל הבוקר (א') פלויד מייוות'ר הוכיח שאת עולם האיגרוף הוא עוזב סופית בגיל 40 כאלוף הבלתי מעורער.

   

  מול 20,000 צופים ששילמו הון תועפות בטי-מובייל ארנה המפוצץ בלאס וגאס ועוד מי-יודע-כמה אנשים מול המסכים מייוות'ר ניצח את כוכב ה-MMA ואלוף ה-UFC האירי, קונור מגרגור בנוקאאוט טכני, וסיים את הקריירה עם מאזן מושלם ומדהים של 0:50.

   

  "קרב המאה", הפרשנויות

  "קרב המאה", הפרשנויות

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  כולם ממתינים לקרב הגדול (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  כולם ממתינים לקרב הגדול(צילום: AFP)

   

  מלכתחילה, התחזיות לא ראו תסריט אחר מלבד ניצחון של המתאגרף האמריקאי. מגרגור הוא אמנם לוחם אדיר, שעשה דברים עצומים ב-UFC, אבל אף אחד לא ידע כיצד הוא מסוגל לבקע את חומת ההגנה המבוצרת של "מחשב האיגרוף" המכונה פלויד מייוות'ר, דבר שאף מתאגרף מקצועני לא עשה מעולם.


  משפחת אוסבורן לא תפספס אירוע כזה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  משפחת אוסבורן לא תפספס אירוע כזה(צילום: AFP)

  שרה את ההמנון האמריקני. דמי לובאטו (צילום: AP) (צילום: AP)
  שרה את ההמנון האמריקני. דמי לובאטו(צילום: AP)

   

  ההייפ העצום של הקרב עשה את שלו, וכמות ההזמנות העצומה לצפיות בארה"ב הביאה לנפילת השידור במדינות מסוימות ולדחייה קצרה בפתיחת הקרב. מגרגור דווקא הפתיע למדי ביכולות האיגרוף שלו בעיקר בסיבובים הראשונים בהם יזם וניסה, אבל מייוות'ר המחושב והמתוכנן ידע בדיוק כיצד הוא רוצה שהקרב יתפתח, וככל שהסיבובים התקדמו השתלט על הקרב כשמגרגור פשוט נראה גמור מהסגנון המתיש המפורסם של האמריקאי הבלתי מנוצח.

   

  בסיבוב העשירי הגיע הרגע הגדול של מייוות'ר. מגרגור כבר היה מותש לגמרי וסדרת חבטות של האמריקאי הביאה לעצירת הקרב על ידי השופט ולהכרזה על נוק-אאוט טכני.

   

  בגלל שחלוקת הרווחים וסכומי ההכנסות מהקרב לא פורסמו באופן רשמי, קשה לדעת כמה בדיוק ירוויחו שני המתאגרפים מהקרב הגדול. מדינת נבאדה אישרה שהסכומים המינימליים יעמדו על 100 מיליון דולר למייוות'ר ו-30 מיליון למגרגור, אך ברור כי הסכומים הללו יתפחו משמעותית נוכח הרווחים העצומים מהקרב שעשויים להגיע ל-700 מיליון דולר.

  התור לאולם החל כבר בצהריים (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  התור לאולם החל כבר בצהריים(צילום: AFP)

   

  כל אירלנד מאחורי מגרגור (צילום: AP) (צילום: AP)
  כל אירלנד מאחורי מגרגור(צילום: AP)

   

  לברון לא יכול הרי להפסיד את החגיגה (צילום: AP) (צילום: AP)
  לברון לא יכול הרי להפסיד את החגיגה(צילום: AP)

  אתה לא צריך להיות בזירה? מייק טייסון (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  אתה לא צריך להיות בזירה? מייק טייסון(צילום: רויטרס)

   

  מהלך הקרב

  אחרי שפתיחת הקרב נדחתה בכחצי שעה בגלל בעיות טכניות בשידורי ה-Pay Per View, קונור מגרגור נכנס ראשון לזירה כשדגל אירלנד על צווארו. הוא נראה מרוכז והישיר מבט מאיים אל עבר המצלמה. כשהתקרב אל הזירה הוא הניף ידיו בגאווה.

   

  פלויד מייוות'ר עלה לזירה עם מסכה שחורה מוזרה שדרכה אפשר היה לראות רק את פיו ועיניו. על פי שריקות הבוז של הקהל, אפשר היה להיווכח בנקל שהקהל לא ממש תומך במתאגרף המקומי.

   

  מגרגור, רגע לפני הקרב (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  מגרגור, רגע לפני הקרב(צילום: רויטרס)

  מייוות'ר במצב רוח מרומם (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  מייוות'ר במצב רוח מרומם(צילום: רויטרס)

   

  מגרגור זכה לתשואות רמות במהלך הצגתו ונישק את הכפפות בזמן שהפמליה שלו מניפה את חגורות אלוף ה-UFC שלו. ההצגה של מייוות'ר הייתה הרבה יותר צוננת, אנשיו אמנם הכריזו שהוא TBE ("הטוב אי פעם") אך הקהל היה הרבה פחות נלהב. "שניכם אלופים וכך אני מצפה מכם להתנהג בקרב", הזהיר השופט את שני הטיטאנים הללו לפני הקרב המדובר. 

   

  הסיבוב הראשון היה שייך למגרגור (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  הסיבוב הראשון היה שייך למגרגור(צילום: רויטרס)

   

  סיבוב ראשון: מייוות'ר פתח בעמדה ההגנתית המפורסמת שלו כשמגרגור מיהר לנסות ולחבוט. מייוות'ר המחושב לא התרגש ולא התפתה לנסות ולתקוף בעוצמה את יריבו. הסיבוב הראשון הסתיים כמעט ללא פעולה התקפית של שני הצדדים, אך אם להכריע מגרגור היה זה שהחזיק ביוזמה. ההערכה שלנו: סיבוב של מגרגור.

   

  סיבוב שני: המגמה נמשכת. מגרגור נראה טוב למדי, בטח בשביל מתאגרף בקרב הראשון שלו. בינתיים מייוות'ר ממשיך להתגונן אך בהחלט ייתכן כי הוא מחכה להכריע את הקרב בסיבובים המאוחרים יותר. ההערכה שלנו: סיבוב של מגרגור.

   

  חיוכים למצלמות (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  חיוכים למצלמות(צילום: רויטרס)

   

  סיבוב שלישי: מגרגור חבט בעורף של מייוות'ר באופן לא חוקי. שופט הזירה מיהר לסמן לו שזו פעולה לא חוקית וייתכן כי האירי יוענש בהפחתת נקודה. מייות'ר חבט מכה מוצלחת לכיוון הבטן של מגרגור, במה שנראה כמו הפעולה המוצלחת הראשונה שלו בקרב. ההערכה שלנו: סיבוב של מיוות'ר.

   

  סיבוב רביעי: מגרגור פתח את הסיבוב באגרסיביות כשניסה לחבוט במהירות במייוות'ר. קרוב לאמצע הסיבוב, מייוות'ר הצליח לקחת את הקרב למקום שבו הוא רוצה כשהשניים עומדים במרכז הזירה ומחליפים מהלומות. בנקודה הזו הצליח האמריקאי לחבוט שתי חבטות מדויקות ביריבו. ההערכה שלנו: סיבוב של מיוות'ר.

   

  מחפשים כיוון. מייוות'ר ומגרגור (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  מחפשים כיוון. מייוות'ר ומגרגור(צילום: AFP)

   

  סיבוב חמישי: מייוות'ר נראה כמי שמתחיל להשתלט על הקרב והפעיל לחץ על יריבו עם מספר חבטות רצופות מהירות. מגרגור שפתח טוב משציפינו מתחיל להתעייף. ההערכה שלנו: סיבוב של מיוות'ר.

   

  סיבוב שישי: מקגרגור חזר על החבטות הלא חוקיות בעורף. השופט מיהר להרחיק אותו. מיוות'ר שמר על המומנטום ושיגר מספר חבטות ימניות מוצלחות. מגרגור כמו בכל הקרב שיגר המון חבטות, אבל הגנת הברזל של מייוות'ר שמרה מפגיעות מסוכנות. ההערכה שלנו: סיבוב של מייוות'ר.

   

  מגרגור מתגרה במייוות'ר (צילום: AP) (צילום: AP)
  מגרגור מתגרה במייוות'ר(צילום: AP)

  אבל מייוות'ר היה ברמה אחת מעל (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  אבל מייוות'ר היה ברמה אחת מעל(צילום: רויטרס)

   

  סיבוב שביעי: מייוות'ר כבר ויתר על משנה הזהירות שבו נקט בסיבובים הראשונים והחל לחפש יותר ויותר את יריבו. בשלב זה כבר די ברור, שהדרך היחידה של מגרגור לניצחון היא באמצעות נוקאאוט. ההערכה שלנו: סיבוב של מייוות'ר.

   

  סיבוב שמיני: מייוות'ר החמיץ מספר מכות, אבל המשיך לשלוט בקרב. מגרגור עם זאת עדיין מחזיק מעמד. ההערכה שלנו: סיבוב של מייוות'ר.

   

  מיוות'ר מבין שהוא גדול המתאגרפים בדורנו (צילום: AP) (צילום: AP)
  מיוות'ר מבין שהוא גדול המתאגרפים בדורנו(צילום: AP)

  מגרגור המום (צילום: AP) (צילום: AP)
  מגרגור המום(צילום: AP)

   

  סיבוב תשיעי: הסיבוב נפתח בעוד אזהרה מהשופט כלפי מגרגור, הפעם על מכה נמוכה. האירי ניסה בשארית כוחו לחבוט במייוות'ר, אבל התקשה לייצר מכות אפקטיביות. מגרגור פשוט נראה תשוש לגמרי ומייות'ר ניצל זאת כדי לקרב אותו לאזור החבלים. ההערכה שלנו: סיבוב של מייות'ר.

   

  סיבוב עשירי: העוצמה של מייוות'ר רק הלכה וגברה, סדרת חבטות מוצלחת בתחילת הסיבוב הביאה לנפילה של מגרגור ולנוקאאוט טכני. מייוות'ר ניצח בקרב - ושבר את השיא של רוקי מרציאנו האגדי (0:49).

   

  דייויס מחטיף לפונסקה את הנוק-אאוט (צילום: AP) (צילום: AP)
  דייויס מחטיף לפונסקה את הנוק-אאוט(צילום: AP)

   

  עוד לפני הקרב הגדול, הגיעו חדשות טובות עבור מייוות'ר כשבן טיפוחיו ג'רבונטה דייויס ניצח בקרב מקדים בנוק-אאוט את פרנסיסקו פונסקה. קדמה לקרב מבוכה גדולה עבור דייויס שלא הצליח להופיע לשקילה במשקל הנדרש ולפיכך איבד את חגורת אלוף העולם מטעם ה-IBF בה החזיק. עם זאת, דייויס ספג בוז רועם מהקהל בגלל מה שנראה לטענתם כחבטה מלוכלכת, אולי אפילו לא חוקית ברגע הכרעת הקרב.

   

  כרטיס לקרב ב-7,500 דולר! 

   

  הציוץ האחרון של מייוות'ר לפני הקרב 

   


  פורסם לראשונה 27/08/2017 06:05

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים