שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מחאת ההורים בבי"ס של המורה הפדופיל תימשך: "המנהלת כשלה"
  ביום שישי הגיעו עשרות הורים למחות בבית ספר בתל אביב שבו לימד שאול שמאי שמואשם בפדופיליה. גם היום הם ימשיכו במחאה. הם שלחו מכתב לכלל ההורים: "אשת חינוך אמיתית רואה את טובת הילדים לפני טובתה האישית". אחד ההורים ל-ynet: "המערכת בדקה את עצמה ומצאה שהיא זכאית"

   

  מחאת ההורים ביום שישי    (צילום: מריאנה אוליצקי, מוטי קמחי)

  מחאת ההורים ביום שישי    (צילום: מריאנה אוליצקי, מוטי קמחי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ביום שישי ציינו ברחבי הארץ את היום הראשון של פתיחת שנת הלימודים תשע"ח, אחד הימים החגיגיים ביותר בשנה. בבית ספר אחד בתל אביב היו פחות שמחים כשעשרות הורים הגיעו למוסד החינוכי שבו לימד שאול שמאי, המורה שמואשם בפדופיליה - וקראו למנהלת בית הספר לקחת אחריות ולהשעות את העצמה מהתפקיד.

   

  למקום הוזמנו שוטרים שביקשו מההורים להתפנות משטח בית הספר, אך הם סירבו. היום (א') הם יגיעו גם כן לבית הספר ובין השעות שמונה לשמונה וחצי יקיימו הפגנה נוספת. וכל זה, רק לאחר שיוודאו שהילדים בכיתות ושהם לא יודעים על מה שמתרחש מאחורי דלת הכיתה.

   

  לאחר ששהו בבית הספר הוציאו ההורים מכתב ליתר ההורים בבית הספר תחת הכותרת "נקודות מהותיות שכל הורה בשכונה מומלץ שיידע". הם תיארו במכתב את מעשיו של שמאי שפגע מינית בבנות כיתה ב' שאותן לימד. "בזמן השיעורים, ליד שולחן המורה ובמסווה של 'עזרה בשיעורים'. הפגיעה כללה הכנסת ידיים תחת הבגדים לאיברים האינטימיים ביותר של הבנות".

  מחאת ההורים נגד המנהלת ביום שישי ()
  מחאת ההורים נגד המנהלת ביום שישי

  במכתב צוין כי טרם תחילת עבודתו בבית הספר, הוא כבר היה חסום במערכת משרד החינוך. "המורה שאול שמאי פוטר מבי"ס בראשל"צ עקב תלונה/ות על פגיעה מינית. במהלך התקופה שלימד בבית ספרנו, התנהל נגדו משפט עקב פגיעה מינית בילדה שלימד פרטי, עליו הורשע לפני כחצי שנה. לאחר התפוצצות הפרשה, הופנו למנהלת שורה של שאלות מהותיות ביניהן: ההמלצות שקיבלה טרם העסקתו, מדוע העסיקה מורה 'חסום' והאם בדקה מדוע הוא חסום. על כל שאלות אלו לא ניתנו תשובות, או שהתשובות לא תאמו את העובדות".

   

  ההורים המשיכו וכתבו כי עם גילוי הפרשה ניהלה המנהלת צוות של יועצות ופסיכולוגיות לטיפול בנושא. "היא עברה בכל הכיתות וסיפרה לילדים את 'השמועה' על המורה שפגע בבנות הכיתה, ללא הכנה מוקדמת של הילדים או הוריהם. אתם תחליטו מה מידת הנזק לילדים שנחשפו כך לנושא הפדופיליה. הצוות לא הנחה את ילדי הכיתה ושאר ילדי ביה"ס כיצד נכון לנהוג".

   

  "במהלך החודשים שעברו מאז התגלה המקרה", הוסיפו ההורים במכתב, "דרשנו מכל הגורמים האחראיים – מערכת החינוך, עירית ת"א והמשטרה, שיחקרו לעומק את התנהלות מנהלת בית הספר לפני ואחרי הפרשה. אם נערכו בירורים, הם היו שטחיים בלבד. במקביל, הועברו למשרד החינוך ולעייריה בקשות להעביר את המנהלת מתפקידה – ולו רק בגלל האווירה הקשה שנוצרה בבית הספר ובשכונה וחוסר האמון של חלק ניכר מהורי ביה"ס בה. משרד החינוך והעירייה נותנים גיבוי למנהלת באופן שמעורר חשד לגבי מידת האחריות והרשלנות שלהם בנושא. לדרישת עו"ד מטעם הורים בביה"ס, הוחלט ע"י המשטרה להעביר את בחינת העסקת המורה הפדופיל לאגף המשמעת של נציבות שירות המדינה".

  המורה שאול שמאי שעומד לדין בגין עבירות פדופיליה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  המורה שאול שמאי שעומד לדין בגין עבירות פדופיליה(צילום: מוטי קמחי)
   

  ההורים סיכמו את המכתב בטענה שבבית הספר ובין ההורים שוררת אווירת פחד. "הורים מפחדים למחות על התנהלות המנהלת מחשש לפגיעה ולנקמה כלשהי בהם ודרך ילדיהם. המנהלת כשלה בתפקידה. איבדנו את האמון והביטחון במי שצריכה לנווט את הספינה גם בים סוער. אשת חינוך אמיתית רואה את טובת הילדים לפני טובתה האישית – משבר זה הוכיח מעל לכל ספק שמנהלת בית הספר שלנו רחוקה מכך. איננו צריכים לקבל כעובדה שמי שכשלה כישלון כה חמור בתפקידה נשארה האחראית על ילדינו. כולנו זקוקים למנהל/ת חדש/ה שייקח על עצמו את התפקיד באהבה וברגישות ויסייע בשיקום הנפגעים ושיקום הקהילה, תוך דגש על אמינות, שקיפות ויחסי כבוד".

   

  ההורים קראו במכתב לכל הורי בית הספר להצטרף אליהם מחר להבעת המחאה. "לפני פתיחת השנה עשו לנו אסיפת הורים עם המנהלת. המשפטים הראשונים שלה היו שעברנו את הקיץ, בואו נתקדם, הכול טוב", סיפר הורה לתלמיד בכיתה המדוברת בשיחה עם ynet. "זה לא יכול להיות. אנחנו קוראים לה להשעות את עצמה מתפקידה. זה מאוד מתסכל, ממש לא רצינו לפתוח ככה את השנה. יש קבוצה של הורים ל-33 ילדים וילדות בכיתה שמסתכלים על המנהלת וברמה הרגשית רואים את שאול שמאי המורה ולא אותה. יש לה אחריות ניהולית. שימנו בודק חיצוני למקרה הזה. המערכת בדקה את עצמה ומצאה את עצמה זכאית, למרבה הפלא".

   

  ממשרד החינוך נמסר: "משרד החינוך מלווה באופן צמוד את בית הספר כדי להבטיח לתלמידים שגרת לימודים ואקלים בית ספרי מיטבי". מטעם המנהלת לא נמסרה תגובה.

  פורסם לראשונה 02/09/2017 22:55

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מחאת ההורים בבי"ס של המורה הפדופיל תימשך: "המנהלת כשלה""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים