שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  היועמ"ש מאשר להמשיך עם מינוי מאיר שפיגלר לתפקיד מנכ"ל הביטוח הלאומי
  אחרי חצי שנה של בדיקה ענה היועמ"ש לשאלת "כלכליסט" כי אין תשתית ראייתית המצדיקה חקירה פלילית נגד שפיגלר" על פעולותיו כמנכ"ל קק"ל

  אחרי יותר מחצי שנה של בדיקה, אישר היועץ המשפטי לממשלה להתקדם עם מינויו של מאיר שפיגלר לתפקיד מנכ"ל הביטוח הלאומי. בפברואר האחרון עצר היועמ"ש את הליך המינוי לצורך בדיקה, על מנת לבדוק האם יש תשתית ראייתית להגשת כתב אישום נגד שפיגלר על פעולותיו כמנכ"ל קק"ל.

   

  עתה יוכל שר העבודה והרווחה חיים כץ, שהוא זה שבחר בשפיגלר לתפקיד, להחזיר את הדיון במינוי לוועדה לביקת מינויי בכירים בחברות ממשלתיות בראשות

  השופטת בדימוס בלהה גילאור.

   

  למעשה, מאז פברואר הביטוח הלאומי מכהן ללא מנכ"ל קבוע, אז עזב פרופ' שלמה מור יוסף את התפקיד. במקום מור יוסף מינה כץ את רמי גראור, סמנכ"ל משאבי האנוש של הביטוח הלאומי ולשעבר בכיר בתעשייה האווירית – שכץ כיהן כיו"ר ועד העובדים בה – לתפקיד ממלא המקום.

    

  הטענות שנבדקו על שפיגלר נגעו למספר נושאים שהיו תחת אחריותו כמנכ"ל קק"ל, ביניהם העברת הכספים בין הקרן לפארק אריאל שרון והסדרים כספיים נוספים. מבקר המדינה שבדק את התנהלות הקרן אמנם העיר כמה הערות על התנהלותו של שפיגלר, אך לא מעבר לכך.

   

  בהתאם, גם היועמ"ש הודיע לשאלת "כלכליסט" כי "עם סיום בדיקת הטענות, נבחנו הממצאים על ידי פרקליטות המדינה, ונמצא כי אין תשתית ראייתית המצדיקה פתיחה בחקירה פלילית נגד שפיגלר.

   

  בתוך כך עלה, כי ישנם ממצאים המלמדים על התנהלות שנכון כי תישקל על ידי הגורמים המקצועיים הבוחנים את כשירותו של שפיגלר לכהונה ציבורית". היועמ"ש לא הרחיב מהם הנושאים המדוברים, ולא מן הנמנע כי יחשוף אותם מול ועדת גיל אור.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "היועמ"ש מאשר להמשיך עם מינוי מאיר שפיגלר לתפקיד מנכ"ל הביטוח הלאומי"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים