שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מתח אנשים, פרסם ביוטיוב ונכלא: "לא גאה במעשיי"

  דניאל ג'ארוויס נידון למאסר יחד עם שלושה משותפיו מערוץ Trollstation בגין שורה של מתיחות. בראיון ל-BBC הוא התנצל: "אני עושה את הסרטונים האלה כדי שאנשים יצחקו ויהיו שמחים"

  לפני כשנה וחצי נשלחו ארבעה שותפים בעמוד היוטיוב השנוי במחלוקת Trollstation לכמה חודשי מאסר לאחר שהורשעו במעורבות בשורה של חטיפות ומקרי שוד מזויפים בבריטניה ובזריעת בהלה בציבור. כעת, אחרי שהארבעה נאלצו ללמוד על בשרם כי גם למתיחות מצחיקות יש גבול, מודה אחד הצעירים שמנהלים את העמוד, שגייס כמיליון עוקבים, כי הוא "לא גאה במעשיו", וביקש להתנצל: "אני מצטער אם הבהלתי אנשים".

   

  המתיחה במוזיאון בלונדון

  המתיחה במוזיאון בלונדון

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הקבוצה הייתה מעורבת, בין היתר, בזיוף שוד של הגלריה הלאומית לפורטרטים בלונדון וחטיפה ממוזיאון הטייט בעיר ביולי 2015. ה"מתיחות" הללו גרמו לא מעט בהלה והביאו לכך שהמונים נסו מהמוזיאונים בפחד בשל הדיווחים השקריים. על הארבעה נגזרו ביחד 72 שבועות מאסר.

   

  בראיון לרשת BBC אמר אחד הצעירים, דניאל ג'ארוויס בן ה-27: "אני לא גאה, זה לא היה אמור להיות כל כך קיצוני. התכוונו ללכת לשם ולהיות פושעים טיפשים ומטופשים שסתם נופלים אחד על השני".

   

  מתיחה נוספת. הטרדה מינית ברכבת

  מתיחה נוספת. הטרדה מינית ברכבת

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "האזעקה הופעלה והייתה ממש חזקה, זה גרם להמון פאניקה וזו הייתה אשמתנו", הוסיף ג'ארוויס. "אני לא יכול לשנות את העבר. אני לא אוהב לפגוע באנשים או לגרום לאנשים לדאוג. אני עושה את הסרטונים האלה כדי שאנשים יצחקו ויהיו שמחים".

   

  "עלול לגרום למוות"

  בבית המשפט, הזהיר השופט ש"מתיחות מעוותות" כאלה עשויות גם להיות קטלניות. התובע ציין כי המותחים גרמו למנוסת בהלה שבה אנשים ממש רמסו אחד את השני ואדם אחד אף איבד את הכרתו.

   

  "המתיחות הללו אולי היו בלתי מזיקות להם, אבל הן גרמו למצוקה אמיתית לאנשים רבים בציבור, שאמורים להמשיך בענייניהם כרגיל ושלא יהיה שום חשש כזה שיעמוד בדרכם", אמר רוברט שור מהתביעה לכלי תקשורת בבריטניה בשנה שעברה. "אנחנו מקווים שההרשעה הזו תשלח מסר חזק שפעולות בלתי חוקיות מסוג זה לא יתקבלו בלונדון".

   

  עמוד היוטיוב בנה את המוניטין שלו בבריטניה בעקבות מתיחות מבוימות ומושקעות במיוחד ברחבי לונדון. מעבר לארבעה שנשלחו יחד לכלא, חבר נוסף בקבוצה נשלח גם הוא בנפרד למאסר לפני כן בעקבות דיווח שקרי על פצצה.

   

  ג'ארוויס סיפר כי הסרטונים שהחבורה הפיקה צברו מיליוני צפיות כל אחד, בהם אף סרטון אחד שהצליח לגרד 25 מיליון צפיות, וכי ישנו לחץ גדול מהמעריצים. "יש עלינו הרבה לחץ, במיוחד אם לא עשינו סרטון טוב הרבה זמן או לא עשינו סרטון קיצוני. אבל עדיין, אי אפשר לעשות כל דבר וחייבים להפגין כבוד לאחרים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים