שתף קטע נבחר

ח"כ אורן חזן יועמד לדין על תקיפה: "אטפל בך, אזרוק אותך"

היועמ"ש הודיע לחבר הכנסת מהליכוד כי שלוש שנים אחרי העימות האלים בעיריית אריאל יוגש נגדו כתב אישום על תקיפת עובד ציבור. "גנב, אני אזרוק אותך מפה", איים על מנכ"ל העירייה. הוא קילל אותו והטיח אותו במעקה. בהמשך איים כי "יטפל" בראש העיר

היועץ המשפטי לממשלה הודיע היום (ב') לאורן חזן כי יוגש נגדו כתב אישום על תקיפה, שלוש שנים אחרי העימות האלים בעיריית אריאל. חזן יואשם בעבירות של תקיפת עובד ציבור, העלבת עובד ציבור והתנהגות פסולה במקום ציבורי. אביחי מנדלבליט מסר את הדברים לחזן וכן ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין וליו"ר ועדת הכנסת.

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)
 

החלטת היועץ התקבלה בהתאם להמלצת פרקליט המדינה, ולאחר שנדחו טענותיו של חבר הכנסת חזן בשימוע שנערך לו. בהתאם להוראות חוק חסינות חברי הכנסת, לח"כ חזן עומדים 30 ימים לבקש שהכנסת תקבע כי תהיה לו חסינות בפני דין פלילי לגבי כתב האישום.

 

בכתב האישום, שיוגש באמצעות פרקליטות מחוז מרכז (פלילי), נכתב כי בספטמבר 2014 הוטל עיקול על חשבון הבנק של אביבה חזן, אמו של אורן, שהייתה רשומה בעיריית אריאל כמשלמת תשלומי הארנונה של מסעדת הבשרים "באבא גריל" בבעלות משפחת חזן. כשנודע לאורן על העיקול הוא הגיע נסער למשרדי עיריית אריאל.

 

חזן המתין להגעת המנכ"ל אבי עזר למשרדי העירייה וכשזה הגיע יחד עם אלי שבירו - ראש העיר אריאל - החל חזן לצעוק על המנכ"ל. בתגובה אמר לו המנכ"ל: "לא עכשיו". לפי כתב האישום, חזן לא חדל מצעקותיו והחל לגדף את המנכ"ל, באומרו: "כוס אמק, בן זונה גנב, אני אזרוק אותך מפה".

 

בהמשך נצמד חזן לגופו של המנכ"ל ודחף אותו בחוזקה, עד שהמנכ"ל הוטח במעקה. המנכ"ל נכנס לחדר הישיבות ואילו חזן נכנס מיד אחריו, סגר את הדלת ואמר לו: "אף אחד לא יוצא מפה". בחדר הישיבות המשיך חזן לצעוק ולגדף את המנכ"ל, עד שהוצא מהמקום על ידי גל עוז, ראש ועדת המכרזים שנכח באותה עת בחדר הישיבות.

עו"ד אפרים דימרי ()
עו"ד אפרים דימרי
 

עם יציאתו מהחדר, המשיך חזן לעבר לשכת ראש העיר. הוא התפרץ לחדרו של ראש העיר, צעק וקילל אותו. ראש העיר הורה לחזן לעזוב את לשכתו, אך חזן סירב תוך שהוא מאיים כי "יטפל" בראש העיר וכי ידאג שהוא "לא יישב עוד בכיסא". ראש עיריית אריאל, אלי שבירו, אמר בתגובה להודעת היועמ"ש: "קיבלנו את הודעת היועמ"ש מנדלבליט, נקבל כל החלטה שתהיה בנושא על ידי רשויות החוק". מעבר לכך הוא סירב להתייחס.

 

באי כוחו של חזן, עורכי הדין ציון אמיר ואפרים דימרי, מסרו בתגובה: "קיבלנו בצער ובאכזבה ואף בתדהמה את החלטת היועמ"ש. סברנו שתיק שעמד בפני אפשרות גניזה והיה מונח כאבן שאין לה הופכין במשך תקופה ארוכה, ורק לאחר בחירתו של ח"כ חזן לכנסת הפיחו בו רוח חיים ולצערנו מצאו לנכון לעורר את המקרה מחדש – ייסגר".

 

גלעד מורג השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ח"כ אורן חזן
צילום: מוטי קמחי
מומלצים