שתף קטע נבחר

סגן שר החינוך לטובת נאשם בהתעללות בתלמידים

20 סעיפי האישום החמורים נגד הנאשם המרכזי מפרשת ההתעללות במוסד התורני לא הרתיעו את מאיר פרוש מיהדות התורה, שהתייצב בבית המשפט וביקש לשחרר את אברהם מרדכי רוזנפלד לחגוג בחתונת בתו

סגן השר מאיר פרוש (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
סגן השר מאיר פרוש(צילום: אבי מועלם)

סגן שר החינוך, חבר הכנסת מאיר פורוש (יהדות התורה), התייצב אתמול (ב') בבית המשפט לטובת אברהם מרדכי רוזנפלד, מורה ומחנך שמואשם בהתעללות פיזית בתלמידיו ופגיעה מינית חמורה בחלקם. סגן שר החינוך ביקש שהנאשם שנתון במעצר עד תום משפטו יורשה לצאת לחתונת בתו, ואף הבטיח לשמור עליו שלא ישבש משפט, זאת חרף התנגדות הפרקליטות.

 

מדובר בנאשם המרכזי בפרשת ההתעללות במוסד תורני באזור המרכז. באוגוסט שנה שעברה הוגש כתב אישום חמור נגד שישה מורים בבית ספר תורני בתל אביב באשמות תקיפה שנמשכה שנים כנגד תלמידים בני 3 עד 10. התלמידים כינו את בית הספר "ברגן בלזן".

 

חמשת נאשמים זוטרים בפרשה כבר הורשעו ביולי. אבל המשפט בעניינו של הנאשם המרכזי רוזנפלד, בן 49, שלו יוחסו עבירות חמורות בהרבה מן האחרים נמשך. עומדים נגדו 19 אישומים נגד קטינים ואישום נוסף על התעללות בבנו. הוא מואשם גם כי סחט באיומים את רעייתו.

 

בית המשפט החליט שהוא יישאר במעצר עד תום משפטו והוא כלוא כבר למעלה משנה. אבל בקרוב תתחתן בתו של הנאשם. לאחרונה הוא פנה לבית המשפט בבקשה לצאת לחתונה שתתקיים ימים ספורים לפני עדות אשתו.

 

 

במסגרת הדיון בבקשה החריגה, התייצב היום סגן השר פורוש ואמר: "שמענו הרבה דברים בקשר לנאשם. אנחנו למעשה דנים כאן לגבי כלה שזה יומה החשוב בחייה וכשהאב לא נמצא בחתונה זו טראומה. אני מוכן להיות אחראי מצאתו מהכלא, להביא אותו לאולם לכמה שעות ולבדוק שלא יקרו חלילה דברים. אני מוכן ללוות אותו לאורך כל האירוע לפי החלטת בית המשפט. וכל שזה שהכלה תזכה שאביה יהיה נוכח איתה בחתונה".

 

מנגד נציגת פרקליטות תל אביב הסבירה בדיון כי מיוחסת לנאשם שורה ארוכה של מקרי אלימות והתעללות חמורים ביותר ועילת מעצר מתקיימות בעצמה רבה. "החשש שאם ייצא תהיה לו השפעה ושיבוש חד משמעי על עדותה של אשתו".

 

השופט ימסור את החלטתו בימים הקרובים. עורך דין חיים גרינוולד שמייצג את הנאשם אמר כי מרשו מכחיש את האישומים נגדו. "הבת ביקשה שיבוא לחתונה", אמר עורך הדין, "באו אנשים מכובדים כדי להבטיח שלא יהיו טענות הימלטות. התלונות כולן לפני שנים אין אז מהיכן המסוכנות? זו חתונה נפרדת בין נשים וגברים כך שהוא לא יבוא במגע עם האם. אינני מבין את האובססיה של הפרקליטות נגדו".

 

מלשכת סגן השר פרוש נמסר: "הדיון היום לא נסוב אודות האבא הנאשם, בית המשפט דן היום אם הכלה תזכה שאביה יוכל להשתתף בחתונתה ביום החשוב ביותר בחייה. הכלה הייתה היום בדיון באולם בית המשפט".


פורסם לראשונה 04/09/2017 22:32

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
סגן השר מאיר פרוש
צילום: אבי מועלם
מומלצים