שתף קטע נבחר

היכנסו לבדוק: אולי מגיע לכם כסף מפיקדון השחרור הישן

משוחררי צה"ל שהתגייסו בשנים 2000-1992 יכולים לבדוק באתר משרד הביטחון אם מגיע להם חלק מהפיקדון שלא נוצל

החל מהיום (ג') יכולים המתגייסים לצה"ל בין השנים 1992 ל-2000 לברר בקלות אם יש לזכותם יתרה כספית מדמי הפיקדון מצה"ל שטרם מימשו. זאת באמצעות הזנת מספר תעודת הזהות שלהם באתר האגף והקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון. בשבע השעות הראשונות לעליית השירות נכנסו למעלה מ-117 אלף בני אדם לבדוק את זכאותם.

 

היכנסו לאתר לבדוק

 

בשבועות האחרונים הנחה שר הביטחון אביגדור ליברמן לאפשר לעשרות אלפי ישראלים שהתגייסו באותן שנים ונמצאו זכאים, לקבל את יתרת כספי הפיקדון. עד לשינוי ההנחייה, הכסף היה חוזר למשרד הביטחון אם החייל המשוחרר לא פדה אותו בתום חמש שנים מיום שחרורו מצה"ל.

 

 

כל זכאי שתמצא לזכותו יתרת כסף בפיקדון יוכל, באמצעות הטופס באתר, לגשת לכל אחד מסניפי בנק לאומי או פועלים ולמשוך את הכסף, גם אם חשבונו מתנהל היום בבנק אחר.

 

מנתוני משרד הביטחון עולה כי במרבית המקרים מדובר בסכומים קטנים (הסכומים צמודים למדד): לכ-70% מהזכאים קיימת יתרת פיקדון של עד 999 שקלים, לכ-20% מהזכאים יתרה של בין 4,999-1,000 שקלים ולעוד כמה אלפים יתרה של 10,000-5,000 שקלים. בנוסף, לפני כחודש, בהובלת שר הביטחון, תוקן החוק כך שכל חייל שמשתחרר לאחר 12.7.2017, יקבל את יתרת פיקדונו ישירות לחשבון הבנק שלו, כעבור שש שנים וחצי מיום שחרורו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
מתגייסים בבקו"ם
צילום: מוטי קמחי
מומלצים