שתף קטע נבחר

החוקרים למילצ'ן: "שיחדת את נתניהו תמורת הסיוע שהעניק לך בענייני ערוץ 10"

ההחלטה לחקור את איש העסקים שהעניק טובות הנאה לנתניהו בחשד למתן שוחד התקבלה לאחר שעלה מידע על מהלכים מצד ראש הממשלה שנועדו להיטיב לכאורה עם עסקיו של המיליארדר ארנון מילצ'ן - בהם ערוץ 10. גורמי אכיפת חוק: "תוצרי החקירה מצוינים"

 

 

נתניהו ומילצ'ן (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
נתניהו ומילצ'ן(צילום: gettyimages)

"שיחדת את נתניהו תמורת הסיוע שהעניק לך בענייני ערוץ 10". כך הטיחו חוקרי המשטרה במיליארדר ארנון מילצ'ן, שנחקר באזהרה בחשד למתן שוחד לראש הממשלה. גורמים במשטרה אומרים כי חקירתו של מילצ'ן, שנערכה בשבוע שעבר בלונדון במשך כ-3 שעות, חיזקה מאוד את החשדות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו לפחות בדבר ביצוע עבירה של הפרת אמונים משום שפעל לכאורה בניגוד עניינים. ההתפתחות אירעה בעקבות מספר ישיבות שנערכו במשטרה, ובהן עלה מידע על התערבות ומהלכים כביכול שבהם היה קשור נתניהו בנוגע לעסקיו של מילצ'ן, ובעיקר כלפי ענייני ערוץ 10, שאיש העסקים הוא אחד מבעליו.

 

בעקבות כך החליט ראש אגף החקירות, ניצב מני יצחקי, לצאת על דעתו של היועמ"ש לחיקור דין באזהרה על מתן שוחד נגד מילצ'ן. יש לצייין כי בתוך צוות החקירה, ראש להב 433, ניצב רוני ריטמן, היה דווקא בדעה אחרת שלא לצאת לחו"ל לחקירה באזהרה, ואולם בסופו של דבר הוחלט כאמור לבצעה.

 

"התוצרים של החקירה מצוינים וטוב שהיא בוצעה", אמרו גורמי אכיפת חוק שמעורבים בפרטי העדות החדשה של מילצ'ן. חוקרי המשטרה בראשות ראש יאח"ה כורש בר נור, שיצאו עוד באמצע השבוע שעבר ללונדון, הזהירו את מילצ'ן ועימתו אותו עם החשדות שלפיהן תמורת אותן טובות הנאה שהעביר לנתניהו, פעל ראש הממשלה להטיב עימו בעניינים הקשורים לערוץ 10.

 

החוקרים יצאו שבעי רצון משום שמילצ'ן חיזק בתשובותיו את העובדה שהיה בקשר עם נתניהו ודיבר איתו בין היתר גם על עסקיו – מה שמחזק את החשד שנתניהו פעל בניגוד עניינים בתיק 1000.

 

 

בתחילת החקירה, לפני מספר חודשים, מסר מילצ'ן שתי עדויות פתוחות. בראשונה מסר עדות מפורטת על המתנות שהעביר לראש הממשלה, בעיקר סיגרים, שמפניות ותכשיטים. עדותו השנייה הייתה כבר רכה יותר, ונראה היה שמילצ'ן קצת נסוג לאחור. לאורך כל הדרך טען מילצ'ן כי נתן את המתנות באקט חברי ולא על מנת לקבל תמורה כלשהי מראש הממשלה נתניהו.

 

גורם המקורב לראש הממשלה מסר אמש בתגובה לפרסומים כי "כל ניסיון לייחס גוון לא ראוי לחברות העמוקה ורבת השנים של ראש הממשלה נתניהו עם ארנון מילצ'ן הוא חסר בסיס וממילא נדון לכישלון. אנו חוזרים ואומרים: לא יהיה כלום כי לא היה כלום". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס, EPA
בנימין נתניהו וארנון מילצ'ן
צילום: רויטרס, EPA
מומלצים