שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  החשד לשוחד: 30 אלף שקלים במזומן מהיועצים לראש לשכת רה"מ לשעבר
  דוד שרן, שהיה ראש לשכת נתניהו, קיבל על פי החשד שוחד כדי לקדם את העסקאות עם הגרמנים. השוחד הועבר אליו במזומן דרך שני היועצים האסטרטגיים, נתי מור וצחי ליבר. מור נשאל איזה שירות העניק לעד המדינה גנור והשיב: "תשאלו את השותף שלי, הוא הביא אותו". פרטים חדשים בפרשת הצוללות

  30 אלף שקלים במזומן עברו מהיועצים האסטרטגיים החשודים בפרשת הצוללות לדוד שרן, מי שהיה ראש לשכת ראש הממשלה. כך נודע היום (ד') ל-ynet. זהו החשד העיקרי שהטיחו חוקרי המשטרה בשרן, כחלק מההתפתחויות האחרונות בפרשת השוחד וספיחיה.

  מימין: דוד שרן, נתי מור ומיקי גנור (צילום: אוראל כהן, עמית שעל)
  מימין: דוד שרן, נתי מור ומיקי גנור(צילום: אוראל כהן, עמית שעל)

  תגובה של מור בפייסבוק, עם פרסום פרשת הצוללות בנובמבר 2016
  תגובה של מור בפייסבוק, עם פרסום פרשת הצוללות בנובמבר 2016
   

  עד המדינה מיקי גנור ייצג בישראל את התאגיד הגרמני טיסנקרופ וביקש לקדם עסקאות רכש צוללות וספינות ואחזקתן, וכן הקמת מפעל אמוניה. המשטרה חושדת כי הכסף הועבר ממנו דרך היועצים האסטרטגיים שנעצרו השבוע, צחי ליבר ונתי מור, ומהם אל שרן עצמו. גנור הפנה את החוקרים להעברה כספית שביצע לפני קצת פחות משנה לחשבון הבנק של השניים, ומשם משך נתי מור 30 אלף שקלים במזומן ועל פי חשד החוקרים העביר אותם במזומן לשרן.

   

  העברות דומות נרשמו עוד בשנת 2014. באותה שנה היועץ צחי ליבר חיבר בין גנור לבין שרן. גנור סיפר לחוקרים כי ראה בשרן עוד דמות שיכולה לקדם את ענייניו כנציג התאגיד הגרמני, בעסקאות שעליהן היה אמור לגרוף עמלות במיליונים. את כספי השוחד לכאורה לשרן הוא העביר על פי החשד באמצעות חברת הייעוץ של ליבר ומור.

   

  גנור טען בפני החוקרים כי כספי השוחד הועברו במזומן לשרן, ואף הפנה אותם לתאריך ספציפי לפני כמה חודשים, אז העביר 50 אלף שקלים + מע"מ לחברה המשותפת של שני היועצים. מעט לאחר אותה העברה, מור הוציא 30 אלף שקלים במזומן מהחשבון המשותף.

   

  חוקרי המשטרה הטיחו במור: "הכסף במזומן הועבר לדוד שרן". מור הכחיש את הטענות והסביר כי משך את הכסף לשימושו האישי, על חשבון משכורתו. החוקרים שאלו מדוע גנור העביר כסף לחברה, ואיזה שירות ניתן לו בתמורה. על כך לא ידע מור להשיב וענה: "מי שהביא את גנור למשרד הוא השותף שלי ליבר. תשאלו אותו. הוא עבד מולו".

   

  הסבר קצר על הפרשה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  עו"ד יאיר רגב ועו"ד אורי קינן, המייצגים את היועצים האסטרטגיים
  עו"ד יאיר רגב ועו"ד אורי קינן, המייצגים את היועצים האסטרטגיים

  סנגורו של מור, עו"ד אורי קינן, ניסה בבית המשפט לשכנע את השופטת עינת רון לשחרר את מור ממעצר ומחה על דרך התנהלות המשטרה: "המשטרה לא מוסרת שום פרט אשר קושר את מרשי לעניין ואת הכול מראה לטענתה לבית המשפט. מרשי מכחיש כל קשר לחשדות נגדו ואני מקווה מאוד שהמשטרה תגיע בקרוב למסקנה המתבקשת - שאין לו יד ורגל בדבר". למרות זאת, הוארך היום מעצרו של מור בחמישה ימים והשופטת אמרה: "יש התפתחויות שמחזקות את החשד נגדו".

   

  צחי ליבר עצור עד מחר. סנגורו, עו"ד יאיר רגב, מסר בתגובה: "צר לנו שהיחידה החוקרת בוחרת לשחרר בערובה את החשודים רמי המעלה ובעלי התפקיד הבכיר ואילו את החשודים הזוטרים, אשר אינם עובדי ציבור, היא מחליטה להשאיר במעצר על מנת ללחוץ עליהם שימסרו גרסה שאותה הם רוצים. גנור ביקש את שירותי חברת הייעוץ ושילם להם בסבביות 100 אלף שקלים בתמורה לייעוץ שהם סיפקו. שולם מס והוצאו חשבוניות כדין".

   

  עורכת דינו של שרן, אפרת ברזילי, סירבה להגיב. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "החשד לשוחד: 30 אלף שקלים במזומן מהיועצים לראש לשכת רה"מ לשעבר"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים