שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  ילדים בצהרונים ללא מזון: "המערכת קרסה"

  הורים מירושלים שילדיהם נמצאים בצהרונים קיבלו מסרון, שלפיו יש שיבושים באספקת הארוחות. "בסוף היום הילדים רעבים ועצבנים, זה מתסכל". עיריית ירושלים: "עושים כל שביכולתנו לטפל בבעיות ולמזער את הנזקים"

   

  האוכל לא הגיע, נתנו לילדים סנדוויצ'ים עם חומוס ()
  האוכל לא הגיע, נתנו לילדים סנדוויצ'ים עם חומוס
   

  "מערכת ההזנה של משרד החינוך קרסה. עד אתחול המערכת אנו צופים שיבושים וממליצים להורים להצטייד באוכל. לידיעתכם". זו ההודעה שקיבלו הבוקר (יום ד') הורים לילדי צהרונים בירושלים. על פי דיווחי ההורים, מדובר בעשרות צהרונים בהם התגלו תקלות ובמאות ילדים שלא קיבלו ארוחת צהריים מסודרת.

   

  הבעיות באספקת המזון לילדי הצהרונים בעיר החלה לדברי ההורים עם פתיחת שנת הלימודים ההורים מדווחים כבר ארבעה ימים על תקלות, מצהרונים שאליהם לא הגיע אוכל בכלל, צהרונים אליהם הגיעו רק מחצית מהמנות, או ארוחת צהריים שהגיעה לגן בשעה 15:00.

   

  לאחד הצהרונים הגיעו רק 18 מנות, למרות שלומדים בו 30 ילדים ()
  לאחד הצהרונים הגיעו רק 18 מנות, למרות שלומדים בו 30 ילדים

  ליאורה, אימא לילדה בגן ילדים ברחוב בן זכאי: "ביום שני אחד ההורים הגיע מוקדם לאסוף את הילד שלו והילדים נראו עצבנים ומסכנים. הוא שאל את הגננות מה הסיפור והן אמרו לו שלא הגיע אוכל. אחת הסייעות הלכה וביקשה אוכל מגנים אחרים באזור אבל זה לא הספיק. הבאנו גם תפוצ'יפס ופירות. אתמול אמרו שלא תהיה בעיה אבל האוכל לא הגיע ונתנו לילדים סנדוויצ'ים עם חומוס, פתאום האוכל הגיע בשעה 15:00". בעקבות המסרון שהודיע כי לא תהיה ארוחת צהריים לילדים, אחת האמהות בגן הביאה סיר של פסטה להאכיל את הילדים.

   

  לגן שמחת הכהן בשכונת הר חומה מגיעות כבר ארבעה ימים רק 18 מנות אוכל למרות שבגן לומדים 30 ילדים. "בסוף היום הילדים רעבים ועצבנים, זה ממש מתסכל", אומרת דנה, אימא לילדה בגן. "אתמול הילדה סיפרה שהיא אכלה לחם לארוחת צהריים. היום לא הסכמנו שהילדים יהיו רעבים, אז הזמנו אוכל מבחוץ. עד מתי אני אזמין להם אוכל? זה לא צריך להיות ככה".

   

  ישראל אליסף, מנהל תחום הגנים בארגון ההורים העירוני בירושלים: "לא ייתכן שכבר ארבעה ימים יש מאות ילדים שלא מקבלים הזנה בצהרונים. משרד החינוך שאחראי על תוכנית ההזנה חייב לתת מענה מיידי ולהורות על פתרונות יצירתיים כבר מחר בצהרים".

   

  מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "תוכנית ניצנים היא תוכנית כלל ארצית ואספקת ההזנה בצהרונים היא באמצעות מערכת ההזנה של זכיין מטעם משרד החינוך. לאחרונה נוצרו עומסים ופערים במערכת עקב רישום מאוחר של הורים, שרשמו את ילדיהם בימים האחרונים. העירייה עושה כל שביכולתה לטפל בבעיות ולמזער את הנזקים בתקווה שכבר בשבוע הבא ייסגרו כלל הפערים".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים