שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "הפסיפס המרגש ביותר" התגלה בבריטניה
  בלב התגלית ניצבת דמותו של בלרופון, גיבור במיתולוגיה היוונית, רכוב על פגסוס - סוס הפלא המעופף. לפי ה"טלגרף", הפסיפס ככל הנראה הורכב בסביבות שנת 380 אחרי הספירה וצורתו מרובעת

  חוקרים בבריטניה חשפו לאחרונה את אחד הפסיפסים הרומיים המרהיבים ביותר שנמצאו עד כה במסגרת פרויקט ארכיאולוגי קהילתי. ב"גרדיאן" הבריטי דווח כי הממצא המושקע והמפורט נמצא במהלך חפירה ליד העיירה בוקספורד בברקשייר, ומומחים תיארו את התגלית בתור "הפסיפס המרגש ביותר" שנמצא בממלכה לפחות ב-50 השנים האחרונות.

   

   (צילום: מתוך המחקר) (צילום: מתוך המחקר)
  (צילום: מתוך המחקר)

   

  בלב התגלית ניצבת דמותו של בלרופון, גיבור במיתולוגיה היוונית, רכוב על פגסוס - סוס הפלא המעופף. לפי ה"טלגרף", הפסיפס ככל הנראה הורכב בסביבות שנת 380 אחרי הספירה וצורתו מרובעת. אורכו של כל אחד מצדדיו הוא 10 מטרים, ובכל צד יש גם חצי מטר של מסגרת עשויה אריחים אדומים.

   

  הממצא העתיק נחשף במסגרת פרויקט Boxford Heritage, שבו משתתפים מתנדבים והיסטוריונים בחפירות ארכיאולוגיות שונות. הפרויקט קיים מאז 2011 והיה אמור להסתיים רק שבועיים לאחר מציאתו של הפסיפס המדובר. משתתפי הפרויקט בילו את שלושת הקיצים האחרונים בחפירות באותו אזור בבריטניה, וחשפו עד כה גם את שרידיה של וילה רומית עתיקה, בית מרחץ ומבנה ששימש לחקלאות.

   (צילום: מתוך המחקר) (צילום: מתוך המחקר)
  (צילום: מתוך המחקר)

   

  מומחים ששוחחו עם התקשורת הבריטית תיארו את התגלית בתור "ללא ספק, הפסיפס המרגש ביותר שנמצא בבריטניה ב-50 השנים האחרונות". מדובר באחד הפסיפסים הטובים ביותר שהתגלו מהמאה הרביעית, והוא שולח מסר ברור שבעלי הווילה שהייתה במקום 'שחה' ברזי המיתולוגיה היוונית והרומית. המקצוענים והמתנדבים כאחד יזכרו את הרגע שבו חשפו את הממצא לכל חייהם, שכן זהו אתר בעל חשיבות לאומית", נמסר מאחד מארגוני הארכיאולוגים שלקחו חלק בפרויקט.

   

  אמנם רק צד אחד של הפסיפס נחשף עד כה, אבל החוקרים מאמינים שגם חלקו האמצעי של הפסיפס נשמר היטב. ג'וי אפלטון, מראשי פרויקט Boxford Heritage, סיפרה לטלגרף: "עבדנו קשה מאוד במהלך הפרויקט כולו, ו-50 המתנדבים בפרויקט לקחו חלק משמעותי בהצלחה שלנו. ואז בסוף הגיע הפסיפס הבלתי צפוי וחשוב במבחינה לאומית. איזו דרך לסיים את הפרויקט".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה ""הפסיפס המרגש ביותר" התגלה בבריטניה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים