שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  היועץ הודה: "ראש לשכת ראש הממשלה ביקש להביא כסף מגנור"
  בית המשפט האריך את מעצרו של דוד שרן החשוד בקבלת שוחד מעד המדינה בפרשת הצוללות. השופטת: "החשד התחזק משמעותית". הוארך גם מעצרו של היועץ צחי ליבר, שחשוד שהעביר כספים לשרן. עורך דינו: "פנה אליו חבר ואמר 'גש לגנור ותביא את הכסף'. מפה ועד לזה שהוא הופך להיות העבריין הראשי זה רחוק"

   

  הוארך בשנית מעצרו של דוד שרן    (צילום: מתן טורקיה)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  התפתחות בפרשת הצוללות: הסנגורים של יועץ התקשורת צחי ליבר הודו בשמו בדיון בבית המשפט כי הוא העביר כסף לדוד שרן, לשעבר ראש לשכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, מעד המדינה בפרשה מיקי גנור. הסנגורים יאיר רגב ויפה גולן אמרו בדיון: "פנה אליו חבר ואמר 'גש לגנור ותביא את הכסף'. מפה ועד לזה שהוא הופך להיות העבריין הראשי זה רחוק. לגנור היה קשר ישיר עם שרן. הוא לא ידע על זה. האם מרשי ידע על מה המידע שהעביר שרן לגנור?". מעצרו הוארך בשישה ימים. קודם לכן הוארך בשנית מעצרו של דוד שרן שעליו קבעה השופטת כי "החשד התחזק משמעותית".
   
  המשטרה מייחסת כעת לשרן, שנעצר בחשד לקבלת שוחד במסגרת פרשת הצוללות, עבירה של שיבוש הליכי חקירה. לפי החשד, עד המדינה מיקי גנור ביקש להבטיח את מינויו וזכייתו במכרזים באמצעות הקשר שטיפח עם שרן שהיה בלשכת ראש הממשלה. השופטת עינת רון אמרה בדיון: "מאז הדיון האחרון נאסף עוד חומר חקירה. יש בחומר שנאסף לחזק את החשד באופן משמעותי".

  שרן בבית המשפט, היום (צילום: מוטי קמחי)
  שרן בבית המשפט, היום(צילום: מוטי קמחי)

   

  מנחם ליבר על מעצר בנו: "זה סתם"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  כאמור, מעצרו של ליבר הוארך גם כן. לפני דיון הארכת המעצר תקף מרדכי ליבר, אביו של צחי ומי ששימש בעברו כמפקד היחידה המרכזית של מחוז תל אביב, את החלטת המשטרה לעצור את בנו. "כשבאים לכל הגיבורים הגדולים ואת זה לא חוקרים ואת ההוא גיבור ישראל והשלישי שהיה אלוף לא עוצרים ואת צחי כן", האשים מפקד הימ"ר לשעבר.

  לא מבין למה לא חוקרים את נתניהו. ליבר
  לא מבין למה לא חוקרים את נתניהו. ליבר

  ליבר המשיך לתקוף ואמר כי הוא לא מבין מדוע ראש הממשלה נתניהו לא נחקר ומדוע עו"ד דוד שמרון, מקורבו של נתניהו ומי שייצג את עד המדינה מיקי גנור, לא נעצר. "הרי אין דברים כאלה שמבטלים כזה מכרז ענק בלי ידיעתו של ראש הממשלה. אין חיה כזאת", תהה ליבר.

   

  אומרים שהוא לא קשור.

  "מי זה הם אומרים? אז אין יועץ משפטי? אין פרקליט מדינה? הם אומרים. מה כן אומרים? נתי מור וצחי ליבר, שני אל קפונות על עסקת הצוללות, לקחו מאה אלף שקל. מתוך זה שילמו מס הכנסה ומע"מ ונתנו לטמבל השלישי (דוד שרן - א"ס). אז אותם מחזיקים במעצר".

   

  עו"ד יפה גולן בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי)
  עו"ד יפה גולן בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)
   

  עו"ד יאיר רגב. סנגורו של ליבר
  עו"ד יאיר רגב. סנגורו של ליבר
   

  ליבר, שבאמתחתו חקירות משטרה מרובות מתוקף תפקידו, הסביר את משמעות עד המדינה ומדוע גנור לא סיפק עדיין את הסחורה. "כל השיטה של עד מדינה הוא לקחת דג קטן שיביא דג גדול. את מי הוא הביא בדיוק? אחד כזה אמור להביא שר או ראש ממשלה. את מי הוא הביא?".

   

  ליבר הסביר כי הוא לא שוחח עם בנו על הפרשה בשל חשש לשיבוש הליכים. "אני אומר לחקור. זו חובה. הגעת למשהו? הוא יודע יותר מזה? תעצור אותו לעוד 20 יום. אבל לעשות סתם בשביל להראות שאתה עוצר?".

   

  ליבר נעצר יחד עם שותפו נתי מור ביום שבו נעצר גם ראש לשכת ראש הממשלה לשעבר. לפי החשד, מור וליבר חתמו עם עד המדינה בפרשה מיקי גנור על הסכמים פיקטיביים וקיבלו את הכספים, שהועברו לרשותו של שרן.

   

  גנור הפנה את החוקרים להעברה כספית שביצע לפני קצת פחות משנה לחשבון הבנק של השניים ומשם משך מור 30 אלף שקלים שלפי החשד הועברו במזומן לשרן. העברות דומות נרשמו גם בשנת 2014. באותה שנה חיבר ליבר בין גנור לשרן. החשד גם כאן שכספי השוחד הועברו באמצעות חברת הייעוץ של ליבר ומור.


  פורסם לראשונה 07/09/2017 14:39

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "היועץ הודה: "ראש לשכת ראש הממשלה ביקש להביא כסף מגנור""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים