שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אתר בנייה מעל גן ילדים: "בונים להם מעל הראש"
  אריחים, מסמרים וסכינים יפניות: במתחם גני ילדים בראש העין בונים בית כנסת בקומה השנייה, בזמן שהילדים נמצאים בגן. "שום דבר פה לא בטיחותי, הגן קטסטרופה, יש כאוס", מאשימים ההורים. העירייה: "טרם איכלוס הגן הושלמו כל ליקויי הבטיחות בתוך המבנים, וכל ליקוי נוסף שמתגלה מטופל מיידית"

   

  ליקויי בנייה בגנים בראש העין    (צילום: דניאל אליאור)

  ליקויי בנייה בגנים בראש העין    (צילום: דניאל אליאור)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "שום דבר פה לא בטיחותי, יש פחי צבע, סכינים יפניות, אריחים שנפלו. הגן קטסטרופה, יש הרבה ליקויים, יש פה כאוס". מי שמגיע למתחם גני הילדים בשכונת פסגות אפק בראש העין יתהה איך ייתכן שהגנים מאוכלסים כבר שבוע. מסביב לגנים ברחוב חיים הרצוג מבוצעות עדיין עבודות עפר ורחבת הכניסה לגנים 'קיוי', 'משמש' ו'רימון' אינה סלולה. במקום הייתה ערימת אספלט חם והתבצעו עבודות לסלילת שביל אספלט לכיוון הגנים.

   

  גם בתוך הגנים המצב לא טוב יותר. בחצרות מוטלים גלילים גדולים של דשא סינטטי שטרם נפרש, פחים של צבע ועוד. בחצרות האחוריות של הגנים הונחו 'בלות' גדולות עם עפר, והקומה השנייה של מתחם הגנים, שלטענת ההורים מיועדת בכלל לבית כנסת, נראית כמו אתר בנייה. התמונה דומה גם בשני הגנים הסמוכים, 'תפוז' ו'מנגו'.

   

  לרעיה סרבריסקי יש שני ילדים בגנים והיא חברה בוועד ההורים העירוני. "אתם יכולים לראות לבד מה מצבנו. השנה אומנם נפתחה, הכיתות פחות או יותר מאובזרות ונראות כמו שצריך והצוותים מצוינים, רק שפיתוח סביבתי כמעט ולא קיים. החצר לא קרובה להיות גמורה, אין דשא סינטטי, השנה נפתחה ביום שישי שעבר ואין לילדים חצרות לצאת אליהן החוצה. יש די הרבה ליקויי בטיחות - תקרות שלא מחוברות כמו שצריך, כל מיני ליקויים ברצפה. ילד יכול להיתקל בזה וליפול. אומרים שזה מטופל ושזה בעבודה, אבל באופן אישי אני לא רואה שזה מתקדם".

  הבנייה במתחם גני הילדים. "אריחים נפלו, יש סכינים יפניות" (צילום: רענן בן צור) (צילום: רענן בן צור)
  הבנייה במתחם גני הילדים. "אריחים נפלו, יש סכינים יפניות"(צילום: רענן בן צור)

   (צילום: רענן בן צור) (צילום: רענן בן צור)
  (צילום: רענן בן צור)

   (צילום: רענן בן צור) (צילום: רענן בן צור)
  (צילום: רענן בן צור)

   (צילום: רענן בן צור) (צילום: רענן בן צור)
  (צילום: רענן בן צור)

   

  סרבריסקי הוסיפה: "בגן רימון רואים שהבנייה למעלה לא הסתיימה וזו בעצם הסוגייה המרכזית עכשיו. גם במתחם למטה מעל הגנים אמורים להיות בתי כנסת והבנייה של הגג לא הסתיימה. נאמר לנו שלא תהיה כאן בנייה כשהילדים נמצאים בגנים, אבל אתמול הגיעו לכאן פועלים בשעה 13:00 ובנו. אנחנו כהורים לא מוכנים שתהיה בנייה גם אחרי השעה 17:00. העירייה מתעקשת להגיע לכאן, לבנות ולצקת בטון. מבחינתו זה לא מקובל, גן ילדים הוא לא אתר בנייה. אם פועלים עבדו כאן מ-17:00 עד 8:00 אין לדעת באיזה מצב הם ישאירו כאן את הגנים בבוקר".

   

   (צילום: רענן בן צור) (צילום: רענן בן צור)
  (צילום: רענן בן צור)

  העבודות במתחם גני הילדים. "פיתוח סביבתי כמעט ולא קיים" (צילום: רענן בן צור) (צילום: רענן בן צור)
  העבודות במתחם גני הילדים. "פיתוח סביבתי כמעט ולא קיים"(צילום: רענן בן צור)

  סרבריסקי אומרת כי מבחינת ההורים מדובר בסיכון ממשי לשלוח את ילדיהם לגן. "אמרו לנו מהעירייה שיבואו, ינקו ויפקחו. קשה לי מאוד להאמין שכל יום יהיה כאן מישהו ב-6:00 בבוקר שיוודא שלא נפלו ברגים, מסמרים, חתיכות ברזל, פלדה או חתיכות של סכינים יפניות, כמו שראיתי באחת החצרות. הסיפור המהותי זה הבנייה על הגג, אנחנו בודקים את החוקיות של הדבר הזה, אנחנו לא רוצים שזה יהיה, לא רוצים לשלוח ילדים לאתר בנייה".

   

  למה אתם לא משביתים את הגן?

  "יש חשיבה להשבית, אבל בראייה שלנו ההשבתה של הגן בעצם רק תשרת את העירייה, שתבוא לכאן ותמשיך לבנות בנחת, במקום שיעבירו אותנו למבנה הקבע שלנו סמוך לבניינים שאנחנו גרים. חשוב לציין שאלה אמורים להיות גנים זמניים. מבנה הקבע שלנו נמצא לא רחוק מכאן והוא להבנתנו בשלבי סיום. גם שם הבנייה מתנהלת בעצלתיים ולא נותנים לנו תשובה ודאית מתי אנחנו אמורים לעבור. נתנו לנו הבטחות, 'מחר החצרות ייפתחו, מחרתיים החצרות ייפתחו'. בהתחלה נאמר לנו שלא תהיה כלל בנייה על הגג, עכשיו רוצים להמשיך את הבנייה בגג. אני מאמינה שבסופו של דבר נאלץ להשבית, השאלה איך זה ישרת אותנו".

   

  נוימן הוסיף: "יש לי פה ילדה בת שלוש וארבעה חודשים, רשמתי אותה לגן וציפינו שיהיה בסדר. בפועל, הגן הקבוע בכלל לא גמור. העבירו אותנו למבנה הזמני ובונים לילדים מעל הראש, בין אם זה בשעות שהם נמצאים ובין אם לא. שום דבר פה לא בטיחותי - יש פחי צבע, סכינים יפניות, אריחים שנפלו. הגן קטסטרופה, יש הרבה ליקויים, גם בפנים. יש פה כאוס בהעברת הילדים מהגן לצהרון בגן השני. בימים האחרונים מוניתי להיות סוג של סייעת על ידי ההורים ואני עושה את העבודה של כולם - מאכיל, משחק וגם מרגיע. אתמול כל הילדים בכו ואני זה שהרגעתי אותם, מה שהסייעות הקבועות לא עושות".

   

  בטח באתם לגן לפני כן, לא ראיתם את הבעיות?

  "היה יותר גרוע אבל לקראת ה-1.9 נתנו פה עבודה רק בשביל שיגידו 'אוקיי נכנסנו'. אבל שוב, העיקר זה לא להיכנס, אלא איך אתה נכנס. אנחנו נכנסנו והזדעזענו, עד עכשיו אנחנו מזועזעים. אף אחד לא נותן לנו תשובות, שום דבר, כלום. בישיבות של העירייה שהן פתוחות, לקהל אין שום סיכוי לדבר. גם אם הם מדברים אז מהר מאוד משתיקים אותם או מוציאים בכוח החוצה. מי שמדבר אז מסמנים אותו, לך תדע לאן זה יוביל. אני אומר לך בכנות, אני עייפתי".

   

  מעיריית ראש העין נמסר בתגובה: "גני הילדים נפתחו ב-1.9 כמתוכנן ללא שימוש בחצרות. בתוך מבני הגנים הושלמו כל ליקויי הבטיחות טרם איכלוס הגן וכל ליקוי נוסף שמתגלה מטופל מיידית. השלמת חצרות הגנים מבוצעת בימים אלה. חלק משטחי הדשא הסינתטי הושלמו והחלק הנותר יושלם בתחילת השבוע הבא. הצללות הגנים מתוכננות להסתיים עד סוף השבוע הבא. הכניסות לגנים טופלו ויושלמו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "אתר בנייה מעל גן ילדים: "בונים להם מעל הראש""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים