שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צעיר נאשם בתקיפת ערבי ממניע גזעני: "אתה יוצא עם יהודייה"
  כתב אישום הוגש נגד יחיאל ויסנשטרן, תושב ירושלים, שתקף ערבי באגרופים ובבעיטות בשוק מחנה יהודה. עובר אורח עצר את האלימות. סנגורו: "הוא זה שהותקף"

  יחיאל ויסנשטרן מירושלים הואשם היום (יום א') בבית משפט המחוזי בירושלים בתקיפה בנסיבות מחמירות ממניע גזעני, אחרי שתקף ערבי שבו חשד כי הוא יוצא עם יהודיה. הוא הכה את הקורבן באגרופים, הפיל אותו לרצפה ובעט בו עד שעובר אורח עצר אותו. לטענת עורך דינו, ויסנשטרן היה זה שהותקף.

   

  ביום שני שעבר צעד המתלונן מוחמד ברחוב אגריפס, סמוך לשוק מחנה יהודה בירושלים יחד עם אישה שעובדת עמו בחנות בשוק. הם פגשו בויסנשטרן ועוד שני גברים, והנאשם ביקש ממוחמד סיגריה ונענה כי אין לו. השלושה המשיכו ללכת אחרי מוחמד והעובדת. הם שאלו אותה אם היא יהודיה ושאלו אותו מדוע הוא יוצא עם בנות יהודיות.

   

  מוחמד ניסה להסביר לשלושה כי הם רק עובדים יחד, אך ויסנשטרן או אחד מהאחרים הוציא מכיסו סכין ואמר למתלונן "אתה יוצא עם בנות יהודיות, אנחנו נזיין אותך היום". והנאשם או אחד מהאחרים נתן למתלונן שתי מכות בכתפו. המתלונן החל להתרחק מהם אך ויסנשטרן והאחרים החלו ללכת בעקבותיו. הם הקיפו אותו והחלו לקלל אותו, תוך שהם אומרים לו כי אסור לו לעבוד בשוק יותר וקיללו אותו. הם החלו להכות אותו באמצעות אגרופים ובעיטות. בעקבות מכות אלו נפל המתלונן, ו-ויסנשטרן בעט בו עד שעובר אורח עצר את האלימות.

   

  עו"ד עידן גמליאלי מהסנגוריה הציבורית, שמייצג את הנאשם מסר בתגובה: "מדובר בצעיר ללא עבר פלילי עם נסיבות חיים קשות. הצעיר שיתף פעולה עם החוקרים ומסר גרסה מפורטת להשתלשלות האירועים. לטענתו הותקף על ידי המתלונן, לא החל את האירוע ולא פעל מתוך מניעה לאומני או גזעני. אנו ממתינים לקבל את חומרי החקירה ולאחר שנלמד אותם נגיב בבית המשפט".

   

  יו״ר תג מאיר ד"ר גדי גבריהו טען כי "ויסנשטרן מצטרף לעשרות יהודים מוסתים, שפורקים את משנתם על עוברי אורח חפים מפשע בירושלים ובמקומות נוספים במדינת ישראל, יהודה ושומרון רק בשל היותם ערבים. יש לעצור את המנהיגים ולהוציא את הארגונים המסיתים אל מחוץ לחוק".

   

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "צעיר נאשם בתקיפת ערבי ממניע גזעני: "אתה יוצא עם יהודייה""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים