שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "תכירו אותי" - מיזם מקרב לבני נוער ישראלים
  לראשד פתחי, מוסלמי בדואי בן 18 מטובא זנגריה יש חזון - בני נוער מכל הקבוצות והקהילות בחברה הישראלית יכירו את התרבות של עצמם, את האחר ואת התרבות שלו, ובכך הדור הצעיר יקח אחריות לחברה סובלנית ומכובדת ויביא לשינוי בחברה הישראלית. בטור אישי הוא מספר על התוכנית החדשה שהקים

  שמי ראשד פתחי ואני מטובא זנגריה. סיימתי לאחרונה בי"ס תיכון והייתי שותף פעיל ונציג מחוז צפון במועצת התלמידים והנוער הארצית ובכנסת הצעירה.

   

  אני מוסלמי בדואי ויש לי קרובי משפחה דרוזים ויהודים ולא פעם חוויתי פערים תרבותיים ביני לבין חברי ובני משפחתי שמגיעים מתרבויות שונות. גם בתוך כל קהילה שמתי לב שהנוער לא מבוסס ומכיר מספיק את התרבות שלו ובטח לא תרבות אחרת משלו.

   

  הרגשתי שיש לי את היכולת לפנות למספר רב של בני נוער מקהילות שונות ולדבר בשפתם, להבין את חשיבתם ולגרום להם לעבור תהליך של הכרה וקבלה של

  "האני העצמי" שלהם וגם של שונים מהם ואפילו לפעול למען הקהילה בה הם חיים.

   

  כאן נולדה היוזמה שלי "תכירו אותי-تعرفوا عليّ" , בשיתוף פעולה עם החברה למתנ"סים, האוניברסיטה הפתוחה, עיריית רעננה, ופורום דב לאוטמן שפועל למען מודעות חברתית לאחריות משותפת, הכלה וסובלנות ומאפשר ברמה הציבורית במה למיזמים כמו שלי במטרה להעלות את הווליום בשיח הציבורי לבחור בטוב המשותף ולבחור לחיות ביחד בחברה סובלנית ומכבדת.

   

  סדרה של מפגשים שיתוו תהליך משמעותי ומשפיע

  היוזמה מאפשרת ליצור אינטרקציות נוספות בתוך הקהילה של אותו נער ומעגלי חברויות חדשים עם אנשים מהקשת הרחבה של החברה הישראלית.

   

    ()

   

  בתור התחלה כינסתי עשרות בני נוער ליום מרוכז כדי לשוחח, מהר מאוד הבנתי שיש כאן מקום למשהו גדול יותר, שינוי חברתי עמוק עם ערך מוסף. לאחר התייעצות עם לני מילוא, מנהלת פורום לאוטמן שמלווה ותומך ביוזמה, הבנו שיש צורך בסדרה של מפגשים שיתוו תהליך משמעותי ומשפיע.

   

  בעזרתה של יפית מנהלת תכנית עתיד ישראלי בחברה למתנ"סים מיקדנו את נושאי המפגשים לחשיבה משותפת, הכלה, גאווה בתרבות שלהם והכרה בתרבויות אחרות, סובלנות, קירוב לבבות ועוד ועוד. כל אלה יובילו בסופו של דבר לשינוי בחברה ולעשייה.

   

  מהמפגשים שנערכו עד כה ראיתי שינוי משמעותי. אפילו באחד המפגשים בין נוער יהודי חילוני לבין בני נוער בדואי מהצפון הרגשתי בשינוי האווירה תוך חצי שעה, מקבוצות מופרדות הם התערבבו, התגבשו והרגישו נוח יחד.

   

  כיום ישנם מעל 40 רשויות מקומיות שלוקחת חלק בפרויקט שכוללות למעלה מ-5,000 בני נוער ואלפי אנשים שכבר השתתפו במפגשים שיזמנו. מקווה מאוד שאלפים נוספים יקחו חלק בפרויקט ויסייעו לי להגשים את החלום שלי - לקום בבוקר, ללכת לעבודה ולראות שפע של דו קיום, שוויון וקבלת האחר כל הדרך מבלי שזה יראה יוצא דופן.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה ""תכירו אותי" - מיזם מקרב לבני נוער ישראלים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים