שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "אתם תחליטו אם אשאר בצד הדרך כחריג"
  תכנית 'גדולים במדים' יוצאת בקמפיין גיוס המונים במטרה לאפשר למאה צעירים עם צרכים מיוחדים להשתלב בצבא ולהמשיך בחיים כשווים. צפו

  תכנית 'גדולים במדים' של עמותת 'יד לילד המיוחד' משלבת צעירות וצעירים עם צרכים מיוחדים בבסיסי צה"ל בכל הארץ במטרה לשלבם בחברה כשווים. כעת היא יוצאת בקמפיין גיוס המונים כדי שתוכל לסייע לעוד מאה צעירים להשתלב בחברה ולממש את הפוטנציאל שלהם דרך תרומה משמעותית לחברה

   

  במשך שנים קהילת הצעירים עם המוגבלויות השונות לא קיבלה אפשרות לשרת ולתרום לצה''ל - וכפועל יוצא, לא קיבלה הזדמנות לשילוב בחברה האזרחית. בשנת 2005 נוסדה תכנית "גדולים במדים" במסגרת עמותת 'יד לילד המיוחד' על ידי האלוף גבי אופיר וסא"ל אריאל אלמוג, במסגרתה משולבים היום כ-350 צעירים עם צרכים מיוחדים בבסיסי צה''ל ברחבי הארץ.

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  השילוב נעשה מתוך תפיסה שנתינת אפשרות לצעירים עם מוגבלויות, תועיל הן למערך הצבאי בעבודות מותאמות והן למתנדבים אלו שעצם התרומה והשירות יעניקו להם סיפוק ותחושת חיוניות, בנוסף לכישורי חיים, הסתגלות ליחסים עם החברה ובהמשך אף שילוב בריא בקהילה ובשוק העבודה האזרחי.

   

  הצעירים המשרתים בצה"ל במסגרת תכנית גדולים במדים מקבלים תפקידים המותאמים ליכולותיהם. רבים מהצעירים המאובחנים על הספקטרום האוטיסטי, כמו גם מוגבלויות אחרות, ניחנים ביכולות אנליטיות וחזותיות מדהימות, כך שהם משולבים בעבודה עם חומרים חזותיים כמו תמונות לוויין, פירוק מכשירים אלקטרוניים, מחזור ופירוק מחשבים ישנים וסיוע בתיקוני חלקי מטוסים.

   

  עמותת 'יד לילד המיוחד' פועלת כדי לקדם את מעמד הצעירים עם המוגבלויות בצה''ל מ''מתנדבים'' לחיילים רגילים עם תעודת חוגר, כך שיהיו זכאים לכל ההטבות הניתנות לחייל רגיל, כגון: מענק כספי חודשי ומענק שחרור גבוה. עד כה עשרות מהמתנדבים בתכנית, עשו את הבלתי-יאומן, קיבלו תעודת 'חוגר', השתחררו, נכנסו לתוכנית הכשרה לתעסוקה של העמותה והשתלבו בעבודות מכובדות.

   

  אפס אחוז אבטלה לעומת כ-75 אחוז

  בעוד שבאוכלוסיית בעלי המוגבלויות בישראל יש אבטלה של כ-75 אחוז, בקרב משוחררי גדולים במדים יש אפס אחוז אבטלה. עלות שילוב כל חייל בפרויקט עומדת על כ-10,000 שקלים לשנה.

   

    ()

   

   

  קמפיין גיוס ההמונים נוצר במטרה לגייס מאה צעירים נוספים עם צרכים מיוחדים ולשלבם בחברה עד הוצאתם לחיים עצמאיים. להגשמת המשימה זקוקים בתכנית "גדולים במדים" לכחצי מיליון שקלים המיועדים למימון עובדים סוציאליים, מתן טיפולים רגשיים וסדנאות כמו טיפולי רכיבה על סוסים, שחיה טיפולית, אילוף כלבים, שיעורי מוסיקה, לימוד כישורי חיים והכנה לעצמאות. משרד הממשלה וצה"ל משתתפים במחצית מהסכום, כך שהסכום הנותר לגיוס המונים עומד על חצי מיליון שקלים.

   

  שחר רומבולסקי, אחד הצעירים שעתיד להתגייס דרך העמותה מספר: "אני ועוד מאות ילדים מחכים להגיע למקום בו נוכל להצליח בחיים. אני רוצה להיות עצמאי להיות חלק מהצבא מהחיילים ולהיות מאושר. רוצה להגיד תודה לכל מי שיקפיץ אותי רק קצת - עד שאגיע לשם. אתם תחליטו האם אקבל הזדמנות לתרום לעם ולמדינה, אם אצטרף למסלול העבודה או שאשאר בצד הדרך כחריג".

   

  • לתרומות לגיוס ההמונים של "גדולים במדים" לחצו כאן .

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה ""אתם תחליטו אם אשאר בצד הדרך כחריג""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים