שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  סלקום תעביר עשרות עובדי נקיון להעסקה ישירה
  לאחר מו"מ ארוך בין ועד העובדים והנהלת סלקום יקלטו 42 עובדי ניקיון להעסקה ישירה בחברה. על העובדים, שעד כה הועסקו על ידי קבלן חיצוני, יחול החל מה-1.1.2018 ההסכם הקיבוצי הקיים בחברה, הכולל הטבות כמו קרן השתלמות, סבסוד גני ילדים וקייטנות, והשתתפות ברווחי החברה

  חברת סלקום הודיעה היום (ג') על קליטת 42 עובדי ניקיון להעסקה ישירה החל מה-1.1.2018. עובדי הנקיון שייקלטו מועסקים כיום דרך קבלן חיצוני במטה החברה ובמרכז השרות בנתניה, במטה בחיפה (מתמ) ובמוקד החברה באשקלון. לפי ועד העובדים, בחברה עדיין מועסקים עדיין קצת יותר מעשרה עובדי ניקיון במרכזי השירות שלגביהם לא הושג הסכם בשל פיזורם בין מספר חברות קבלניות, אך הסכם לגבי עובדים אלה יושג בהמשך.

   

  עוד בערוץ הקריירה

   

  על פי ההודעה, העובדים שיקלטו בסלקום יקבלו מענק קליטה ע"ס 2500 ש"ח, ובמסגרת החלת ההסכם הקיבוצי הקיים בחברה יקבלו הטבות כמו: קרן השתלמות ופנסיה החל מיומם הראשון בחברה, סבסוד גני ילדים וקייטנות, השתתפות ברווחי החברה, דמי הבראה מוגדלים, ונופש חברה.

   

  כמו כן, העובדים ייהנו מצבירת ותק של שנה וחצי בכל הנוגע למעמד הקביעות בחברה (הניתן לאחר שלוש שנים וחצי עפ"י ההסכם הקיבוצי). בנוסף, כלל ימי החופשה והמחלה שצברו העובדים אצל המעסיק הקודם יוכרו להם עם קליטתם, וכך גם הותק שלהם שיוכר לצורך חישוב ימי חופשה והבראה.

   

  ברבים מהארגונים במשק מועסקים עובדי הניקיון כ"עובדי קבלן" וכך נמנעות מהן זכויות רבות אשר להם זכאים שאר העובדים המועסקים בהעסקה ישירה באותו ארגון. חלק מהעובדים מנסים לעמוד על שלהם ולדרוש מעבר להעסקה ישירה אך נענים בשלילה על ידי ההנהלה כמו עובדי הקבלן בקניוני עזריאלי,  ובמקרה הגרוע יותר, סכסוכים בין המעסיק לחברת הקבלן מביאים למצב גרוע בהרבה כמו במקרה של העובדים הקשישים בקרית גת שניקו רחובות ואפילו לא קיבלו על כך שכר. 

   

  מחאת עובדי הקבלן בקניון עזריאלי (צילום: נועה ישורון) (צילום: נועה ישורון)
  מחאת עובדי הקבלן בקניון עזריאלי(צילום: נועה ישורון)

  "קליטת עובדי הקבלן היא אמירה חברתית נוקבת"

  ניר שטרן, מנכ"ל סלקום אמר על ההסכם: "אני שמח על השגי העבודה המשותפת של ההנהלה וועד העובדים ומברך את עובדי הנקיון על הצטרפותם למשפחת סלקום".

   

  יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן בירך את העובדים ואמר כי: "קליטת עובדי הקבלן היא אמירה חברתית נוקבת שלא רק מחזירה את הכבוד האנושי לעובדים, אלא משקפת במידה רבה גם את עולם הערכים של המעסיק. זהו יום היסטורי בחברת סלקום ואני משוכנע כי כל השותפים למהלך, מביטים היום אל עיני העובדים המועברים להעסקה ישירה ומבינים את המשמעות האמיתית של מה שנעשה כאן".

   

  יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק, יקי חלוצי, הצטרף לדברי יו"ר ההסתדרות והוסיף כי: "המהלך לקליטת עובדי הקבלן והפיכתם באופן רשמי לחלק ממשפחת סלקום, מהווה ביטוי נוסף לשינויים המבורכים שעוברים על הענף מאז ביסוס היחסים הקיבוציים. העובדה כי הדברים מתנהלים מתוך מקום של שיתוף פעולה עם המעסיק, מלמדת כי חוסנה של החברה נמדד גם באחריות שהיא לוקחת על עובדיה".

   

  יו"ר ועד עובדי סלקום, מיה יניב אמרה: " תופעת עובדי הנקיון המועסקים דרך קבלן חיצוני ולא בהעסקה ישירה היא תופעה פסולה ומקוממת שיש לעקור אותה מן השורש. לא רק ב"סלקום", אלא בכל החברה הישראלית".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיל יוחנן
  צילום: גיל יוחנן
  יח"צ
  עובדי הניקיון שנקלטו
  יח"צ
  מומלצים