שתף קטע נבחר

החרדים במתקפה על בג"ץ: "שונא את לומדי התורה, להוט למלחמת גוג ומגוג"

ההחלטה לבטל את החוק לפטור מגיוס בני ישיבות קוממה את ראשי החרדים. חברי יהדות התורה פתחו במתקפה חריפה על השופטים: "הגיעו מים עד נפש, על אפם וחמתם נתקן את הפסיקה". השר אריה דרעי: "הפסיקה מוכיחה את הנתק בין העליון לעם היהודי"

ח"כ פרוש, גפני וליצמן מיהדות התורה (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
ח"כ פרוש, גפני וליצמן מיהדות התורה(צילום: נועם מושקוביץ)

בג"ץ ביטל את החוק שהעבירו החרדים לפטור מגיוס - והם זועמים. דקות לאחר ההחלטה הדרמטית, שהתקבלה היום (ג') ברוב של שמונה מתוך תשעה שופטי העליון, יצאו בכירי החרדים בתגובות זועמות נגדה ואמרו כי "הגיעו מים עד נפש". הם פתחו במתקפה חריפה נגד בג"ץ ואמרו כי "בג"ץ שונא את לומדי התורה ולהוט למלחמת גוג ומגוג".

 

  • לקריאת פסק הדין המלא - לחצו כאן
  • לעתירה שהגישה "יש עתיד" נגד התיקון לחוק הגיוס - לחצו כאן

 

יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, מסר כי "פסיקת בג"ץ היום מוכיחה שוב את הנתק החמור השורר בין בית המשפט העליון לבין העם היהודי, היודע כי במשך כל הדורות מה שהחזיק אותנו מול הרדיפות והגזרות היה לימוד התורה. בני הישיבות ימשיכו גם אחרי פסיקת בג"ץ לשקוד על תלמודם בבחינת שבט לוי, ולהגן בזכויותיהם על תושבי הארץ. נפעל בכל כוחנו לתיקון החוק באופן שיאפשר את המשך ההסדר הקיים".

 

אל הדברים הצטרפו גם כל חברי סיעת יהדות התורה. יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני,, אמר כי "במהלך כל ההיסטוריה של העם היהודי היו רבים מתוך העם ומחוצה לו שניסו למנוע מתלמידי הישיבות להמשיך את תלמודם, חלקם ניסו זאת בכוח, חלקם בדרכים אחרות. לעולם לא הצליחו לפגוע בלימוד התורה, וגם עכשיו לא יצליחו. לומדי התורה ימשיכו בתלמודם עם בג"ץ או בלעדיו. אני דוחה מכל וכל את פסיקת בג"ץ ובמהלך השנה הקרובה נתקן זאת על אפם וחמתם של השופטים שאין להם שום מושג מה המשמעות של לומדי התורה וכל זכות הקיום שלנו כעם תלוי בתלמידי הישיבות וכך העולם כולו".

 

 

 

השר אריה דרעי (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
השר אריה דרעי(צילום: אוהד צויגנברג)
 

 (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
(צילום: יובל חן)

"האקטיבזם השיפוטי של בג"ץ מרוקן כליל את חשיבות החקיקה בכנסת שהופכת לאות מתה", הוסיף חבר סיעתו, סגן השר מאיר פרוש. "הפסיקה היא המשך לתקיעת היתדות בארון המתים. בג"ץ להוט למלחמת גוג ומגוג".

 

יו"ר סיעת יהדות התורה, ח"כ אליעזר מוזס: "בג"ץ שב ומוכיח כמה הוא מנותק ממסורת ישראל ועד כמה עמוקה שנאתו לכל דבר שקרוב ללומדי התורה ולשומרי הדת. בג"ץ ממשיך פעם אחר פעם להתערב בהחלטות הכנסת באופן שערורייתי. הגיעו מים עד נפש והגיע העת להחזירו לגודלו הטבעי. סיעת יהדות התורה תיוועץ עם גדולי ישראל ובמקביל נפעל לחוקק חוק שיגן עלינו מפני פסיקותיו הזחוחות של בג"ץ. תורת ישראל תמשיך ותתקיים ולומדיה ימשיכו לשבת וללמוד באהלה של תורה על אף ולמרות פסיקתם".

 

גם ח"כ אורי מקלב ממפלגת יהדות התורה התייחס לדברים. "בית המשפט מכרסם ומערער את יסודותיו של עם ישראל באמצעות פגיעה בתורה הקדושה שהיא סלע קיומנו", מסר. "פסק דין זה מוכיח שוב כי בית המשפט מנותק מערכי עם ישראל ותורת ישראל. לימוד התורה הוא הערך העליון ביותר כל זכותנו וקיומנו, הקנייני המוסרי והערכי. לצערנו שופטי בית המשפט מתקשים להבין ולקבל את מה שהיה מקובל בארץ במשך שנים רבות. מגישי העתירות הללו אינם מבקשים את טובת עם ישראל ומנסים פעם אחר פעם לנגח ולחרף את תורת ישראל ועם ישראל ובכך מקעקעים את אחיזתו של עם ישראל בארצו".

 

ח"כ הרב ישראל אייכלר מסר כי "בג"ץ ממשיך לכרוך את החבל סביב מקורות חמצן הלגיטמציה הציבורית שלו. תופסי הכיסאות בבג"ץ הוכיחו היום כי המניע היחיד שמאחורי פסיקותיו הוא תאוות שלטון דיקטטורי, נגד חוקי הכנסת הנבחרת. שופטי בג"ץ יישאו באחריות אישית למלחמה כוללת נגד הדת היהודית".

 

הוא הוסיף: "נילחם נגד כל מי שינסה לפגוע בלומדי התורה בארץ הקודש. בני הישיבות ימשיכו לשקוד על התורה הקדושה עד לביאת המשיח. כי תעביר ממשלת זדון מן הארץ".

 

מנגד, בירכה יו"ר מפלגת התנועה, ח"כ ציפי לבני, על החלטת בג"ץ: "שוויון רבותיי, שוויון. שירות צבאי, לאומי או אזרחי לכולם, בלי שטיקים ובלי טריקים".

 

הפורום לשוויון בנטל, ממגישי העתירה לבג"ץ, מסר בעקבות פסקת בג"ץ בנושא גיוס החרדים כי "הניצחון שלנו בבג"ץ מעביר מסר חד וברור לפוליטיקאים - תפסיקו כבר עם הקומבינות, תקדמו חוק ברור שבו כל אחד משרת את המדינה. מצפים ממי שדיבר רבות בנושא, השר אביגדור ליברמן, להוביל כשר הביטחון חקיקה מידית המקדמת שוויון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ח"כ משה גפני
צילום: גיל יוחנן
מומלצים