שתף קטע נבחר

ח"כ פרוש על ביטול חוק הגיוס: "אף אחד לא יזיז אותנו מהישיבות"

הסיעות החרדיות יקיימו כינוס חירום לנוכח החלטת בג"ץ לבטל את ההסדר המתוקן שאינו מחייב תלמידי ישיבה להתגייס: "מה רוצים, שבג"ץ ישלוט בכל מה שנעשה במדינה?". ח"כ עפר שלח: "נתניהו צריך להחליט - האם הוא שולט במדינת ישראל, או שהחרדים שולטים בו"

   

 

ההחלטה הדרמטית של שופטי בג"ץ לבטל את התיקון לחוק הגיוס, שמשמעותו היא שצעירים חרדים לא מחויבים להתגייס, עוררה זעם גדול בקרב הח"כים של הסיעות החרדיות, שיקיימו היום (ד') כינוס חירום לנוכח ההתפתחויות. "מי שירצה ללמוד תורה - ילמד תורה מבלי שיפריעו לו. אף אחד לא יזיז אותנו מעולם הישיבות", הכריז ח"כ מאיר פרוש מיהדות התורה.

 

"מה אתם רוצים? שבג"ץ ישלוט בכל מה שנעשה כאן במדינה?", הוסיף פרוש. "לא יכול להיות שאנשים שאף אחד לא בחר בהם חושבים שהאמת רק איתם. איך יכול להיות ש-15 אנשים תופסים פה את השלטון? באשר לשוויוניות שבג"ץ כל כך ערב לו - יש פה מיליון תושבים ערבים. האם בג"ץ נוגע בשירות שהם צריכים לעשות?".

 

באשר לצעדים הבאים של המפלגות החרדיות, השיב: "נעשה הכל - בית המשפט רוצה חקיקה? הוא יקבל חקיקה. יש לנו עוד שנה, ובמהלכה נעשה מה שנצטרך כדי לדאוג שמי שירצה ללמוד תורה יוכל לעשות זאת. יש לנו הנהגה רוחנית, שלא כפופה לבית המשפט העליון".

 

 

ח"כ עפר שלח מסיעת יש עתיד, שהייתה זו שעתרה לבג"ץ כנגד התיקון לחוק הגיוס, בירך מנגד על ההחלטה: "היה לי ברור מהיום שהתיקון הרע שהעבירה הממשלה הנוכחית לא יעבור בבג"ץ. הוא נוגד את הפסיקה הקודמת של בג"ץ ובעיקר הוא לא צודק ולא תורם לגיוס החרדים". 

 

"בסופו של דבר בנימין נתניהו צריך להחליט האם הוא מתכוון לשלוט במדינת ישראל, או שהחרדים ישלטו בו? האם הוא מתכוון להוביל את מדינת ישראל לערכים משותפים, או שהוא זורע את זה לרוח ובכל פעם הוא חוזר וחוזר בעור שיניו מבג"ץ. כל הקואליציה הנוכחית, למעט החרדים, הצביעה בעד החוק בכנסת וכל מה שהם צריכים זה לחזור לשם. אם לא יעשו זאת, כל הערכים הללו - הן של צה"ל והן של הכלכלה הישראלית - לא מעניינים אותם".

 

שלח פנה במסר לשר הביטחון ליברמן: "יש לו הזדמנות ענקית לבוא ולהגיד שהוא אחראי על ערכיי צה"ל ושהוא לא ייתן לקומבינה הזאת לעבור כמו שהיא עברה בממשלה הזאת. להגיד שהוא מוכן אפילו לפרק את הממשלה. אני סמוך ובטוח שהוא מבין את זה ויהיה לו את הכוח הפוליטי לעשות את זה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
מאיר פרוש
צילום: אבי מועלם
מומלצים